“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
Tarih: 2.10.2018 15:49:27/ 11252okunma / 2yorum

Muhammed Demir

Kangal´da serbest muhasebecilik yapan Ahmet Kürşad Apaydın, 1993 yılında Kangal Endüstri Meslek Lisesi´nden mezun oldu. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yönetim kurulu üyelikleri, mali bilirkişilik, vakıf yöneticiliği ve muhasiplik yapan Apaydın, 20 yıldır muhasebecilik sektöründe çalışıyor.

ADAYLARIN ALNI AÇIK YÜZÜ PAK OLMALI
Şahsi görüşünün, vatandaşın belediyecilik ve hizmetlerde hamaset istemediği yönünde olduğunun altını çizen Apaydın, “Başkan; Siyasi Yelpazenin Sağında olan, muhafazakâr, yardımsever, becerikli, inançlı, üretken, farklı fikirlere açık, Atatürk milliyetçisi, iş bitirici, güvenilir, halkın içinde olan, çalışkan, dürüst ve hukukun gücüne inanan, alnı açık, yüzü pak ve kirlenmemiş, şaibesiz olmalıdır. Ayrıca başkanlık için Kangal´da yaşayan ve Kangal´ın havasını soluyan, suyunu içen, ayazını yiyen, tozunu yutan kişiler aday olmalı diye düşünüyorum” dedi.

Apaydın sözlerine şu şekilde devam etti: “Belediye başkanında ve belediyecilik yapanlarda olması gereken özellikler vardır. Bizler de eğer seçilirsek, bu anlayışla hareket edeceğiz. Genel olarak özetlemek gerekirse bahsettiğimiz özellikler şunlar:

BAŞKANDA OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER
*Ağır alt yapı sorunlarına, şehir içi trafik kargaşasına kalıcı çözümler üreten, *İlçenin sıkıntılarını masada değil, sahada görüp tespit eden. *Bizlerin vergisiyle vakıf adı altında, tesis, şirket, dernek ve binalar yapıp, siyasi kankalarına hibe etmeye kalkışmayan, tarafsızlığı ilke edinen ve hizmette adaleti esas alan bir belediyecilik anlayışı olan. *Dürüst ve şeffaf bir tutum sergileyerek, düzenli aralıklarla denetime açık olan. *Katı atıklardan çevreye zarar vermeden kurtulan, atık su arıtımı vb. konularda kalıcı geri dönüşüm projeleri geliştiren. *Bir gününü engelli vatandaşlarla geçirip, onların kentin fiziki yapısından kaynaklanan sorunlarıyla empati kurarak hayatlarını kolaylaştıran projeler gerçekleştiren.

İLÇENİN ORTAK NEMASI RANTA KURBAN EDİLMEMELİ
*Toplu taşımada en az 20 yıl sonrasını da hesaba katan projelere kafa yoran. *İlçeye makul biçimde ulaşılabilir ve her kesimden yurttaşın her türlü kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak kompleksler inşa edecek olan. *İlçenin ortak neması arazi ve arsaların rantını eşe, dosta, menfaattara peşkeş çekmek konusunda sabıka sahibi olmayan. *Bireylerin geçim sıkıntısı yüzünden göçe zorlanmadığı bir kaza hedefleyen. *Açtığı çukuru mümkünse o gün kapatan, değilse yurttaşın düşüp can ve mal kaybı olmayacağı makul tedbirleri alan. *Sokak hayvanlarını katletmek veya yaşayamayacakları alanlarda ölüme terk etmek yerine, onlara uygun yaşam alanları hazırlayan.

GÜRÜLTÜYE GEREK YOK
*Gürültü denetimi yapmak bir yana, oy toplamak veya icraatını duyurmak maksadıyla, mahallelere megafonlu araçlar salarak kafa ütüleyip bizzat kendisi gürültü kaynağı haline gelmemiş olan. *Kaldırımları rant hatırına reklam panolarından yürünemez hale getirecek kadar gözü dönmemiş olan. *Yanına oturup çayını içip az sürede olsa derdini paylaşabileceği, ulaşılabilir olan. *Kadrolu işçisine, zabıtasına yaptıramadığı işleri gariban geçici işçilere yaptırma kurnazı olmayan. *Kentin tarihi ve turistik güzelliklerini, kaldıysa ağacını, yeşil alanını, rantiyenin doymak bilmeyen iştahına yağma ettirmeyecek.

ZORLAŞTIRMAYIP KOLAYLAŞTIRACAĞIZ
*Projesini oluştururken Kangal halkıyla paylaşan, uygularken fikrini ve olurunu alan, katılımcı olan. *Uygar ve markalaşmış yerli yabancı kentlerdeki belediyecilik uygulamalarını takip edip, kendi kazasına uyarlayıp uygulayabilen, yaratıcı ve yenilikçi. *Ortalığı kırıp dökmeyen, zorlaştırmayıp kolaylaştıran. *Herkesin ilçenin nimetlerinden azami ölçüde faydalanmasını sağlayacak sosyal projeler geliştiren.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ
*Ben bilirim, ben yaparım egosu olmayan, karşısındakini dinleyen, istişare etmeyi bilen, her türlü fikir, görüş, düşünceye ve de vatandaşlar ile çalışanlarına saygısı olan. *Makama yakışır, edep ve adabına uygun hareket eden. *Şaibesi olmayan, ismi kötü anılmayan ve toplumun her ferdine saygılı olan. *Yapılan her işin arkasında mesleki bilgi ve beceri ile durabilen, yapılan ve yapılacak olan işleri yapboza çevirmeden her türlü detayı değerlendiren, yaparken de ciddi anlamda kontrol mekanizmasını çalıştıran, denetleyen...

MECLİS ÜYELERİ FİGÜRAN OLMAYACAK
*Hazımsız ve ne oldum delisi olmayan. *Kamu görevlilerine ve kendi çalışanlarına saygılı olan. *Meclis üyelerini figüran gibi görmeyen. Onlar da belediyecilik ve icraatlarını öğrenerek, gerekli bilgi ve donanım sahibi olmalı, meclis oturumlarında parmak kaldır indir oyunu oynamamalı, fikirlerini net şekilde ortaya koymalıdır. Bu anlayış ve ilkelerle hareket edilirse, Kangal daha iyi bir yer haline gelecektir.

HAYVAN PAZARI OLMAZSA OLMAZIMIZ
Son olarak, yeni hayvan pazarı bizim olmazsa olmazımız. Bu konuyla alakalı çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca Kangallı çiftçinin hasadından, Kangal dışındaki insanların para kazanmasının önüne geçmek için ticaret borsası ile ilgili çalışmalar yapacağız. Bu ve bunun gibi Kangal´a, Kangal halkına faydalı olacak projeleri, yukarıda sıraladığımız belediyecilik anlayışıyla yapacağız. Yapılan işin adı siyasettir ama Kangal için siyaset ve siyasetçi çok samimi ve çok çalışkan olmalı ve gelecek için gelişme sağlanmalıdır.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mustafa uyanik
3.10.2018 09:00:24
Teyze oğlu ağzına yüreğine sağlık seni seviyoruz.
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
31 Mart seçimlerinde önemli bir oy oranıyla Kangal belediye başkanlığını kazanmayı başaran Kürşat Apaydın, yaklaşık 5 aylık dönemini gazetemize değerlendirdi.
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Kangal Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye makam odasında yapılan toplantıda personel alımı ve iş makinası satışından oluşan iki madde görüşüldü.
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını büyükçe bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.
Sorunları birlikte çözeceğiz
Sorunları birlikte çözeceğiz
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçelerinden seçilerek İl Genel Meclisi´ne girmeyi başaran meclis üyeleri, Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı.
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
Önceki gün gerçekleştirilen 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Sivas´ın yeni Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “ben” değil “biz” anlayışıyla 5 yıl boyunca Sivas´a en güzel şekilde hizmet edeceklerini söyledi.
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
KANGAL MERKEZ VE KÖY MUHTARLARI MAZBATALARINI ALARAK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR
Karasu´dan veda
Karasu´dan veda
Beş yıl boyunca il genel meclisinde CHP üyesi olarak Kangal´ı temsil eden Sırrı Karasu, seçim sonrasında esnaflara veda ve teşekkür ziyaretinde bulundu.
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
31 Mart Pa­zar gü­nü ya­pý­lan ma­hal­li ida­re­ler se­çim­le­ri­nde ilçemizde belediye başkanlığı yarışını kazanan isim Kürşad Apaydın oldu.
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
Sivas´ta 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan isim AK Parti´nin adayı Kangal/Alacahanlı hemşehrimiz Hilmi Bilgin oldu.
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İl genel meclis üyeliğine Akpartiden 4381 oyla Emin Ünlüer, 3729 oy ile BBP ‘den Hulusi Şahin seçildi.
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
Kangal belediye başkanı seçildiğinde “Ayrıştıran değil birleştiren, ortak akıl anlayışı ile çalışacağız” diyen BBPKangal belediye başkan adayı Ahmet Kürşad Apaydın, Belediyenin Tarım ve Hayvancılık ile Madencilikle ilgili projelerini 6 başlık altında sıraladı.
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
"Muhsin Yazıcıoğlu nasıl öldü?" "Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?" soruları ölüm yıldönümünde araştırılıyor.
 Muhtar eşit ve adil olmalı
Muhtar eşit ve adil olmalı
İlçemiz Zafer mahallsinden muhtar adayı olan Tolga Korkmaz, gazetemize göndermiş olduğu kısa tanıtım yazısı ile adaylığını değerlendirdi.
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi Projesi´nin imza törenine katıldı. Projenin detayları hakkında bilgi veren Bakan Varank, 10 milyon lira kaynak aktaracaklarını söyledi. Bakan Varank´tan kangal köpeğine yönelik projler konusunda da destek istendi.
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Başkan Adayları  Tamgaz Sahada
Başkan Adayları Tamgaz Sahada
Seçime bir aydan bir süre kalırken belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi.
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
31 Mart´da yapılacak olan mahalli seçimler yaklaşırken Kangal Derneği, ilçemizdeki belediye başkan adayları, il genel ve belediye meclisi adaylarını bir araya getirerek güzel bir davranışa imza attı.
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu geçen hafta içi Kangal´a gelerek ilçe binasında yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı.
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
MHP´den il genel meclisinde 1. sıra aday olarak belirlenen Ercan Korkmaz gazetemizi ziyaret ederek seçilmesi halinde yapacaklarından bahsetti.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6665
EURO
6.2876
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları