Sorunları birlikte çözeceğiz
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçelerinden seçilerek İl Genel Meclisi´ne girmeyi başaran meclis üyeleri, Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı.
Tarih: 15.4.2019 20:53:22/ 1822okunma / 0yorum

 İlçemizi temsilen seçilen Emin Ümşüer ve Hulusi Şahin´inde hazır bulunduğu oturumda söz alan birçok meclis üyesi “24. Dönem Meclis Üyeleri olarak sorunları birlikte çözeceğiz” mesajı verildi.
    İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantılarının son oturumu önceki gün Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirildi. 31 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimler sonucu yerel parlamentoya girmeyi başaran 24. Dönem İl Genel Meclisi Üyeleri, Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı.
    31 Mart seçimleri öncesi partilerinin başarısı için mücadele ettiklerini belirten meclis üyeleri, İl Genel Meclisi´ne girdikten sonra parti rozetini çıkarttıklarını dile getirerek Sivas´a hizmet edeceklerini söyledi. Sivas´ın geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren meclis üyeleri, “Sorunları birlikte çözeceğiz” mesajı verdi.
“HEPİMİZİN GAYESİ İLÇELERİMİZE HİZMET”
İlk olarak söz alan isim, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Divriği İl Genel Meclisi Üyesi Sadık Güller oldu. 43 meclis üyesiyle birlikte aile olduklarını ifade eden Meclis Üyesi Güller, “Her birimiz 31 Mart´tan önce partilerin temsilcileri olarak görev yapıyorduk. 31 Mart akşamı seçimler bitti. Sivas´ımıza, ilçelerimize, köylerimize, mezralarımıza hizmet etmek için seçilen kişileriz. 43 İl Genel Meclisi olarak burada hepimizin gayesi, amacı bir. İlimize hizmet etmenin koşullarını oluşturmayı amaçlıyoruz. Bizler muhalefet partilerinden seçilip geldik. İktidar partisi şu anda görev yapmakta. Bizlerin görevi  gördüğümüz eksiklikleri dile getirmek ve iktidar partisinin doğrularını da burada söyleyebilmek” dedi.
“HİZMETLER EŞİT VE ADİL DAĞITILMALI”
Meclis üyelerine “Ramazan Bayramı´nın ardından Sivas milletvekillerini ziyaret ederek sorunları dile getirelim” önerisinde bulunan Meclis Üyesi Güller, “Sivas´ımızın 43 İl Genel Meclis Üyesi olarak taşın altına elimizi koyduğumuzu kendilerine bildirelim; onlardan da kollarını değil başlarını bu taşın altına koymalarını isteyelim. Hepimiz ilçelerimiz, köylerimiz için varsak bizlerin taleplerini de göz ardı etmeden bizleri dinlemelerini, bizlere yardımcı olmalarını isteyelim. İşimiz çok kolay değil. Çünkü coğrafya dağınık, köy sayısı ve mezra sayısı fazla. Nüfusumuz düşük. Gelen ödenekler belli. Eşit ve adil bir şekilde dağıtmanın yollarına bakmak zorundayız. Bunu yaparken de hukuka dayalı bir sistem içerisinde çalışmak istiyoruz” diye konuştu.

“ADİL HİZMET GÖTÜRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”
CHP´li  Güller´in ardından konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Abdulkadir Demirel ise yeni seçilen meclis üyelerine başarılar dileyerek konuşmasına başladı. Grup Başkan Vekili Demirel, “Umuyorum ki 24. Dönem İl Genel Meclisimiz, 23. Dönem İl Genel Meclisimizin yapmış olduğu hizmetlerin üstüne değerli hizmetler yapacaktır. Sivas´ımızın toprağı geniş, Türkiye´nin en büyük toprağına sahip illerinden bir tanesiyiz. Şu anda ülkemizin içerisinde bulunduğu durum da ortada. En adil bir şekilde her toprağına, her metresine eşit bir şekilde hizmet götürmeye çalışacağız. 24. Dönem Meclis Üyeleri olarak aynı çatı altında büyük bir birliktelik içerisinde yapacağımız  tüm hizmetlerde ortak akıl ve birlikte hareket edeceğimizi umuyorum” diye konuştu.

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucu  partilerinin 7 ilçe belediye başkanlığı, 3 belde belediye başkanlığı, 7 de il genel meclisi üyeliği kazanarak büyük bir başarıya imza attığını kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkan Vekili Bekir Tanyıldız da, “Hepsini yürekten tebrik ediyorum. Allah yardımcımız olsun. Dava arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Maalesef birkaç ilçede de küçük farklarla kaybettik ama ‘Cumhur neye karar vermişse başımız gözümüz üstüne´ diyoruz. Daha çok çalışacağız, daha çok olacağız” ifadelerini kullandı.

