Sedat DOĞAN


KAN KAYBI SÜRÜYOR

Haftalardır kazanamayan Sivasspor’un milli ara dönüşü bu kötü seriyi bitirmek için reaksiyon göstereceğini düşünüyordum. Ancak Sivasspor yine beni yanıltarak hayal kırıklığına uğrattı.


Geçtiğimiz iki sezonunun aksine Sivasspor bu yıla oldukça kötü başladı. Hem skorlar hem de alınan skorlar beklentilerin bir hayli altında kaldı. Bu kötü gidişi bitirmek için Başakşehir karşısında takımın bir şeyler yapacağını düşünüyordum. Ancak yine yanıldım. Sivasspor bırakın iyi futbol oynamayı bence artık mücadele etmeyi bile bırakmaya başlamış. Skora isyan eden bir şeyleri değiştirmek için çabalayan bir futbolcu göremedik. Durum böyle olunca Başakşehir gibi kaliteli oyunculardan kurulu bir takım karşısında kazanma ihtimaliniz ne yazık ki olamaz.

RIZA HOCA’NIN İKİNCİ YARI HARİKA OYNADIK SÖZÜNE KATILMIYORUM

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Rıza Hoca’nın değerlendirmelerine katılmadığını belirtmeliyim. İlk yarı Rıza Hoca’nın da kabul ettiği gibi Sivasspor futbol adına hiçbir şey yapmadı. Bunda hemfikirim ancak ikinci yarı iyiydik demek bence yanlış. Başakşehir skoru aldıktan sonra biraz tempo düşürdü bu anlarda da Hasan Ali Kaldırım’ın bireysel hatası sonucu olan penaltıdan Sivasspor golü buldu. Yani Hasan Ali o hatayı yapmasa Sivasspor böyle oynayarak gol bile atamazdı. Onun için ikinci yarı harika oynadık demek bence baştan aşağıya yanlış bir ifade.

EMRE BELEZOĞU SANIRIM BU İŞİ BAŞARACAK

Fenerbahçe’de Erol Hoca sonrası sezonunu tamamlamak için göreve gelen ama daha sonrasında bir anda şampiyonluk yarışına girerek teknik adamlık yeteneği olduğunu bizlere az çok gösterdi. Şimdi ise Başakşehir’in başında güzel işler yapıyor. Sadece sonuç odaklı oynamaması sürekli göze hitap eden bir anlayış benimsiyor olması onun için önemli artılar. Eksi yanları ise bu güçlü oyunu maçın geneline yayamıyor olması. Sadece belli bir zaman dili içinde etkili olunabiliyor. Eğer tempoyu biraz daha yukarı çekebilirse harika bir iş başarmış olur. Kısacası Emre Belezoğlu bu teknik direktörlük konusunda başarılı olabilecekmiş gibi duruyor. Yaşı genç umarım uzun yıllar hem yurt içinde hem de yurt dışında adından söz ettirir.

HATAYSPOR’A KARŞI

Sivasspor önümüzdeki Pazar günü Hatayspor’a karşı sahaya çıkacak. Ligin güçlü ekiplerinden olan Hatayspor daha şimdiden Avrupa Kupalarına gitmeyi kendine hedef olarak koymuş durumda . Bu zor karşılaşmada umarım Sivasspor bir şeyleri değiştirebilir. Hatay maçı da puansız geçilirse bazı radikal değişimler olabilir.