SP´nin Sivas adayı belli oldu
31 Mart Yerel Seçimleri için hazırlıklarını sürdüren Saadet Partisi, adaylarını açıklamaya devam ediyor. Saadet Partisi Sivas Belediye Başkanlığı İçin uzun süre belediye başkanlığı yapan merhum Osman Seçilmiş´in Oğlu Melih Seçilmiş´i Aday Gösterdi.
Tarih: 22.1.2019 13:15:54/ 1652okunma / 0yorum

Önceki gün Bir Düğün salonunda gerçekleşen Aday tanıtım toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Zait Tokgöz, Sivas Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş´in yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Melih Seçilmiş Yaptığı Açıklamada Şu İfadelere Yer Verdi;  “Sivas´ta gerçek anlamda belediyecilik, 1989 yılında Milli Görüş hareketi ile Sayın Temel KARAMOLLAOĞLU Bey´in işbaşına gelmesiyle başlamış ve akabinde Merhum Osman SEÇİLMİŞ Bey´in sosyal belediyecilik ve kentleşme kültürünü getirmesiyle, 15 yıl gibi oldukça uzun bir süre devam etmiştir. Bu süre zarfında Sivas´ın gerçek anlamda çehresini değiştiren belediyecilik hamleleri yapılarak Sivas Halkının teveccühünü kazanılmış, Sivas´a ve Sivas Halkına yeni ufukların açıldığı bir dönem yaşanmıştır. Milli Görüşle birlikte Sivas, ülke genelinde parmakla gösterilebilecek bir belediyecilik ve şehir haline gelmiştir. Bu başarı hikâyesi diğer illere de örnek olarak bir olgu haline gelmiştir. Burada görmek gerekir ki İstanbul başta olmak üzere metropollerde ve diğer illerde sonraki yöneticiler milletimiz tarafından teveccüh gördüler ise bu Milli Görüş´ün “Halka Hizmet, Hakk´a Hizmettir” anlayışının bir sonucudur. Elbette ki bu sonuca Sivas ve birçok ilimiz örnek model olmuştur. Geldiğimiz şu zamanda, bahsettiğimiz hizmet ve değişim dönemine nazaran, Sivas Halkının layık olduğu çalışmaların ivmesi yavaşlamıştır. Görüş alışverişinde bulunduğumuz birçok hemşerimiz bu durum tespitlerini ve hoşnutsuzluğunu bizlere de ifade etmektedirler.
    

Bu gelişmeleri değerlendirdiğimiz de; “Milli Görüşten sonra gelen yerel yönetimlerimiz tarafından hiç bir şey yapılmamıştır” anlamı çıkmaz. Sonraki dönemdeki başkanlarımız, gerçekten güzel hizmetler sergilemiş, Sivas´a hizmet bayrağını bir ileriye götürerek bu güne getirmişlerdir. Hizmette ilkleri gerçekleştiren, çalışmaları çok farklı noktaya getiren ve standardı belirleyen olan Milli Görüş Belediyecilik anlayışının devamı olarak; Yeni bir kan, yeni bir can, yeni bir şevk, yeni bir aşkla öncelikle parti teşkilatımız şahsımı aday göstermiştir. Huzurunuzda partimiz mensuplarına teşekkür ediyorum. Bizler de taşıdığımız soyadımızın sorumluluğu ve şahsımıza gösterilen teveccühü geri çeviremedik ve huzurlarınızda da bu sebeple bulunmaktayız. Sizler aracılığı ile tüm hemşehrilerime öncelikle saygılarımı arz ediyorum.
    

Sadece aday olarak görünmek için bu yola çıkmadık. İttifak senaryolarında da uzağız. Yaşamımız neredeyse tamamen halka hizmet ve görev sırası bizlere gelirse daha iyisi insanımız için ne olabilir, hangi düşüncede olursa olsun şehrimiz insanlarının mutluluğuna nasıl bir katkıda bulunuruz düşüncesi ile geçti. Eğer 31 Mart günü Cenab-ı Allah bizlere bu görevi nasip eder de halkımız emaneti bizlere teslim ederse halkımızın hizmetkârı olmaya hazırız.
  

