“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
MHP Kangal teşkilatı seçim bürosunun açılışını önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
Tarih: 20.2.2019 00:02:51/ 1944okunma / 0yorum

 
    MHP Kangal teşkilatı seçim bürosunun açılışını önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
    Açılışa MHP Sivas Millletvekili Kangal´lı Ahmet Özyürek, il başkanı Özkan Navruz, Ülkü Ocak´ları il başkanı Rıfat Kalkan belediye başkan adayı Eren Derviş Akpınar, ilçe başkanı Faruk Tamay, Kangal Ülkü Ocak´ları başkanı Alper Özmen, il genel meclisi adayları Ercan Korkmaz,  Mesut Göksu, ve çok sayıda vatandaş katıldı.
    Saygı duruşu ve istiklal  marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını ilçe başkanı Faruk Tamay yaptıkdan sonra sırasıyla il başkanı Özkan Navruz, belediye başkan adayı Eren Derviş Akpınar ve son olarak MHP Sivas milletvekili Ahmet Özyürek´de kısa birer konuşma yaptılar. Sivas ve Kangal´ın yıllar boyu hakettiği yatırımı alamadığını belirten milletvekili Özyürek, il ve ilçe merkezelerine en güzel hizmetleri kazandırmak için mecliste  elinden gelen gayreti gösterdiğini ifade etti.
    Belediye başkan adayı Eren Derviş Akpınar ise yapmış olduğu konuşmada şu ifadelere yer verdi.
“Sayın Vekilim, Kıymetli Dostlarım ve  Değerli Hemşerilerim. Hepinizi en derin saygı, sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Hoş geldiniz şerefler getirdiniz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine kısa bir süre kaldı. Bildiğiniz üzere seçim çalışmalarımıza aday adaylığımızı açıkladığımız günden beri büyük bir gayretle sürdürmekteyiz. Bugün de burada seçim irtibat büromuzun açılışında bir araya gelmiş bulunuyoruz.
 “ZAFERLE ÇIKACAĞIZ”
Bugün buraya şahitlik eden kuvvet ve kudret, 31 Mart Akşamı sandıktan zaferle çıkacaktır, bundan şüpheniz olmasın ve Rabbim bizlere 1 Nisan sabahında da belediyemizin açılış töreninde buluşmayı nasip etsin.
“BELEDİYE DEMEK...”
Bizim için  Belediye; yalnızca imar, su, kanalizasyon, ulaşım gibi kentsel alt yapı; coğrafi , çevre ve çevre sağlığı, temizlik ve katı atık, zabıta, itfaiye, acil yardım ve ambulans hizmetlerini veren müessese değildir.
Belediye sadece şehir içi trafik, defin ve mezarlıklar, ağaçlandırma, park ve yeşil alanlar, konut, kültür, sanat, turizm, tanıtım işleriyle meşgul olan kurum olarak değerlendirilmemelidir.
Ya da ruhsat veren, harç ve vergi toplayan, mabetlerin yapımı, devlete ait her derece okul binalarının inşaatı ile bakım ve onarımıyla uğraşan bir kuruluş şeklinde de ele alınmamalıdır.
BELEDİYE VEREN EL OLMALI
Bizim için Belediye demek umut demektir.
Belediye demek uzlaşma demektir.
Belediye demek uzakları yakın eden ümran ve uygarlık demektir.
Belediye demek uhuvvet, yani kardeşlik demektir.
Belediye demek veren elin alan elden üstünlüğünü tescil eden ufuk demektir.
    Belediye demek açı doyuran, çıplağı giydiren, üşüyeni ısıtan, hasreti dindiren, toplumsal bünyeyi dengeleyen, darda ve zorda kalanı sarıp sarmalayan müthiş bir uğraş demektir.
“BELEDİYE DARDA KALANLARIN ACİL YARDIMIDIR”
Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği üzere ;
Belediyecilik dokunmaktır, düşünmektir, hissetmektir ve aşkla sorunlara odaklanmaktır. Belediyecilik gülümseyen yüzdür, uzatılan eli geri çevirmeyen cömertliktir. Darda kalanların acil yardımıdır…”
    Sözlerime son verirken açılışımıza gelerek bizleri onulandıran Değerli Kangallı Hemşerilerime,Teşkilatımızın Kıymetli Mensuplarına ve Sivas´ın Gardaşı, Yiğit Vekili Değerli Abim Ahmet Özyürek´e Teşekkürlerimi Sunuyorum. Sağ Olun Var Olun , Allah´a Emanet Olun. Ne Mutlu Türk´üm Diyene.
***
PROJE BAŞLIKLARI
*Un ve Bulgur Fabrikası
*Süt ve Süt Ürünleri Tesisi
*Hayvan Pazarı
*Yöresel Ürünler Üretim Merkezi
*Hanımlar Kültür Merkezi
*Aşık Ruhsati Gösteri ve Kültür Merkezi
*Sosyal Tesisler
*Türk Hamamı
*Gündüz Bakımevi
*Gençlik Merkezi
*Hilal Kart
*Ayrıca; Alt ve Üst yapı sorunları ivedi olarak çözülecek . Sokak ve caddelere asfalt dökülecek
*Çarşıiçi, 500 evler, Toki ve Mahallelerimizin peyzaj düzenlemesi (aydınlatma, kaldırım,  ağaçlandırma) yapılacak.
