Vali Ayhan karne heyecanına köy okulunda katıldı
Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Sivas´ın merkez köylerinden Olukman ve Yakupoğlan köylerini ziyaret ederek yarıyıl tatilini giren öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.
Tarih: 22.1.2019 14:12:42/ 1600okunma / 0yorum

İlk olarak Olukman Köyü Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulunda karne dağıtım programına katılan Ayhan çifti, çocukların hazırlamış olduğu gösterileri ilgiyle izledi.

Vali Ayhan burada yaptığı konuşmada, karne heyecanını yaşayan öğrencilerin bir dönemi kapattıklarını belirterek ve yarıyıl tatilini iyi geçirmelerini istedi. Ayhan, ders notları iyi olmayan öğrenciler için de bu tatilin bir fırsat olduğunu hatırlatarak, “Başarılı olan öğrencilerimizi kutluyorum. Dersleri zayıf olan öğrencilerimizin de eksiklerini gidereceklerine inanıyorum. Ailelere de bu minvalde büyük görevler düşmektedir. Çocuklarınızı sevin asla kötü not nedeniyle kızmayın. Bu notlar aslında birazda ailelerin çocuklarına ayırdıkları zamanın notlarıdır” dedi.

Kırsalda yaşayan çocukların kentte yaşayan öğrencilerden farkı olmadığını dile getiren Ayhan, “Karne heyecanını bu yıl kırsalda yaşıyoruz. Büyük bir coğrafyaya sahibiz. İlimizin her noktasına ulaşmak, çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla, kadınlarla bir araya gelmek istiyoruz. Zaman buldukça bu tür programlarımızı kırsalda yapmaya gayret ediyoruz. Bugün de burada olmaktan çok mutluyuz ve öğrencilerimizle sohbet etmek, dersleri ile ilgili konuşmak, öğretmenlerimizi dinlemek için geldik. Buradaki öğrencilerimizin de başarıları bizleri çok mutlu etti. Allah hepsine hayırlı ve sağlıklı ömürler nasip etsin. Öğrencilerimizi vatanına milletine faydalı birey olarak güzel mesleklerde görmek tek dileğimiz.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Ayhan çifti, tek tek sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini takdim etti. Bu sırada karnelerini ve Takdir-Teşekkür belgelerini alan öğrencilerin mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Olukman köyünün ardından merkeze bağlı Yakupoğlan Köyü İlkokulu ve Ortaokuluna geçen Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, köye kazandırılan kütüphanenin açılışını öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. Öğretmenlerle de bir araya gelen Ayhan, burada bir süre sohbet ederek eğitimcilerin öneri ve taleplerini dinledi.
Yakupoğlan köyü öğrencilerine de karnelerini vererek yaptığı konuşmada zor bir coğrafyada öğretmenler tarafından başarılı bir eğitim verildiğine dikkat çeken Vali Ayhan, “Merkezde öğretmenlik yapmakla uzak bir bölgede çalışmanın arasında çok ciddi fark var. İlimiz merkeze 50 kilometre uzaklıkta bir köyde öğretmenlerimizin canla başla çalıştığını görüyoruz. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum ” dedi.

Öğrencilerin yarıyıl tatillerini en güzel şekilde geçirmeleri temennisinde bulunan Ayhan, ”Bu köyümüz bizim için çok anlamlı. Çünkü Sivas´ın vizyon projesi olan Yıldız Dağı Kayak Merkezi´nin tam ortasında bulunuyor. Bölge halkımız bu güzel projeyi yaparken hiçbir zaman emeğini bizlerden esirgemedi. Kendilerinden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Vali Salih Ayhan; “Çok çalışmamız ve hayal kurmamız gerekiyor. O hayalleri gerçeğe dönüştürelim. Yıllarca önce bir köye bile ulaşımın zor olduğunu hatırlarsak Türkiye Cumhuriyeti bu dağın tepesine devasa bir tesis kazandırdı. Bu yatırım, ülkemizin ne kadar büyük bir konuma geldiğinin göstergesidir. Birliğimiz beraberliğimiz daim olsun. İlimizde 124 bin öğrenci, 9 bin öğretmenimiz ve 200 adet okulumuz var. Bu tatil döneminde öğrencilerimiz zihinlerini açık tutsunlar, kitap okusunlar ve hayal kursunlar.” şeklinde konuştu.