 Seçilmiş sözlerinin devamında şunları ifade etti. “Milli Görüş belediyeciliğinin görev başına geldiği 1989 yılından bu güne 30 yıl geçti ve biz bu seçimi yenilenmenin ve gelişimin miladı olarak görüyoruz. Ülkemizde belediyecilik açısından beklentiler ve yaklaşımlar değişmiştir. Yeni bir belediyecilik yaklaşımı ile karşı karşıyayız ve bunu da daha yaşanabilir bir Sivas için kaçırmamamız gerekli. Yeni belediyecilik yaklaşımı kanaatimce şudur; Yol, su, altyapı, asfalt, zabıta hizmetleri ve park bahçe çalışmaları gibi hizmetler, artık rutin hizmetlerdir. Bu hizmetlerin niteliklerini artırmak ve daha verimli hale getirebilmek gereklidir. Günümüzde sosyal belediyecilik yaklaşımı ve toplam kalite bilinci önceliklidir. Asıl mesele kentlinin mutluluğudur. Bunu sağlamak için de kaliteli hizmet sunmak ve kentimizin marka değerini artırmak için sosyal proje üretmek zorundayız. Şehrimizi sürekli ve her anlamda ileri taşıma mecburiyetimiz vardır. Ulaşım, şehircilik ve belediyecilik hizmetleri maddi kaynaklar ile yapılabilir olması yanı sıra çok çalışmayı gerektirir. Ancak başarılması halinde şehrin siması çok kısa sürede değişir, daha modern ve çağdaş bir yaşam alanı oluşturmak mümkündür. Belediyenin asli görevi olmayan konular da var aslında… Ancak bu gün ki olmazsa olmaz yeni belediyecilik yaklaşımında; belediyelerin işsizlik, sanayi, eğitim, ulaşım, endüstri ve ticarete de müdahil olması gerekmektedir. Yine bu çalışmalar yapılırken yapılması gereken yine bizzat insana dokunmaktır. Bunu da sosyal belediyecilik olarak adlandırmaktayız.

Bunun bazı örneklerini başlıklar halinde saymak gerekirse;  Tek merkezli yerine çok merkezli kent,  Sembol yapılar,  İmara uygun arsa üretimi,  Yeni bir trafik master planı  Otopark, Park ve yeşil alanlar  Ek finansman kaynakları  Toplu ulaşım sistemindeki yenilik ve alternatifler  Yenilenebilir enerji kaynakları  Her yaşta ve herkese sürekli eğitim ve spor,  Her yaşta ve herkese hoby ve çalışma alanları..
    Bu ve buna benzer birçok konunun topyekûn düşünüldüğü bir belediyecilik anlayışı ve yaklaşımıyla bu yola çıkmış bulunmaktayız. Bu bahsettiğimiz yeni belediyecilik anlayış ve yaklaşımını seçim sürecinde gerek projelerimizle ve gerekse detaylarıyla açıklayacağız. Elbette ki bu bir tanıtım toplantısı olması nedeniyle şimdilik ana hatlarını belirtmeyi uygun gördük.

Tekrar belirtmek isterim ki; Sivas´ta Milli Görüş belediyeciliğinin görev başına geldiği 1989 yılından bu güne geçen 30 yıldan sonra yine kendisinin yenileyerek ve geliştirerek biz bu 2019 yılı seçimini bir milat olarak görüyoruz. O dönemde yapılmış olanlar 2. Kuşak olarak  bizim yapacaklarımızın teminatıdır. Bunu da bizleri göreve çağıran Sivas Halkı ile birlikte başaracağız. Ben, Sen, O yok: biz varız! Şu oldu, bu oldu yok; daha iyi nasıl yaparız! Benim işim, senin işin yok; sanayii, ticaret ve endüstri de bizim işimiz! Şunlar, bunlar yok; düşünce ayrımı yapmadan şehrimizi daha iyiye nasıl götürebiliriz. Çünkü her şey Sivas için, Çünkü her şey Sivas İnsanı için, Çünkü her şey İnsanımızın mutluluğu için …

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas adayı belli oldu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Aday adayıyım
Aday adayıyım
Daha önce Kangal belediye başkan adaylığı için ismi geçen Mehmet Karaca MHP Kangal il genel meclis aday adayı olduğunu açıkladı. Gazetemize göndermiş olduğu yazılı açıklamada adaylık sürecini anlatan Karaca, açıklamasında şu sözlere yer verdi.
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
YENİDEN HİZMETE TALİBİM
Çeyrek asırlık tecrübemle Hizmete talibim
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
AK PARTİ SİVAS İLÇE ADAYLARINI AÇIKLADI
Sivas merkezde il belediye başkan adayı olarak Kangallı Hilmi Bilgin´i haftalar önce açıklayan Akparti teşkilatı uzun süredir beklenen ilçe belediye başkan adaylarını ise önceki gün açıkladı.
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
Akpart-CHP-MHP-BBP Adayları belli oldu
31 Martda yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken ilçemizde teşkilatı bulunan partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor.
CHP ADAYLARINI TANITTI
CHP ADAYLARINI TANITTI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda (STSO) il, ilçe ve belde belediye başkan adayları için tanıtım toplantısı düzenledi.
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
Muhtarlık Ek işim değil Tek işim olacak
İlçenin tek kadın muhtar adayı olan Hülya Kalay, gazetemizi ziyaret ederek adaylık sürecini anlattı.
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Göksu: “Meyve bahçeleri ve organik yumurta üretimi önemli”
Kangal MHP il genel meclis aday adayı Mesut Göksu, aday olup seçilmesi durumunda yapmayı düşündüğü projeleri anlattı. Göksu gazetemize göndermiş olduğu yazıda projelerinden şu şekilde bahsetti.
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
MAHALLEME HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIM
Belediye ve il genel meclis adaylığının yanısıra ilçemizdeki hemen her mahallede muhtar adaylığı için yoğun bir talep oluştuğu görülüyor. Mahallesine hizmet etmek için kolları sıvayan muhtar adayları kendilerini ve projelerini tanıtarak seçmenlerden destek talep etmeye başladılar.
Bilgin, Çalışmalara başladı
Bilgin, Çalışmalara başladı
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Sivas Belediye başkan adayı olarak açıklamış olduğu hemşehrimiz Hilmi Bilgin önceki gün Sivas´a gelerek yerel seçim çalışmalarının startını verdi. AK Parti Sivas Belediye Başkanı adayı Hilmi Bilgin, partililer tarafından coşkuyla karşılandı.
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
KANGAL VE KÖYLERİ İÇİN HİZMETE TALİBİM
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken özellikle belediye başkanlığı ve il genel meclis üyeliğine aday olmak isteyenlerin kamuoyuna yönelik çalışmaları hız kazanmaya başladı.
 "KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
"KANGAL BİZİM KARA SEVDAMIZ"
Önceki hafta aday adaylığını açıklayan Ercan Korkmaz´ın ardından Mesut Göksu´da MHP´den Kangal il genel meclis üyeliği için aday adayı olduğunu duyurdu.
Muhtarlığa yeniden talibim
Muhtarlığa yeniden talibim
Gürsel Mahallesinde yeniden Muhtarlığa talibim
Adalet Liyakat İstişare
Adalet Liyakat İstişare
İslam Sivas´ta konuştu ADALET LİYAKAT İSTİŞARE
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Sivas ve Kangal adayları bugün-yarın belli olacak
Ak partinin Sivas ve ilçelerindeki belediye başkan adaylarının bugün-yarın belli olması bekleniyor
Aday adayları Başvurularını yaptılar
Aday adayları Başvurularını yaptılar
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığı ve il genel mecli üyeliği için aday olmak isteyen aday adayları partilerinin ilgili birimlerine resmi başvuralarını yapmaya başladı.
Hizmet için adayım
Hizmet için adayım
MHP ilgenel meclisi aday adayı Ercan Korkmaz çalmadıkları kapı bırakmayacağını belirterek aday olmaya niyetlendiğini ifade etti.
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
İL GENEL MECLİSİNE BEN DE ADAYIM
Yaklaşan yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarına gerekse il genel meclisi ve belediye meclis üyeliklerine aday olmak isteyenler kendilerine yakın gördükleri partilerden aday adylıklarını açıklamaya başladılar.
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Başkan adayı Zafer Benli olmalı!
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk: sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamayla Kangal/Kuşkaya köyü doğumlu olan enerji bakanlığı bürokratlarından Zafer Benli´nin Sivas belediye başkanlığına aday olması gerektiğini ifade etti.
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
BAŞKAN HAKK´A KUL HALKA HİZMETKAR OLMALI
Kangal Belediye Başkanlık adaylığında öne çıkan isimleri sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta muhtemel adaylardan Yaşasın Çiçek adaylığı ile ilgili açıklamalarda yaptı.
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
“VATANDAŞ HAMASET İSTEMİYOR”
Yerel seçimlerden önce, hangi partinin hangi adayları çıkartacağı ve Kangal´daki seçim yarışında kimlerin öne çıkacağı gündemi giderek artan bir şekilde meşgul etmeye devam ediyor. Bu hafta da MHP Kangal Belediye Başkanı Aday Adayı Ahmet Kürşad Apaydın gazetemize açıklamalarda bulundu. Vatandaşların belediyecilikte hamaset istemediğini belirten Apaydın, Kangal´a belediye başkanlığı yapacak kişinin Kangal´dan olması gerektiğini söyledi.
“BİRLİK OLMALIYIZ”
“BİRLİK OLMALIYIZ”
Kangal´a belediye başkanı aday adayı olmak isteyen isimlerden birisi olan Mustafa Uyanık, gazetemize göndermiş olduğu yazılı mesajda düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşmak istedi. Her şeyden önce birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Uyanık, Kangal´ın sahip olduğu potansiyelin devreye sokulması halinde ilçenin il olma kapasitesine ulaşabileceğini ileri sürdü.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2964
EURO
6.0072
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
deneme deneme

deneme 4