İLAN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

7.10.2015 20:42:53

T.C. KANGAL İCRA DAİRESİ
2014/211 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO´LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli Kangal ilçesi Reşadiye Mh.Çarşı İçi Mevkii 308 Ada 7 Parsel Sayılı 47,97 m2 Yüzölçümlü Arsa Vasfındaki Taşınmaz.Satışa konu taşınmaz boş ve üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.Üzerine yapılacak yapı için zemin kat dükkan olarak kullanıma elverişlidir.Geotmetrik durumu yamuk şeklinde eğim durumu yatay,Belediye hizmetleri(Yol,su,elektrik,ulaşım)yörede tamdır.İlçe merkezi Çarşı Ticaret alanı içerisindedir.Her yöne ulaşım kolaylığı ve rahatlığı vardır.Çevresinde dükkanlar,lokantalar,fırın,bakkallar,marketler ve altı dükkan üzeri konut olan yapılar bulunmaktadır.Konum olarak çarşı içi ara sokak üzerindedir.Kuzey-Batı cephelidir.
İmar Durumu : Talimat dosyamızdaki Kangal Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü´nün yazısına göre satışa konu taşınmaz Kangal Belediyesi imar plan sınırları içerisinde kalmakta olup,imar planlarında " bitişik nizam 4(dört)kata müsadeli" ticaret alanı içerisinde kalmaktadır.Ancak parselin cephe genişliği ve parsel derinliği yapılaşma yapılabilmesi için uygun değil dardır.Ayrıntılı bilgiler 2014/211 talimat sayılı dosyamızda mevcuttur.
Kıymeti : 23.985,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2015 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 22/12/2015 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : KANGAL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI/KANGAL ADLİYESİ/KANGAL/SİVAS
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO´LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli Kangal ilçesi Reşadiye Mh.Çarşıiçi Mevkii 308 Ada 8 Parsel Sayılı 89,26 m2 Yüzölçümlü Arsa Vasfındaki Taşınmaz. Satışa konu taşınmaz üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı boş bir arsa olup Kangal çarşı mekkezinde bulunmaktadır.Bu arsa bitişik nizam inşaat yapımına müsdaadeli olup dükkan yapımı için uygun bir arsadır.
İmar Durumu : Talimat dosyamızdaki Kangal Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü´nün yazısına göre satışa konu ada/parsel (B-4) ticaret alanı içerisinde kalmaktadır. Ancak ilgili ada/parselin yola cephesi bulunmadığından yapılaşma izni verilmeden önce arsanın tevhid şartı olduğu,komşu parsellerle tevhid yapılmadan ve yola cephe almadan yapılaşmaya müsade yoktur.Ayrıntılı bilgiler 2014/211 talimat sayılı dosyamızda mevcuttur.
Kıymeti : 22.315,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/11/2015 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 21/12/2015 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : KANGAL İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI/KANGAL ADLİYESİ/KANGAL/SİVAS
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20´si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/211 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/10/2015
KG:34- K:34- (06)

 
Anahtar Kelimeler: İLAN
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları