YATIRIMLAR YERLİ YERİNDE YAPILMALI

Sivas´ın her ilçesinin kendine has bir değerinin olduğunu ifade eden BBP İl Başkanı Uğut Bulut, bu değerlere ilişkin yatırımların bahsi geçen ilçelerde ve yerli yerinde yapılması gerektiğini ifade etti.

Sivas´ın her ilçesinin kendine has bir değerinin olduğunu ifade eden BBP İl Başkanı Uğut Bulut, bu değerlere ilişkin yatırımların bahsi geçen ilçelerde ve yerli yerinde yapılması gerektiğini kaydederek  ?Mesela Kangal´da dünyaca ünlü Kangal köpeğine ait çiftlik varken, orası sanki Malatya´da imiş gibi rekabet edercesine il merkezine 7 milyonluk yatırım yapıp, Kangal´daki üretimi ve yetiştiriciliği Sivas merkezine taşımak neyi kazandırır bize?

?EVET TAŞ YERİNDE AĞIRDIR?
?İlçelerimize ait olan ve adı o ilçe ile ün yapmış değerlere, il merkezinde yapılan yatırımlar ile adeta rekabet ediliyor. Oysa ?taş yerinde ağırdır´ düsturundan hareketle yerinde yatırım yapmak varken, ilçeleri zayıflatmaya kalkışmak kime ne kazandıracak?? diye soran Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, yapılan yatırımların ilçe bazlı düşünülmesi gerektiğini söyledi. Değerleriyle anılan ilçelere ait yatırımların merkez ilçeye kazandırılmasının doğru olmadığını düşündüğünü ifade eden Başkan Bulut, bu konuda hassas davranılması gerektiğine dikkat çekti.
Başkan Bulut, ?İlçelerimize ait olan ve adı Sivas ile ün yapmış değerler, il merkezinde yapılan yatırımlar ile rekabet ettiriliyor. Yerinde yatırım yapmak varken, ilçelerden uzaklaştırmaya kalkışmak neyi kazandırır bize? Kangal´da dünyaca ünlü Kangal köpeğine ait çiftlik varken, orası sanki Malatya´da imiş gibi rekabet edercesine il merkezine 7 milyonluk yatırım yapıp, Kangal´daki üretimi ve yetiştiriciliği Sivas merkezine taşımak neyi kazandırır bize? Şarkışla´da Orta Anadolu´nun en büyük hayvan pazarı sanki Kayseri´ninmiş gibi rekabet edercesine il merkezinde de aynısını yapmak neyi kazandırır bize? Bölge insanlarımızın ekmek kapısı olmaya başlayan Suşehri fasulyesine, Akıncılar´ın kavununa, Koyulhisar´ın domatesine, Gemerek´in patatesine de rekabet edecekler mi diye soramadan edemiyorum kendime. Zara balının rekoltesini Zara´da yükseltmek varken ona da mı merkezde tesis kurup dünya bir para harcatacaklar merak ediyorum doğrusu? dedi.
BBP İl Başkanı Uğur Bulut, ?Elbette tüm bu saydıklarımıza yatırım yapmak geliştirmek asli görevi olmalı devletin ancak yerinde ve coğrafyasında öncelikli olmalı. Gayemiz büyümek ise 2007 yılından bu yana siyasilerin ve bürokrasinin dilinde pelesenk olmuş lojistik köye verelim performansımızı. 4 yıla yakındır Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde açamadığımız Hukuk Fakültesini açmaya vermeliyiz performansımızı. 40 bin kişi çalışabilecek denilen endüstriyel organize bölgesine verelim performansımızı. Eğitim kurumlarımızda nicel eğitimden nitelikli eğitime geçmek için vermeliyiz performansımızı. Tedavi için her gün Kayseri ve Ankara yoluna revan olan hastalarımızı bu şehirde tedavi ettirecek sağlık kurumlarına vermeliyiz Performansımızı. Tarım ve hayvancılık şehri olan Sivas´ımızda organize tarım ve hayvancılık bölgeleri kurmaya vermeliyiz performansımızı. Bir şeyler yapma gayretinizi anlıyorum fakat inanın bu yaptıklarınız doğru değil. Bize bir şey kazandırmaktan öte kaybettirir. Gelişmiş çevre iller Kayseri, Malatya, Kahramanmaraş sizin yaptığınız gibi mi yapmış bir inceleyin? diyerek yetkililere serzenişte bulundu. //Muhammed Demir//