*Bölgemizde bulunan kurumsal firmalarla ilişkilerimiz artırılacak.
*Tarım, hayvancılık ve maden şehri ilçemize yatırımcı çekilecek...

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Umut Uzlaşma Kardeşlik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜDÜK ÇALMAYA BAŞLADILAR
DÜDÜK ÇALMAYA BAŞLADILAR
Çeyrek asır önce uygulamada olan mahalle bekçiliği 25 yıl aradan sonra yeniden devreye girdi ve göreve başlayan yeni bekçiler geçen haftadan itibaren düdük çalmaya başladılar.
KAYMAKAM EMEÇ´TEN 8 MART KUTLAMASI
KAYMAKAM EMEÇ´TEN 8 MART KUTLAMASI
Kaymakam Cuma EMEÇ, 8 Mart dünya kadınlar günü vesilesiyle bir dizi etkinliğie imza attı
“BÖYLE SEÇİM OLMAZ!”
“BÖYLE SEÇİM OLMAZ!”
Kısa bir süre önce yapılan Kangal Ziraat Odası seçimlerine yönelik tartışmalar devam ediyor. Delege seçimlerinde çeşitli usulsüzlüklerin yapıldığını iddia eden Kangallı çifçiler tepkilerini dile getirdiler.
YEMİN ETTİLER
YEMİN ETTİLER
Sivas 5. Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası´nda eğitimlerini tamamlayan 1999/1 tertip 1´inci kademe erler için yemin töreni düzenlendi.
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
Vali Salih Ayhan ilimize atanmasının 100. gününde bir değerlendirme toplantısı yaptı
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Geçen hafta içinde gerçekleştirilen Cumhurhurbaşkanının Türkiye Esnaf Buluşması toplantısına Kangal Esnaf Kefalet ve Esnaf Odası yönetimi de iştirak etti.
“Sükûnetle ve Suhuletle”
“Sükûnetle ve Suhuletle”
Sivas Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğümüzce (Mahalli İdareler Md.) her ay olağan olarak yapılan "Muhtarlar Toplantısı" Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
İlimizde yaklaşık 4 yıl önce hizmete giren ve ‘Türkiye´nin en genç, en ekonomik, en modern kayak tesisi´ sloganı ile hizmetini sürdüren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde 2. Etap Ulusal Snowboard Yarışları gerçekleştirildi.
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
Sivas Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen konferansta Namazın islam dinindeki önemine değinildi.
"Seçimin galibi biz olacağız"
"Seçimin galibi biz olacağız"
BBP Kangal ilçe teşkilatı seçim bürosunu ve Alperen Ocak´ları teşkilat binasının açılışını yaptı.
ÖNCE YAYA
ÖNCE YAYA
İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak için ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın´ kampanyası kapsamında 2019 yılını ´Öncelikli Trafik Yılı´ ilan ettğini kamuoyuna duyurdu.
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAF VE SANATKARLAR ODASI VE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ´ NİN ORTAK GİRİŞİMİ İLE 23 -26 ŞUBAT 2019 TARİHLERİ ARASINDA KANGAL´da KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILACAK
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve esnaf odası yönetimi ilçemizdeki bazı kurumları gezerek görüş alış verişinde bulundular.
Gençlik Varsa Gelecek Var
Gençlik Varsa Gelecek Var
Vali Salih Ayhan, ´Gençlik Sohbetleri´ kültür, sanat ve edebiyat sohbetleri kapsamında ilimizde çeşitli liselerde eğitim gören gençlerle Tarihi Ziya Bey Kütüphanesi´nde bir araya geldi. Gençlere deneyimlerinden bahseden Ayhan, gençlerin hayatla, eğitimle ve gündemdeki konularla alakalı hayallerini ve düşüncelerini dinledi.
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında düzenlenen ilk mitingde Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda vatandaşlara hitap etti. Birçok vaatle birlikte Sivas halkının yıllardır büyük bir hasretle beklediği hızlı tren çalışmalarının yıl sonunda tamamlanıp 2020´de seferlere başlayacağını söyledi.
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın duyurduğu, Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) kotasının yüzde 2,5´e düşürülmesine ilişkin karar, pancar üreticisini sevindirdi.
 SERVİS BAŞLADI
SERVİS BAŞLADI
Uzun süredir eksikliği hissedilen şehir içi toplu taşıma araçları dün itibariyle üç ayrı güzergahta servis hizmeti vermeye başladı.
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Milli Mücadele döneminde de kilit bir noktaya sahip olan Sivas ve o dönemin en iyi ulaşım ve iletişim aracı olarak kullanılan tren garı bir günde yüzlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Özellikle kış aylarında tren yolculuğunun daha yoğun tercih edilmesiyle birlikte tren garlarının yetersiz kaldığı görülüyor.
 GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
İsmini üzerinde bulunan mavi çinilerden alan, 748 yıllık Gök Medrese´de süren restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yönetim kurulu üyeleri, ve Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahibi Temsilcileri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu´nu Ankara´daki makamında ziyaret ettiler.
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
Kangal da ziraat odası genel kurul seçimi önceki gün öğretmenevinde yapıldı. Başka adayın çıkmadığı seçimde mevcut oda başkanı Basri Çoban yeniden başkan seçilmiş oldu.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları