“Verdiğimiz sözleri tuttuk”
31 Martta yapılacak olan mahalli seçimlerde yeniden başkan adayı olan Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Tarih: 26.2.2019 22:26:33/ 1513okunma / 0yorum

 İki dönemdir vaadeilen hizmetlerin nerdeyse tamamına yakınının yapıldığını belirten Öztürk 2009´dan önce kayda değer bir bir çalışmanın yapılmadığını ifade ederek şunları söyledi.

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, seçim çalışmalarına devam ediyor. İki dönemdir vaadeilen hizmetlerin yapıldığını belirten Öztürk şunları söyledi. "2009 yılından bu güne kadar da bu ilçe halkına hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz, onurunu yaşıyoruz. 2009´da göreve geldiğimizde belediyemizin gerek mali yapısı gerekse alt yapı, eğitim ve sosyal alanlarda  hizmet yok denecek nitelikteydi. Allah hamd olsun ki bugün aradan geçen 10 yıl içerisinde verilen sözler Yüzde 90 civarında tamamlandı.
  

2009´da belediyenin yaklaşık 20 trilyon civarında borcu vardı. İlçenin içme suyu şebekesi berbat ve %20- %35´lerdeydi. Kanalizasyon yok denecek kadar azdı.   Yani nereye elinizi atsanız öyle bir berbat yapımız vardı. Biz bundan şikâyet etmedik Allah´a çok şükür. Gece demedik, gündüz demedik, bunu planlayarak bugünlere getirdik. O planlama çalışmamız içerisinde gerek imarda 3 Milyon Metrekarelik alanı 11 Milyon Kilometrekare alana çıkarmamız, mali yapımızın güçlendirilmesi için çeşitli kaynaklar üreterek, alt yapının yapılmasıyla ilgili yaklaşık 6 ve 7 yıl üstünde çok ciddi çalışmalar çok ciddi emekler vererek bugüne getirdik. İçme suyuyla ilgili 1 asırlık problemin çözülmesinde ciddi emekler ve çabalar verdik. Bunları yaparken tabi ki her işte olduğu gibi belediyecilikte ekip işidir. Ekibinizle kamu kurum kuruluşlarıyla ortaya koyacağınız değerlerle bunları planlamak durumundasınız. Bunun sorumluluğu sizde. Yani ceza da verilecekse cezaya başımın üstünde yeri var diyeceksiniz. Bunun mükafatı da olacaksa ekibinizle birlikte siz alıp bunu pay edeceksiniz”
 
“ÖNCE PLAN VE ANALİZ”
Belediyenin içinde bulunduğu durumdan kurtarabilmek için tüm çalışanlar ile bir araya gelerek toplantılar yaptıklarını ifade eden Başkan Mehmet Öztürk şunları kaydetti; “Önce plan dedik ve ilçeyi planladık. Analiz dedik ve analizini yaptık. Bir de perspektif koyacağız ortaya; ilçe halkında STK´larının da katılımıyla istek ve taleplerini topladık. Bunun mali yapısını oluşturduk. Planladıktan sonra projelerini yapacaksınız. Burada biz bunu şöyle iki kelimeyle adlandırıyoruz. Yapılan işler sorulduğunda biz diyoruz ki bunda akıl teri var. Bahsettiğimiz çalışmalar bir akıl teridir. Tüm belediye çalışanlarımızla sivil toplum örgütlerimize ilçe halkımızla birlikte akıl terini verdik. Akıl terinden sonra emek vereceksiniz. Emek verdik biz buna da alın teri diyoruz. Bu alın terinin karşılığında elhamdülillah yaradan fazlasıyla mislisiyle bize yapmayı, vermeyi, yaptırmayı nasip etti.

Temel problemlerin tamamını çözmüş ve sahada çalışır haldeyiz. Mesela burada alt yapı derken imardan bahsettik. Alt yapıda kanalizasyon çalışmalarımız Yüzde 70´ler seviyesine geldi. Kanalizasyon çalışmamızda firmamız saha da çalışıyor yüklenici firmamız yaklaşık 10 makine ekibiyle 260 personelle kanalizasyonu, ilçe kanalizasyonunu sıfırdan yapıyoruz. 100 yıllık problem diyoruz içme suyu, bu problemi çözdük. İlçemizin merkez nüfusunun 10 kat fazlasına yetecek bir içme suyu çalışmamız yapılıyor. Bunun yağmur hattı, bunlar yapıldıktan sonrada bunların neticesinde arıtma tesislerimiz, katı atık depolarımız bir taraftan da bunların planlamalarınız yapıyoruz.

Sosyal alanda 7´den 70´e kadar insanlarımızın faydalanabileceği parklar, bahçeler, piknik mesire alanları, hanımlara yönelik spor salonu, gençlere yönelik spor salonları, ilçenin geneline hitap edecek kapalı spor salonu, futbol sahası eğitimle ilgili anaokulundan tutun meslek yüksek okuluna kadar yapılan eğitim çalışmaları bunlar tamamlandı. Hayatın her alanında dokunmadığımız hiçbir alan yok. Bunları yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Yani mali yapı açısından da ilçeler içerisinde en iyi mali yapıya sahip olduğumuz özellikle gayri menkulüyle ilgili çok güzel bir ortamımız var. Bu hizmetleri yaptık, yapacağız, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Verdiğimiz sözleri tuttuk
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Başkan Adayları  Tamgaz Sahada
Başkan Adayları Tamgaz Sahada
Seçime bir aydan bir süre kalırken belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi.
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
31 Mart´da yapılacak olan mahalli seçimler yaklaşırken Kangal Derneği, ilçemizdeki belediye başkan adayları, il genel ve belediye meclisi adaylarını bir araya getirerek güzel bir davranışa imza attı.
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu geçen hafta içi Kangal´a gelerek ilçe binasında yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı.
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
MHP´den il genel meclisinde 1. sıra aday olarak belirlenen Ercan Korkmaz gazetemizi ziyaret ederek seçilmesi halinde yapacaklarından bahsetti.
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
İlçemizde altyapı çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçedeki asırlık su problemini çözmek için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
LİSTELER TESLİM EDİLDİ
LİSTELER TESLİM EDİLDİ
31 Martta yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına devam eden partiler başkan adaylarının ardından oluşturdukları belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarını belirleyerek ilçe seçim kuruluna teslim ettiler.
Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin, ilçemiz genelinde huzur ve güven ortamında yapılmasına yönelik "Seçim Güvenliği Toplantısı” düzenlendi.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları