Tuncer Eczanesinden Kangal’a Veda 

İlçemizde 40 yılı aşkın bir suredir eczacılık faaliyetine devam eden Meral Tuncer’e ait Tuncer Eczanesi bundan böyle Antalya’da faaliyet gösterecek.

Rahmetli Av. Turan Tuncer’in eşi, Ercan, Turgay ve Ali Tuncer’in anneleri olan; Dürüst ve nezaketli kişiliği ile ilçe halkının takdirini kazanan  Eczaci Meral Tuncer, eczanesini Antalya iline taşımaya karar verdi.
     

Gazetemize kısa bir açıklama yapan Ecz. Meral Tuncer, “Bana kalsa eczanemi götürmezdim ama çocuklarım ve torunlarımın yaninda olmak icin bu kararı almak zorunda kaldım. Ben yıllar önce Şarkışla’dan buraya gelin geldim ama Kangal benim asil memleketimdir ve hep öyle kalacak. Bundan sonrada sağlığım elverdiği ölçüde ve elimden geldigi kadar memleketime gelip gideceğim. Kangal’dan hiç bir zaman kopmayacagım.” dedi. Kangal halkını çok sevdigini söyleyen Tuncer, “Ben herkesin ablası sayılırım. Antalya’ya yolu duşen herkesi bekliyorum. Ben Kangallı kardeşlerime hakkımı helal ediyorum. İnşallah onlarda bana haklarını helal ederler.”dedi. 
    
Yaklaşık yarım asırdır ilçemize hizmet veren Tuncer eczanesine ve Meral Yenge’nin şahsında Tuncer ailesine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.