“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
Tarih: 2.10.2018 15:49:27/ 8462okunma / 2yorum

Muhammed Demir

Kangal´da serbest muhasebecilik yapan Ahmet Kürşad Apaydın, 1993 yılında Kangal Endüstri Meslek Lisesi´nden mezun oldu. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri, mali bilirkişilik, vakıf yöneticiliği ve muhasiplik yapan Apaydın, 20 yıldır muhasebecilik sektöründe çalışıyor.

ADAYLARIN ALNI AÇIK YÜZÜ PAK OLMALI
Şahsi görüşünün, vatandaşın belediyecilik ve hizmetlerde hamaset istemediği yönünde olduğunun altını çizen Apaydın, “Başkan; Siyasi Yelpazenin Sağında olan, muhafazakâr, yardımsever, becerikli, inançlı, üretken, farklı fikirlere açık, Atatürk milliyetçisi, iş bitirici, güvenilir, halkın içinde olan, çalışkan, dürüst ve hukukun gücüne inanan, alnı açık, yüzü pak ve kirlenmemiş, şaibesiz olmalıdır. Ayrıca başkanlık için Kangal´da yaşayan ve Kangal´ın havasını soluyan, suyunu içen, ayazını yiyen, tozunu yutan kişiler aday olmalı diye düşünüyorum” dedi.

Apaydın sözlerine şu şekilde devam etti: “Belediye başkanında ve belediyecilik yapanlarda olması gereken özellikler vardır. Bizler de eğer seçilirsek, bu anlayışla hareket edeceğiz. Genel olarak özetlemek gerekirse bahsettiğimiz özellikler şunlar:

BAŞKANDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER
*Ağır alt yapı sorunlarına, şehir içi trafik kargaşasına kalıcı çözümler üreten, *İlçenin sıkıntılarını masada değil, sahada görüp tespit eden. *Bizlerin vergisiyle vakıf adı altında, tesis, şirket, dernek ve binalar yapıp, siyasi kankalarına hibe etmeye kalkışmayan, tarafsızlığı ilke edinen ve hizmette adaleti esas alan bir belediyecilik anlayışı olan. *Dürüst ve şeffaf bir tutum sergileyerek, düzenli aralıklarla denetime açık olan. *Katı atıklardan çevreye zarar vermeden kurtulan, atık su arıtımı vb. konularda kalıcı geri dönüşüm projeleri geliştiren. *Bir gününü engelli vatandaşlarla geçirip, onların kentin fiziki yapısından kaynaklanan sorunlarıyla empati kurarak hayatlarını kolaylaştıran projeler gerçekleştiren.

İLÇENİN ORTAK NEMASI RANTA KURBAN EDİLMEMELİ
*Toplu taşımada en az 20 yıl sonrasını da hesaba katan projelere kafa yoran. *İlçeye makul biçimde ulaşılabilir ve her kesimden yurttaşın her türlü kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak kompleksler inşa edecek olan. *İlçenin ortak neması arazi ve arsaların rantını eşe, dosta, menfaattara peşkeş çekmek konusunda sabıka sahibi olmayan. *Bireylerin geçim sıkıntısı yüzünden göçe zorlanmadığı bir kaza hedefleyen. *Açtığı çukuru mümkünse o gün kapatan, değilse yurttaşın düşüp can ve mal kaybı olmayacağı makul tedbirleri alan. *Sokak hayvanlarını katletmek veya yaşayamayacakları alanlarda ölüme terk etmek yerine, onlara uygun yaşam alanları hazırlayan.

GÜRÜLTÜYE GEREK YOK
*Gürültü denetimi yapmak bir yana, oy toplamak veya icraatını duyurmak maksadıyla, mahallelere megafonlu araçlar salarak kafa ütüleyip bizzat kendisi gürültü kaynağı haline gelmemiş olan. *Kaldırımları rant hatırına reklam panolarından yürünemez hale getirecek kadar gözü dönmemiş olan. *Yanına oturup çayını içip az sürede olsa derdini paylaşabileceği, ulaşılabilir olan. *Kadrolu işçisine, zabıtasına yaptıramadığı işleri gariban geçici işçilere yaptırma kurnazı olmayan. *Kentin tarihi ve turistik güzelliklerini, kaldıysa ağacını, yeşil alanını, rantiyenin doymak bilmeyen iştahına yağma ettirmeyecek.