Valilik olarak eğitimi “Milli Bir Ödev Olarak” gördüklerini anlatan Ayhan, “Bu ödevi titizlikle yerine getirmeye çalışıyoruz. Yeter ki sizler de bu yolda, bu hedefte gayret gösterin, bizlere destek olun.” diyerek sözlerini tamamladı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
MHP Kangal teşkilatı seçim bürosunun açılışını önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
Vali Salih Ayhan ilimize atanmasının 100. gününde bir değerlendirme toplantısı yaptı
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Geçen hafta içinde gerçekleştirilen Cumhurhurbaşkanının Türkiye Esnaf Buluşması toplantısına Kangal Esnaf Kefalet ve Esnaf Odası yönetimi de iştirak etti.
“Sükûnetle ve Suhuletle”
“Sükûnetle ve Suhuletle”
Sivas Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğümüzce (Mahalli İdareler Md.) her ay olağan olarak yapılan "Muhtarlar Toplantısı" Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
İlimizde yaklaşık 4 yıl önce hizmete giren ve ‘Türkiye´nin en genç, en ekonomik, en modern kayak tesisi´ sloganı ile hizmetini sürdüren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde 2. Etap Ulusal Snowboard Yarışları gerçekleştirildi.
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
Sivas Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen konferansta Namazın islam dinindeki önemine değinildi.
"Seçimin galibi biz olacağız"
"Seçimin galibi biz olacağız"
BBP Kangal ilçe teşkilatı seçim bürosunu ve Alperen Ocak´ları teşkilat binasının açılışını yaptı.
ÖNCE YAYA
ÖNCE YAYA
İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak için ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın´ kampanyası kapsamında 2019 yılını ´Öncelikli Trafik Yılı´ ilan ettğini kamuoyuna duyurdu.
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAF VE SANATKARLAR ODASI VE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ´ NİN ORTAK GİRİŞİMİ İLE 23 -26 ŞUBAT 2019 TARİHLERİ ARASINDA KANGAL´da KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILACAK
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve esnaf odası yönetimi ilçemizdeki bazı kurumları gezerek görüş alış verişinde bulundular.
Gençlik Varsa Gelecek Var
Gençlik Varsa Gelecek Var
Vali Salih Ayhan, ´Gençlik Sohbetleri´ kültür, sanat ve edebiyat sohbetleri kapsamında ilimizde çeşitli liselerde eğitim gören gençlerle Tarihi Ziya Bey Kütüphanesi´nde bir araya geldi. Gençlere deneyimlerinden bahseden Ayhan, gençlerin hayatla, eğitimle ve gündemdeki konularla alakalı hayallerini ve düşüncelerini dinledi.
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında düzenlenen ilk mitingde Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda vatandaşlara hitap etti. Birçok vaatle birlikte Sivas halkının yıllardır büyük bir hasretle beklediği hızlı tren çalışmalarının yıl sonunda tamamlanıp 2020´de seferlere başlayacağını söyledi.
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın duyurduğu, Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) kotasının yüzde 2,5´e düşürülmesine ilişkin karar, pancar üreticisini sevindirdi.
 SERVİS BAŞLADI
SERVİS BAŞLADI
Uzun süredir eksikliği hissedilen şehir içi toplu taşıma araçları dün itibariyle üç ayrı güzergahta servis hizmeti vermeye başladı.
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Milli Mücadele döneminde de kilit bir noktaya sahip olan Sivas ve o dönemin en iyi ulaşım ve iletişim aracı olarak kullanılan tren garı bir günde yüzlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Özellikle kış aylarında tren yolculuğunun daha yoğun tercih edilmesiyle birlikte tren garlarının yetersiz kaldığı görülüyor.
 GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
İsmini üzerinde bulunan mavi çinilerden alan, 748 yıllık Gök Medrese´de süren restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yönetim kurulu üyeleri, ve Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahibi Temsilcileri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu´nu Ankara´daki makamında ziyaret ettiler.
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
Kangal da ziraat odası genel kurul seçimi önceki gün öğretmenevinde yapıldı. Başka adayın çıkmadığı seçimde mevcut oda başkanı Basri Çoban yeniden başkan seçilmiş oldu.
KAR BORA FIRTINA
KAR BORA FIRTINA
Geçen hafta sonu yoğun kar yağışından sebep olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 106 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.
LÜZUMSUZ YERE MEŞGUL ETMEYİN
LÜZUMSUZ YERE MEŞGUL ETMEYİN
Meteorolojik veriler doğrultusunda il genelinde beklenen yoğun kar yağışı ve fırtına ile ilgili alınması gereken önlemler Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında düzenlenen toplantıyla karara bağlandı.
Dolandırıcılar boş durmuyor!
Dolandırıcılar boş durmuyor!
Valiliğin isimi kullanılarak dolandırıcılık yapıldığı iddiasıyla valilik web sitesinden bir açıklama yayınlandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları