Sedat DOĞAN


ATAMAYANA ATARLAR 

Fırsatları tepen Sivasspor , atamayana atarlar klişesini doğruladı. Kayserispor, mantıklı oynayarak kazandı .


 

Sivasspor’un maça yüksek enerji ile başladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle ilk çeyrekte Sivasspor , tamamen tek kale futbol oynadı. Bu dakikalarda Mert Hakan tarafından kaçan penaltı maçın kırılma anıydı. Bu kaçan penaltı hem bir gole hem de Mert’in psikolojik olarak maçtan düşmesine sebep oldu. O pozisyondan sonra Mert Hakan oyunun hiçbir anında etkin olamadı. Fırsatları tepen Sivasspor , atamayana atarlar klişesini doğruladı. Kayserispor, mantıklı oynayarak kazandı .

Bu galibiyetle Kayserispor ligde kalma umutlarını iyice arttırdı. Hem puan olarak hem de özgüven olarak son haftaları iyi kapattılar. Mensah ve kaleci Lung takımın en önemli iki ismi durumunda . Bu şekilde devam edebilirlerse ligde kalmayı başarırlar. Sivasspor açısından baktığımızda ise bu mağlubiyetin çok sarsıcı olmadığını söyleyebilirim. Tüm rakiplerin puan kaybettiği haftada Sivasspor’unda takılması sıralamayı değiştirmedi. Ancak Sivasspor’un önümüzdeki haftadan itibaren galibiyet serisine geçmesi şart. Aksi takdirde rüya sezon bir anda yok olabilir.

OLAN MERT HAKAN’A VE SİVAS’A OLDU

Haftalardır transferin gündem ismi olan Mert Hakan Yandaş’ın yeni adresi belli oldu. Fenerbahçe ile kesin olarak anlaştığı söylenen Mert’in performansı bu transfer dedikoduları sonucunda tamamen düştü. Mecnun Başkanın aylardır lig bittikten sonra oyuncularımızla görüşsünler diye her yerde yaptığı açıklamalar işte bunun içindi. Aklı transferde kalmış isimlerin sahaya odaklanması imkansız. Bu durum tüm sporseverler gibi beni de fazlasıyla üzdü.

SAMASSA’NIN FORMSUZLUĞU

Samassa’yı değerlendirirken performansını 3’e ayırarak incelememiz gerekir. Ligin ilk devresindeki Samassa , ligin ikinci devresindeki Samassa ve pandemi dönüşündeki Samassa olarak. Yani lige iyi giriş yaptı ancak 2.dönemde performansı düşüşe geçti . Bu düşüş pandemi dönüşü daha da arttı. Kayseri maçında yediği ilk gol tamamen onun hatasıydı. Bu final haftalarında eski performansına dönmesi şart.