Sedat DOĞAN


3 PUANDAN FAZLASI

Sivasspor Hatayspor karşısında galip gelerek 3 puandan fazlasını elde etti. Her şeyden önce haftalardır olmayan öz güveni takım geri kazandı. Bu galibiyetle Sivasspor lige geri döndü .


HÜCUM PRES
Sivasspor’ maça ön alanda yaptığı presle etkili başladı. Hatayspor ‘a nefes aldırmayacak kadar başarı ile uygulanan bu plan çok geçmeden sonuç verdi ve Sivasspor skor üstünlüğünü yakaladı. Bu bölümden sonra biraz daha geri çekilip savunmaya önem vermesi beklenirken Sivasspor ilk planlarına sadık kalarak 2. golü bulana kadar hucüm presini sürdürdü. Skor alınınca Rıza Hoca takımı rölantiye alarak maçı aktif dinlenme yaparak tamamladı. Lig ikincisine karşı alınan bu galibiyetle Sivasspor yeniden üst sıralara çıkmak adına rakiplerine göz dağı vermiş oldu.

HATAYSPOR HİÇ CEVAP VEREMEDİ
Sivasspor’un aşağı yukarı bu şekilde oynayacağını maçtan önce tahmin ediyordum ancak Hatayspor’unda bu oyuna karşılık vermesini bekliyordum. Diouf gibi Camara gibi ofansif yönü yüksek bu isimlerin maç boyu vasatın altında kalmaları ve Ribero’nun kırmızı görerek atılması Hatayspor’un tamamen sahadan silinmesine sebebiyet verdi. Her şeye rağmen Hatay farklı kaybetse de yine ilerleyen haftalarda üst sıralarda olmaya devam edecektir. Sadece Sivasspor’un galibiyete Hatay’dan daha fazla ihtiyacı olduğu için daha istekli oynadı ve kazandı.

SAĞ BEK EKSİKLİĞİ
Ahmet Oğuz’u geldiğinden beri beğenmediğimi yazıyorum. Artık Rıza Hoca’da benle aynı görüşte olduğu için Ahmet’i kesmeye başladı. Önce Erdoğan’ı o pozisyonda kullandı Pazar günüde Caner’i orada oynattı. Özellikle stoper Caner’den devşirme sağ bek çıkarmaya çalışmak Ahmet Oğuz’dan tamamen vazgeçtiğinin net kanıtıdır bence. Kaldı ki pozisyonu olmamasına rağmen sağ kenarda kullanılan Caner Osmanpaşa bence her türlü Ahmet Oğuz’dan daha etkili oldu.