“PARTİ ROZETLERİMİZİ ÇIKARDIK”
MHP Grup Başkan Vekili Tanyıldız, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Meclisin genel yapısında 23. Dönem´den 6 arkadaşımız tekrar seçilerek 24. Dönem´de görev yapmaya hak kazandı. 24. Dönem´de görev yapacak olan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Pozitif ayrımcılık yaparak 2 hanımefendiye de ayrıca hayırlı olsun diyorum.  Kıymetli meclis üyeleri seçimden sonra parti rozetlerimizi çıkararak İl Genel Meclisi üyeliği rozetimizi taktık. Bundan sonra ilimize, ilçelerimize, köylerimize hizmet etme konusunda yarışacağız. Yapacağımız her işte söyleyeceğimiz her sözde Cumhur İttifakı´na uygun düşecek şekilde davranmalıyız. İlimizde ittifak yapılmada da bizler bu diğer illerde yapılan ittifakı göz önüne alarak davranacağız. Bu yeni dönemin partilerimize, seçmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Büyük Birlik Partisi (BBP) adına konuşan Ömer Yeğin de birlik içerisinde Sivas´a 5 yıl boyunca hizmet edeceklerini söyledi. BBP´li Yeğin, “24. Dönem´in birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağını başta Meclis Başkanımız Hakan Akkaş olmak üzere grup başkan vekillerimiz göstermiştir. Bu hususta şehrimize vereceğimiz hizmetlerin 5 yıllık süre boyunca bugünkü gibi devam edeceğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Nisan ayı toplantılarının son oturumunda meclis üyeleri Müslüm Gürbüz, Hikmet Kuruçay, Dadaloğlu Karakoyun, Hamza Öztoprak, Emin Ünlüer, Yalçın Akkaya ve Ziya Şahin de selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Yerel parlemento görevini icra etmeye çalışan İl Genel Meclisi 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü saat 11.00´da toplanmak üzere oturumlarına ara verdi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sorunları birlikte çözeceğiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
31 Mart seçimlerinde önemli bir oy oranıyla Kangal belediye başkanlığını kazanmayı başaran Kürşat Apaydın, yaklaşık 5 aylık dönemini gazetemize değerlendirdi.
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Kangal Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye makam odasında yapılan toplantıda personel alımı ve iş makinası satışından oluşan iki madde görüşüldü.
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını büyükçe bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
Önceki gün gerçekleştirilen 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Sivas´ın yeni Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “ben” değil “biz” anlayışıyla 5 yıl boyunca Sivas´a en güzel şekilde hizmet edeceklerini söyledi.
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
KANGAL MERKEZ VE KÖY MUHTARLARI MAZBATALARINI ALARAK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR
Karasu´dan veda
Karasu´dan veda
Beş yıl boyunca il genel meclisinde CHP üyesi olarak Kangal´ı temsil eden Sırrı Karasu, seçim sonrasında esnaflara veda ve teşekkür ziyaretinde bulundu.
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
31 Mart Pa­zar gü­nü ya­pý­lan ma­hal­li ida­re­ler se­çim­le­ri­nde ilçemizde belediye başkanlığı yarışını kazanan isim Kürşad Apaydın oldu.
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
Sivas´ta 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan isim AK Parti´nin adayı Kangal/Alacahanlı hemşehrimiz Hilmi Bilgin oldu.
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İl genel meclis üyeliğine Akpartiden 4381 oyla Emin Ünlüer, 3729 oy ile BBP ‘den Hulusi Şahin seçildi.
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
Kangal belediye başkanı seçildiğinde “Ayrıştıran değil birleştiren, ortak akıl anlayışı ile çalışacağız” diyen BBPKangal belediye başkan adayı Ahmet Kürşad Apaydın, Belediyenin Tarım ve Hayvancılık ile Madencilikle ilgili projelerini 6 başlık altında sıraladı.
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
"Muhsin Yazıcıoğlu nasıl öldü?" "Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?" soruları ölüm yıldönümünde araştırılıyor.
 Muhtar eşit ve adil olmalı
Muhtar eşit ve adil olmalı
İlçemiz Zafer mahallsinden muhtar adayı olan Tolga Korkmaz, gazetemize göndermiş olduğu kısa tanıtım yazısı ile adaylığını değerlendirdi.
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi Projesi´nin imza törenine katıldı. Projenin detayları hakkında bilgi veren Bakan Varank, 10 milyon lira kaynak aktaracaklarını söyledi. Bakan Varank´tan kangal köpeğine yönelik projler konusunda da destek istendi.
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Başkan Adayları  Tamgaz Sahada
Başkan Adayları Tamgaz Sahada
Seçime bir aydan bir süre kalırken belediye başkan adayları saha çalışmalarına hız verdi.
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
Kangal-Der adayları kaplıcada topladı
31 Mart´da yapılacak olan mahalli seçimler yaklaşırken Kangal Derneği, ilçemizdeki belediye başkan adayları, il genel ve belediye meclisi adaylarını bir araya getirerek güzel bir davranışa imza attı.
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
Aday tanıtımına Karasu´da katıldı
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu geçen hafta içi Kangal´a gelerek ilçe binasında yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı.
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
"ARKA SIRALARA SAKLANMAYACAĞIM"
MHP´den il genel meclisinde 1. sıra aday olarak belirlenen Ercan Korkmaz gazetemizi ziyaret ederek seçilmesi halinde yapacaklarından bahsetti.
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
“İLÇE HALKININ HİZMETKARIYIZ”
İlçemizde altyapı çalışmaları devam ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, ilçedeki asırlık su problemini çözmek için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.6665
EURO
6.2876
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez?

Mevlana
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları