HİBE GÜNDEMİ
Tarih: 12.2.2019 22:59:15 / 2315okunma / 0yorum
Mehmet KARAOĞUL

SelâmünAleyküm.
Bu sayfada buluşmamızı sağlayan Rabbimize hamdolsun. Buluşmamıza vesile olan ve bu köşeyi şahsımıza tahsis eden, kıymetli ağabeyim Orhan ÜNGÖR Beye de çok teşekkür ederim. Bundan böyle haftada bir gün burada buluşup sizlerle sohbet edeceğiz inşaallah.

Yazdıklarımızın, mümkün olduğunca eleklerden geçirerek süzülmüş saf ve doğru bilgilerden olmasına özen göstereceğiz. Kişileri değil, hibeleri, teşvikleri ve kısmende bu alanda icra edilen edilecek olan politikaları konuşacağız.

Yazılarımız da genelde ülkemizin, özelde de Sivas´ımızın ekonomik, yaşam, çevre, yönetim, siyaset, kalkınma vb. konularını izah etmeye gayret edeceğiz.
Gayret bizden, muvaffakiyet Allah (c.c.)´dandır.

SİVAS 4. BÖLGEDEN 6. BÖLGEYE ALINMALI
İlk yazımıza, daha geniş teşviklerden yararlanması için Sivas´ın 6.Bölgeye neden alınması gerektiğiyle başlayalım inşallah. Öncelikle bölgesel teşvik sistemi nedir? Ne tür destekler verilmekte ondan bahsedelim biraz.

BÖLGESEL TEŞVİK SİSTEMİ:15/06/2012 tarihli ve 2012/3305 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar kapsamında yer alan desteklerin uygulanması açısından iller, sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyeleri dikkate alınarak altı bölgeye ayrılmıştır. Bölgesel Teşvik Sistemi de belirlenen bölge ayırımları esas alınarak uygulanmaktadır.
Yatırım ve teşvik uygulamalarında 4.bölge de yer alan Sivas halihazırda şu desteklerden faydalanmaktadır;

6.bölge destekleri ise;

4. ve 6.bölge arasındaki teşvik farkına bakıldığında Sivas´ın 6. Bölgeye alınması, son yıllarda en çok göç veren iller arasında alan Sivas´ın kanayan bu yarasına bir nebzede merhem olacağı inancındayız.

Peki neden Türkiye´nin yüzölçümü bakımından da en büyük ikinci ili olan, son yıllarda en çok göç veren iller arasında olan, halkın büyük bir kısmının hayvancılık ve tarımla uğraştığı bir il olan Sivas 2012 yılında 6. bölgedeyken 4.bölgeye alındı? STSO Başkanı Mustafa EKEN başta olmak üzere ilimiz Milletvekilleri bu konuda ne yaptılar?
Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere  Selam ve Dua ile..

NOT: BİREYSEL SULAMA SİSTEMLERİNE DESTEK PROGRAMI BAŞLADI.

Anahtar Kelimeler: HİBE, GÜNDEMİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.

Hz. Muhammed
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları