Sedat DOĞAN


BEKLEDİĞİMİZ SİVASSPOR

Sivasspor’u geçen üç haftanın aksine Antep karşısında çok daha motive gördüm. Maça odaklanmış bir Sivasspor’un ligde yenemeyeceği takım yok. Bunu 15 maçtır kaybetmeyen Simiduca’nın Antep’i karşısında gösterdi.


Sivasspor’maça saçma sapan yediği golle 1-0 geride başladı. Sivasspor özellikle son maçlarda bu tip basit golleri çok kolay kaleye alıyor. Bunda en etkili faktör kesinlikle formsuz kaleci performanslarıdır. Hem Ali Şaşal hem de Samassa eğer bu performans ile oynamaya devam edecekse Sivasspor mutlaka kaleci transfer etmek zorunda. Maça dönecek olursak Sivasspor yediği bu gollün ardından kendine geldi . Topun hakimiyetini tamamen kendi kontrolüne alarak rakip kalede ciddi fırsatlar üretti. Bu bölümde Faycal, Erdoğan ve kaleci Günay ön plana çıktı. Hakan Arslan oyunun tıkanmaya başladığı bölümlerde gizli forvet kimliğini kullanarak attığı iki golle Simidica’nın yenilmez Antep’inin serisini bitirdi.

TRANSFER SEZONUNDA BEKLENTİM
Öyle tahmin ediyorum ki Sivasspor Marcelo’nun sürekli sakatlanması ve Barış’ın düşük performansından sebep bir sağ bek takviyesi yapacak. Ancak bence sadece sağ bek transferi yeterli olmaz. Ben sezon başından beri takımın en eksik mevkisinin kale olduğunu düşünüyorum. Samassa’da Ali Şaşal’da iyi durumda değil. Ocak ayı içerisinde şartların uyması halinde kaleci transferi Sivas için oldukça iyi olur.

KUPA MESAİSİ
Sivasspor kupa mesaisinde Adana Demirspor ile karşılaşıyor. Bir önceki turda Trabzonspor’u eleme başarısı gösteren Adana Demirspor’un bu turda şansının olmadığını düşünüyorum. Sivasspor zorlansa da Adana Demirspor’u eler ve yoluna devam eder.