Sedat DOĞAN


SİVAS BEŞİKTAŞ’TAN BİR ADIM ÖNDE

Sezonun en kritik karşılaşmalarından biri Salı günü Sivas’ta oynanacak. Beşiktaş ve Sivasspor arasındaki bu hayati karşılaşma şampiyonluk ve Avrupa potasını yakından ilgilendiriyor. Farklı hedefleri olan bu iki takımın karşılaşmasından çok farklı sonuçlar çıkabilir.


Sivasspor haftalardır kaybetmeyerek ligdeki en uzun kaybetmeme serisini yakaladı. Oynanan oyun ile birlikte gelen puanlar an itibari ile Sivasspor’u ligin en formda takımı yapıyor. Oyun istikrarını yakalayan Rıza Hoca’nın Sivasspor’u bence Beşiktaş karşısında bir adım önde. Takım savunması ile birlikte hızlı hücum geçişleri Beşiktaş’ı ciddi şekilde zorlayacaktır. Beşiktaş’ın son haftalardaki kaos futbolunu da düşünürsek Sivasspor’un Beşiktaş’a karşı puan veya puanlar alabilme şansının bir hayli yüksek olduğunu söyleyebilirim.

BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUK BASKISINA GİRDİ
Beşiktaş Sergen Yalçın ile birlikte sezona kötü başlasa da işleri ilerleyen haftalarda toparladılar. Türk Futbol kamuoyu hep Beşiktaş’ın pozitif futbolundan bahsediyor. Doğrusu bu bahsedilen pozitif oyunu Beşiktaş uzun süre gerçekten oynadı. Ancak özellikle Fenerbahçe maçından sonra gelen puan kayıplarında Beşiktaş’ın bu oyununu göremedik. Bunun sebebinin camia tarafından yaratılan şampiyonluk baskısı olarak görüyorum. Kesin şampiyon gözü ile bakılan Beşiktaş iki maçta takılınca bir anda paniklediler ve oynadıkları oyunu terk ederek kaos futboluna döndüler. Bence Sergen Yalçın’ın işi kaybedilen Ankaragücü maçından da daha zor olacak. Sivas karşısında takılmaları ise onları gelecek haftalar için daha büyük sıkıntılara sokması muhtemel.

ÖNCEKİ  MAÇTAN ÇOK FARKLI OLACAK
Hatırlarsanız ilk maçı Sivasspor 3-0 Beşiktaş’a karşı kaybetmişti. Ancak o maçtan sonra köprünün altından çok sular aktı. Sivasspor İstanbul’da oynadığı oyunu artık tamamen geliştirdi. Üstelik kötü oynadığı o dönemde dahi Beşiktaş’a kaybetmesinin ana sebebi Hakem Arda Kardeşler’idi. Sivasspor’un Salı günü Beşiktaş’a karşı iyi oynayarak puan yada puanlarla ayrılacağını düşünüyorum.