Sedat DOĞAN


VASIFSIZ HAKEM HÜSEYİN GÖÇEK

Yazının başlığından da anlaşılacağı gibi maçın önüne geçmiş yine rezalet bir hakem performansı gördük .


Hüseyin Göçek ,ligin en kalitesiz en vasıfsız hakemi olduğunu bu karşılaşmada tekrar gösterdi. Bülent Yıldırım’dan sonra gördüğüm en kötü hakem olan Hüseyin Göçek’in tıpkı Yıldırım gibi sezon sonu hakemlik lisansı iptal edilerek sahadan uzaklaştırılmalıdır. Çünkü bu berbat performansı sadece bir seferlik değil süreklilik gösteriyor.

Sivasspor’un maça eksik denilebilecek kadro ile çıkması oyununu olumsuz anlamda fazlaca etkiledi. Özellikle Faycal ve Yatabare’nin eksikliği çok hissedildi. Orta alanda geçiş oyununu oynamakta zorlanan Sivasspor pozisyona girme konusunda büyük sıkıntı yaşadı. Sivasspor’un şansı Karagümrük takımının Sivasspor’dan daha kötü oynamasıydı. Skoru bulan Sivasspor tam maçı kazanacakken devreye Hüseyin Göçek girdi.

HÜSEYİN GÖÇEK’İN UYDURMA PENALTISI
Şuana kadar ligde çalınmış en uydurma penaltı buydu. Hiçbir şekilde rakibe temasın dahi olmadığı pozisyonda Hüseyin Göçek’in düdük çalması tam bir skandal. Henüz hakemlik eğitimi alan aday hakemlerin dahi faul demeyeceği pozisyona 42 yaşındaki tecrübeli dememiz gereken bir isim faul çalması gerçekten komik. Yeteneksiz hakem Hüseyin Göçek’in sezon sonu tıpkı Bülent Yıldırım gibi düdüğünün asılması mutlaka şarttır. Az öncede belirttiğim gibi bu karşılaşma Hüseyin Göçek’in ilk vukuatı değil. Başarısızlık anlamında son iki yıldır istikrar tutturmuş durumda.

FUTBOLA KARABAĞ MAÇI İLE GERİ DÖNELİM
Bu gibi kazandığınız karşılaşmaları hakem faktörü ile kazanamamak futbolcu grubunun motivasyonunu çok düşürse de bu moral bozukluğu durumundan hemen çıkıp Karabağ maçına odaklanmalıyız. Kazanmak zorunda olduğumuz bu karşılaşmada favori olan taraf biz olsak da sürekli artan takım içi corona vakalarından dolayı net bir tahmin yapmak imkansız. Ancak an itibari ile favori Sivasspor.