Sedat DOĞAN


HESAPLARI DEĞİŞTİREN GALİBİYET


Konyaspor karşısında alınan bu galibiyet , Sivasspor´un ligdeki hedeflerini büyüttü. Öncelikli olarak ilk 5 içerisinde Avrupa Kupalarına gitme hedefi olan Sivasspor, artık daha farklı planlar ve hesaplamalar yapıyor.

KAPANAN SAVUNMAYI AŞAN İKİ FÜZE
Maçın başından itibaren Konyaspor´un kendi yarı sahasına çekilerek takım halinde savunma yaptığını gördük. Bu sistem artık Aykut Hoca ile tamamen bütünleşmiş durumda. Her ne kadar kendisi bunu kabul etmese de Aykut Kocaman defansif oyunu seven ve takımına bu oyunu oynatan bir teknik adamdır. Aykut Hoca´nın bu sistemi Sivasspor´u çok zorladı. Ofansif hiçbir planı olmayan Konyaspor karşısında istekli oyunu ile dikkat çeken taraf yine Sivasspor´du. Ancak Konyaspor 11 kişi ile doğru kapanıyor ve istedikleri bir puanı almaya yaklaştıkları anlarda ortaya önce Emre´nin 90´a giden füzesi daha sonrasında yine aynı yerden Serkan´ın soluna giden Hakan Arslan füzesi Konya savunmasını çökertti. Tahmin ediyorum ki uzaktan vurmaları yönünde Rıza Hoca´dan talimat aldılar. Yani o dakikalara kadar pas yada orta ile ceza sahasına giren Sivasspor , bir anda kaleyi görür görmez vurmaya başladı. Atılan bu müthiş iki gol Sivasspor´a galibiyeti getirdi.

RIZA ÇALIMBAY ÇOK FORMDA
Futbolcular gibi antrenörlerinde form durumlarının olduğuna inanıyorum. Bu form durumu Rıza Hoca´da an itibariyle zirvede. Ligin değişiklikten sonra en çok gol atan takımının Sivasspor olması Rıza Hoca´nın oyunu ne kadar iyi okuyarak değişiklik yaptığını ve akabinde sonuç aldığını gösteriyor. Konyaspor karşısında da yaptığı bütün değişiklikler skora etki etti. Traore ve Erdoğan hamleleri baskıyı arttırdı ve golü getirdi. Sivasspor´un bu performansında Rıza Hoca´nın doğrudan etkisi var.

SİVAS´IN GÖZDESİ EMRE
Sahada kendini kalitesi ile direk belli eden bir oyuncu. Son haftalarda arka arkaya yaptığı asistlerle dikkat çeken Emre Konya karşısında da galibiyetin fitini ateşleyen golü attı. Üst düzey performansı ile milli takım aday kadrosuna da çağırılan Emre bunu sonuna kadar hak etti. Kötü oynadığı maçlarda dahi mücadelesi ile fark yaratmayı başaran Emre, Sivasspor´un en gözde futbolcusu konumunda.