Tarım eski bakanı Musa Demirci vefat etti

54. Refah-yol hükümeti döneminde Tarım Bakanı olarak görev yapan hemşehrimiz Musa Demirci, (78) vefat etti.

Erbakan Hocanın başbakanlığında kurulan ve efsane hizmetlere imza atılan Refahyol Hükümetinde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı yapan Musa Demirci, 16 Mayıs Cumartesi günü Yukarı Tekke mezarlığında dualar eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Geçtiğimiz ay evinde fenalaşarak ambulans ile hastaneye kaldırılan Demirci´nin yapılan tahliller sonucunda beyin kanaması geçirdiği öğrenilmişti. Musa Demirci´nin tedavisi hastane yoğun bakım ünitesinde devam ediyordu. Geçen süre zarfında yapılan tüm müdahalelere Demirci´nin cevap vermemesi sonucunda hayatını kaybetti.

Merhumun naaşı önceki gün (Cumartesi) Yukarı Tekke şehitlik mezarlığında saat 14:00´da kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığına defnedildi. Kangal Gündem Gazetesi olarak merhuma Allah´tan rahmet, sevenlerine ve Demirci ailesine başsağlığı dileriz.

MUSA DEMİRCİ KİMDİR?
Musa Demirci, 1942´de Sivas´ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitiren Demirci, Kahramanmaraş Teknik Ziraat Müdürü, Erzurum Ziraat Başmüdürü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ziraat İşleri Genel Müdür Muavini, Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı Aydın Tarım Müdürü olarak görev yaptı. 19, 20 ve 21´inci dönem Sivas Milletvekili olan Demirci, 1996-1997 yıllarında Refahyol Hükümeti´nin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevini yürüten Demirci, 15.05.2020 yılında vefat etti.