Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı

Kangal Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye makam odasında yapılan toplantıda personel alımı ve iş makinası satışından oluşan iki madde görüşüldü.

Belediye başkanı Kürşat Apaydın başkanlığında toplanan Temmuz ayı meclis toplantısında başkan Apaydın dışındaki üyelerin karşı oyu ile personel alımı red edilirken belediye uhdesinde bulunan vakumlu asfalt temizleme makinasının satışı oy birliği kabul edildi.

?YÜKÜM YARI YARIYA AZALIR?
Başkan Apaydın alınmasını önerdiği personelle birlikte kendi yükünün yarı yarıya azalacağını belirterek danışman kadrosu için düşünülen personel alımının gerekliliğine vurgu yaptı.

BAŞKAN EVET DEDİ MECLİS ÜYELERİ REDDETTİ
Belediye meclis üyelerinin büyük çoğunluğu ise belediyede yeterinden fazla personel bulunduğunu söyleyerek yeni bir yüke girilmesinin doğru olmadığını ifade ettiler.
Yapılan müzakereler sonunda yapılan kapalı oylamada başkan Apaydın´ın evet oyuna karşılık 8 red 1 adette de çekimser çıktı.

15 YILDIR BEKLİYORDU
Gündemin ikinci maddesi olan  belediyeye ait vakumlu asfalt temizleme aracının satışı karara bağlandı.

Başkan Apaydın, bu iş makinasının eski başkanlardan Tahsin Aydın döneminde alındığını ancak bu zamana kadar hiç kullanılmadığını dolayısıyla 15 yıldır bekleyen ve belediyede bulunan araçlara da uyum sağlamadığı gerekçesiyle satşının uygun olacağını ifade etti. Başkan Apaydın bu makinaya bir talip olduğunu ve 100 bin Tl gibi bir rakam teklif ettiğini de sözlerine ekledi.

SATIŞA ÇIKARTILACAK
Yapılan oylama sonunda meclis toplantısına katılan tüm üyelerin oylarıyla vakumlu asfal makinasının satışa çıkartılması yönünde karar çıkmış oldu.