Kimler faydalanır

Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan vefa sosyal destek guruplarının çalışmaları devam ederken Kangal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Ali Kapukaya, kısa bir açıklama yaparak bu çalışmalardan kimlerin yararlanacağına açıklık getirdi. Yapılan açı

Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan vefa sosyal destek guruplarının çalışmaları devam ederken Kangal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Ali Kapukaya, kısa bir açıklama yaparak bu çalışmalardan kimlerin yararlanacağına açıklık getirdi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi..
KİMLER FAYDALANIR?
?Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan yardımlar ?Düzenli merkezi sosyal yardım (Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı, Şartlı Eğitim Yardımı, Şartlı Sağlık Yardımı, Çoklu Doğum Yardımı,

Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı) alan hanelere herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılmaktadır.
?
YARDIMLAR EVLERE GÖTÜRÜLÜYOR?
2022 Maaşları ve Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamındaki yardımlar Vefa Sosyal Destek gurubu tarafından evlerinde yapılmaktadır.

?TALEPLER KARŞILANIYOR?
Valiliğimizin talimatı ile Kaymakamlığımız bünyesinde Vefa Sosyal Destek gurubu oluşturulmuş, bu ekip 112 den gelen çağrılar e devlet siteminden gelen talepler açık kapı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı telefonları Vefa Sosyal Destek grubu görevlilerine ait telefonları arayan vatandaşların talepleri Vefa Sosyal destek Gurubu ekiplerinde ihtiyaçları evlerinde karşılanmaktadır. Vatandaşların seyahat izin talepleri anında Kaymakamlığımızca karşılanmaktadır.
?ÖDEMELER DEVAM EDİYOR?
734 kişiye ödemeleri 03.04.2020 tarihinde başlamış olup, Ödemeler devam etmektedir.
Vakfa gelmeden 0346 457 17 66 nolu telefondan arayanların talepleri Mütevelli Heyetince değerlendirip sonuçlandırılmaktadır.
Vatandaşların gıda, ilaç maaş ve diğer ihtiyaçları Sosyal Destek Gurubu tarafından evlerinde teslim edilmektedir.


Dursun bulut
11.04.2020 16:57:36
Hiç bir gelirim yok yeşil karta başvurdum daha yeni evde ekmek almaya bile paramız yok ev kira eşim temizliğe giderek gecim saglıyorduk oda virüsten dolayı gidemiyor yardım istiyoruz işim yok issizim... Dursun Bulut: 05538788611