ŞİKAYETLERİNİZİ ALO 174´E BİLDİRİN

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştıracak.

Halk sağlığının tehlikeye sokulmaması amacıyla gıda güvenliğinin sağlanması yönündeki tedbirlere ağırlık vereceklerini ifade eden Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte artan gıda tüketiminin getireceği riskler sebebi ile rutin denetimler hız kesmeden devam ediyor. Özellikle ekmek, pide çeşitleri pastacılık ürünleri, satış ve toplu tüketim yerleri olmak üzere, üretim ve tüketimi artan gıda ürünlerine yönelik denetimlere yoğunlaşılacak? dedi.
     

Gıda güvenirliğinin sağlanması noktasında tüketicilere de büyük görevler düştüğüne dikkat çeken İl Müdürü Yıldız, ?Tüketicilerimizin aldıkları gıda maddelerinde seçici olmaları, gıdaları satın alırken etiketsiz, ambalajsız ve açıkta satılan ürün almamaları, son kullanma tarihlerine bakmaları ve tüketim sürecinde özellikle hayvansal gıdalarda muhafaza koşullarına dikkat etmeleri gerekmektedir? diye konuştu.

Vatandaşlara; gıdalara yönelik şüpheli bir durumla karşılaşmaları halinde Alo Gıda 174 hattını arayarak şikayet edin? uyarısında bulunan Yıldız, ?Müdürlüğümüzde görevli gıda kontrol görevlilerince Ramazan Ayı boyunca ilimizde gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik planlama yapılmış olup bu planlama kapsamında denetimlerimiz devam edecektir. Risk esaslı yaptığımız denetimlerin yanı sıra 174 Alo Gıda Hattı, Cimer ve Valiliğimizin Açık Kapı uygulamasına gelen şikayetlere göre denetimlerimiz gerçekleşmektedir.? açıklamasında bulundu.