Sedat DOĞAN


HER ŞEYİ YANLIŞ YAPTIK

Beşiktaş karşısında Sivasspor sanırım tüm futbol otoritelerini hayal kırıklığına uğrattı. Hem takım savunmasında hem de oyunun atak bölümünde attığı golde dahil olmak üzere hiçbir varlık gösteremedi.


Hafta içi Şampiyonlar Ligi oynayan Beşiktaş’ın yorgunluğu ve sakat yolcularının fazlalığı Sivasspor’u maçın bana göre favorisi yapıyordu. Ancak Sivasspor Cumartesi günü neredeyse yapabileceği tüm yanlışları yaparak kazanabileceği maçı Beşiktaş’a verdi. Sivasspor’un nerdeyse tüm oyuncuları vasatın altında kaldı. Bu kadar kötü oynadığınız bir maçta rakip her ne kadar eksik olsa da puan almanız imkansızdır. Kısacası Sivasspor İstanbul’dan puansız dönmeyi sonuna kadar hakketti.

GÜVEN’DEN BEKLENMEYEN PERFORMANS
Güven Yalçın futbola ilk başladığı yıllarda gelecek vaat eden genç futbolcu profili çiziyordu. Ancak her geçen sezon performansı önceki yılla göre gerileme gösterdi ve biranda gözden düşmüştü. Disiplinsiz olduğu yönünde dedikodular bir hayli fazlaydı. Fakat Güven Sivasspor maçında adeta futbola geri dönüş yaptı. Attığı iki gol ve oynadığı oyun kusursuza yakındı. Özellikle ilk gölündeki rövaşata pekte görmeye alışık olmadığımız türdendi. Umarım bu yükselişi devam eder. Milli takımda forvet eksikliği yaşadığımız bu dönemde yeni bir kan ülke futboluna ciddi katkı sağlar. Bu moralle Güven’in çıkışını sürdürebileceğine inanıyorum.

BEŞİKTAŞ’IN SAKAT SAYISI NEDEN BU KADAR ÜST SEVİYEDE ?
Bence bu ciddi şekilde sorgulanması ve en doğru şekilde cevaplanması gereken bir soru. Ligimizin en güçlü kadrosuna sahip olduğunu düşündüğüm Beşiktaş’ın neredeyse yarısı sakatlığından dolayı maçları localarından takım ediyor. Beşiktaş teknik heyetinin sakatlıklarının temel nedenine inmesi gerekiyor. Aksi takdirde Şampiyonlar Ligi arenasında işler kabusa dönebilir.