Sedat DOĞAN


MAÇI BİTİREMEDİK

Sivasspor’un Antep karşısında puan kaybetmesini beklemiyordum. Özellikle skoru aldıktan sonra düşük tempoda giden maçı bitirememek büyük hayal kırıklığı oldu.


Sivasspor’un lige iyi başlayamadığı herkesin malumudur. Ancak geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında ortaya konan direnç beni bu haftaki Antep maçı için fazlasıyla ümitlendirmişti. Doğrusu Sivasspor maça kötüde başlamadı. Henrieque’nin üst düzey oyunu sonucu Yatabare’den gelen golle skor Sivasspor’a geldi. Bu gol Antep’in defans sistemini bozacağı için ilerleyen dakikalarda Sivasspor’un kontra ataklarla tehdit yarata bileceğini düşünüyorduk. Fakat durum hiç de beklediğimiz gibi olmadı . Sivasspor’un her geçen dakika oyun içindeki temposu düştü. Bu Rıza Hoca takımlarında çok gördüğümüz bir durum değil. Sivasspor’un bahsettiğimiz bu temposu düşünce ipler tamamen Antep’in eline geçti. Topla oynama yüzdeleri , atılan şut, pas sayısı ve pas isabeti gibi tüm verilerde Sivas’ın önündeydiler . Buna rağmen Sivasspor son dakikalara girilmiş maçı bir şekilde bitirmesi gerekirdi. Son dakika da yenilen golle giden galibiyetin üzüntüsü büyük oldu.

TAKIM SAVUNMASI İYİ GÖRÜNTÜ VERMİYOR
Sivasspor şuana kadar tüm lig maçlarında gol yemesi takım savunmasında sorun yaşadığını net olarak gösteriyor. Stoper ikilisi ( Caner, Goutas) kötü performans sergilenmese de toplu savunmada çok fazla açık veriliyor. Bana Ahmet Oğuz’un hem hücum hem de savunma performansı düşük buda takımın gerideki ritmini bozuyor. Rıza Hoca’nın ilerleyen günlerde bu sorunu çözeceğine inanıyorum.

HAFTAİÇİ MESAİSİ
Takım sayısı arttığı için hafta içi lig maçlarını da bolca göreceğiz. Sivasspor’un Salı günü deplasmanda karşılaşacağı Malatya maçı oldukça zor olacaktır. Malatya ligin sert deplasmanlarından biridir oradan puanla dönmek kötü olmaz ancak galibiyet Sivasspor’un ana hedefi olacaktır. İlk galibiyeti alamama baskısından kaynaklı kazanma hırsı umarım zaten kötü olan takım savunmasına zarar vermez.