Sedat DOĞAN


SEZONU KURTARAN  GALİBİYET

Sivasspor açısından tamamen sezonu kurtaran bir galibiyet oldu.


Bu kadar kapasite üstü oynayıp ilk 3 dışında kalması gerçekten üzücü olurdu. Gençlerbirliği karşısında alınan bu galibiyet Sivasspor’un Şampiyonlar Ligi umutlarını bir hayli arttırdı.
Sivasspor maça bildiğimiz hatta özlediğimiz o baskılı futbolu ile başladı. Zaten Sivasspor bu denli baskılı başladığı maçlarda ilk golü bularak skor üstünlüğünü ele alıp , devam eden bölümde hızlı hücum geçişleri ile skoru artırma çabası içinde olurdu. Gençlerbirliği karşısındaki durumda aynen buydu. Alınan bu galibiyetle hem Beşiktaş ile olan puan farkı korundu hem de Trabzonspor’a 3 puan daha yaklaştı.
ŞAMPİYONLAR LİGİ SENARYOSU
Dünyanın kulüp bazındaki en büyük organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’ne Sivasspor’unda katılma ihtimali var hatta oldukça yüksek bir ihtimal. İlk senaryo Trabzonspor’un kötü gidişini bozmayarak önümüzdeki hafta kaybedip Sivas kazanırsa Sivasspor ligi ikinci sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi bileti alacak. İkinci senaryo ise gerçekleşme ihtimali daha yüksek olan ihtimal. Sivasspor ligi ilk 3 sırada tamamlarsa lig ikincisi olan Trabzonspor’un men cezasından dolayı yine Şampiyonlar Ligi elemelerine katılım hakkı elde ederek Şampiyonlar Ligi’ne katılıyor. Tabi Trabzonspor’un men cezası CAS tarafından bozulması da ihtimal dahilinde.
TÜRKİYE’NİN YENİ ŞAMPİYONU
Son 4 yıldır ciddi şekilde zirveye oynayan Başakşehir sonunda ipi göğüsledi. Bu kazanılmış şampiyonluğun tohumları aslında neredeyse 4 yıl önce atıldı. Az ama kaliteli oyuncular alınarak geçirilen transfer sezonları, doğru hoca hamlesi kısacası doğru futbol yönetimi ile kesinlikle hak ettikleri bir şampiyonluk oldu. Türkiye’nin yeni şampiyonu olan Başakşehir’i gönülden kutlar, Ağustos ayında oynayacağı Avrupa Ligi maçları için başarılar dilerim .