ZORLAŞTIRMAYIP KOLAYLAŞTIRACAĞIZ
*Projesini oluştururken Kangal halkıyla paylaşan, uygularken fikrini ve olurunu alan, katılımcı olan. *Uygar ve markalaşmış yerli yabancı kentlerdeki belediyecilik uygulamalarını takip edip, kendi kazasına uyarlayıp uygulayabilen, yaratıcı ve yenilikçi. *Ortalığı kırıp dökmeyen, zorlaştırmayıp kolaylaştıran. *Herkesin ilçenin nimetlerinden azami ölçüde faydalanmasını sağlayacak sosyal projeler geliştiren.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ
*Ben bilirim, ben yaparım egosu olmayan, karşısındakini dinleyen, istişare etmeyi bilen, her türlü fikir, görüş, düşünceye ve de vatandaşlar ile çalışanlarına saygısı olan. *Makama yakışır, edep ve adabına uygun hareket eden. *Şaibesi olmayan, ismi kötü anılmayan ve toplumun her ferdine saygılı olan. *Yapılan her işin arkasında mesleki bilgi ve beceri ile durabilen, yapılan ve yapılacak olan işleri yapboza çevirmeden her türlü detayı değerlendiren, yaparken de ciddi anlamda kontrol mekanizmasını çalıştıran, denetleyen...

MECLİS ÜYELERİ FİGÜRAN OLMAYACAK
*Hazımsız ve ne oldum delisi olmayan. *Kamu görevlilerine ve kendi çalışanlarına saygılı olan. *Meclis üyelerini figüran gibi görmeyen. Onlar da belediyecilik ve icraatlarını öğrenerek, gerekli bilgi ve donanım sahibi olmalı, meclis oturumlarında parmak kaldır indir oyunu oynamamalı, fikirlerini net şekilde ortaya koymalıdır. Bu anlayış ve ilkelerle hareket edilirse, Kangal daha iyi bir yer haline gelecektir.

HAYVAN PAZARI OLMAZSA OLMAZIMIZ
Son olarak, yeni hayvan pazarı bizim olmazsa olmazımız. Bu konuyla alakalı çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca Kangallı çiftçinin hasadından, Kangal dışındaki insanların para kazanmasının önüne geçmek için ticaret borsası ile ilgili çalışmalar yapacağız. Bu ve bunun gibi Kangal´a, Kangal halkına faydalı olacak projeleri, yukarıda sıraladığımız belediyecilik anlayışıyla yapacağız. Yapılan işin adı siyasettir ama Kangal için siyaset ve siyasetçi çok samimi ve çok çalışkan olmalı ve gelecek için gelişme sağlanmalıdır.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mustafa uyanik
3.10.2018 09:00:24
Teyze oğlu ağzına yüreğine sağlık seni seviyoruz.
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Başkan Adayları  Tamgaz Sahada
Başkan Adayları Tamgaz Sahada
Seçime bir aydan bir süre kalırken belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi.
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
31 Mart´da yapılacak olan mahalli seçimler yaklaşırken Kangal Derneği, ilçemizdeki belediye başkan adayları, il genel ve belediye meclisi adaylarını bir araya getirerek güzel bir davranışa imza attı.
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu geçen hafta içi Kangal´a gelerek ilçe binasında yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı.
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
MHP´den il genel meclisinde 1. sıra aday olarak belirlenen Ercan Korkmaz gazetemizi ziyaret ederek seçilmesi halinde yapacaklarından bahsetti.
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
İlçemizde altyapı çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçedeki asırlık su problemini çözmek için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
LİSTELER TESLİM EDİLDİ
LİSTELER TESLİM EDİLDİ
31 Martta yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına devam eden partiler başkan adaylarının ardından oluşturdukları belediye meclisi ve il genel meclisi adaylarını belirleyerek ilçe seçim kuruluna teslim ettiler.
Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinin, ilçemiz genelinde huzur ve güven ortamında yapılmasına yönelik "Seçim Güvenliği Toplantısı” düzenlendi.
“Verdiğimiz sözleri tuttuk”
“Verdiğimiz sözleri tuttuk”
31 Martta yapılacak olan mahalli seçimlerde yeniden başkan adayı olan Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
SP´nin Sivas adayı belli oldu
SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları