"SU MUHAFIZLARI"

Su tüketimindeki aşırı ve gereksiz kullanıma dikkat çekmek ve bu önemli konuda öğrencileri birer muhafız olarak yetiştirmek.amacıyla hazırlanan projede yetişkin bireyler üzerinde de farkındalık oluşturulmak isteniyor.

Kuruculuğunu   Konya  Şehit Demet Sezen  Anaokulundan Ayşegül Ateş ve Konya Selçuklu Belediyesi Saygı Anaokulundan Rukiye Kılıç’ın yaptığı projjeye değişik illerden birçok okul katılıyor. İlimizden ise Sivas Melike Turan Anaokulu öğretmenlerinden Merve Azize Örgün ve  Nene Hatun Anaokulu öğretmeni Hasret Semra Salihoğlu Yılmaz'da projeye katkı sağlayan öğretmenler arasında yer aldı.

Proje hakkında kısaca bilgi veren Melike Turan Anaokulu öğretmeni  Merve Azize Örgün, şunları söyledi. "Ülkemizin diğer şehirleri Bursa  İnegöl İsaören İlkokulundan Aylin Konuk ,Erzurum  Çat Kaymakam Mehmet Aydın  Anaokulundan Berna Şakiroğlu, Gaziantep Nizip Kocatepe İlkokulundan Ertuğrul Dağ, Sivas Nene Hatun Anaokulundan Hasret Semra Salihoğlu Yılmaz, Sakarya Erenler Anaokulundan Havva Demet Dönder, Sivas Melike Turan Melek Anaokulundan Merve Azize Örgün, Ankara Sincan 100.Yıl İlkokulundan N.Sinem Özen, Trabzon Akçaabat 100.Yıl İlkokulundan Ömer Faruk Çakmak ve  Romanya Scoala Gimnaziala Nr. 2 Rimnicu Sarat okulundan Prunica Monica’nın   ortaklıklarıyla  oluşturulan  Su Muhafızları eTwinning projesi çalışmalarına başladı.

Projenin hedefi  günümüzde su tüketimindeki aşırı ve gereksiz kullanıma dikkat çekmektir.Projemizle öğrencilerimizi bu konuda hassasiyeti olan birer su muhafızı olarak yetiştirmek ayrıca öğrencilerimizin çalışmaları sayesinde yetişkin bireyler üzerinde farkındalık oluşturmak ve bilinç geliştirmelerini sağlamakta hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.

Etkinliklerimiz;su muhafızları taç&pelerin hazırlama,afiş ve broşür dağıtımı,su döngüsü,nesli tükenmekte olan hayvanlar,fidan dikme,fabrika atıklarına dikkat çekme,su oyunları gibi başlıklardan oluşmaktadır."

Bizde gazete olarak bu güzel projede yer alana öğremen ve öğrencileri tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyoruz.