"Seçimin galibi biz olacağız"
BBP Kangal ilçe teşkilatı seçim bürosunu ve Alperen Ocak´ları teşkilat binasının açılışını yaptı.
Tarih: 12.2.2019 23:53:30/ 2509okunma / 0yorum

AHMET POLAT´DA KATILDI    
Açılışa belediye başkan adayı Kürşad Apaydın´ın yanısıra BBP kurucular kurulu üyesi  ve Kangal´da üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan Ahmet Polat, Yine önceki dönem Kangal il genel meclis üyeliği de yapmış olan Sivas il başkanı Uğur Bulut, Kangal ilçe başkanı Turan Sığırcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
KURBAN DA KESİLDİ    
Yoğun  ve çoşkulu bir kalabalığın iştirakiyle  gerçekleştirilen açılış programı Kur´an kerim tilaveti ile başladı. Kurban kesimi sonrasında yapılan duanın ardından açılış kurdelasını Kürşad Apaydın, Turan Sığırcı, Uğur Bulut ve Ahmet Polat birlikte kesti.
DEMİR ASA DEMİR ÇARIK    
Açılış sonrası konuşan BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut ve eski belediye başkanı Ahmet Polat,  seçim gününe kadar bıkmadan yorulmadan ‘Demir asa demir çarık´ kapı kapı gezerek emanet oyları da geri alarak seçimi kazanacaklarını söyledi.
MİTİNG HAVASINDA AÇILIŞ    
Miting havasında geçen açılış programında konuşan belediye başkan adayı Kürşat Apaydın, 31 Mart akşamı sandıktan seçimin galibi olarak çıkacaklarını belirterek belediyeyi halktan gizli saklı iş tutarak değil  şeffaf bir yönetim anlayışı ile yöneteceklerini ifade etti.
NASİP MESLESİ    
Konuşmasına ‘Dağın altında olsan da, senin nasibin sana isabet eder.´ diyerek başlayan Apaydın,  bazı projelerden de bahseden  şunları söyledi. “Seçim karagahımızın ve alperen ocağımızın açılışına yoğun katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Gereksiz dedikodularla değil çalışmalarımızda ne yapacaklarımızı anlatarak gündem olacağız Kişsel eleştiri ve fitne ile işimiz olmayacak. Bütün amacımız hepimizin ortak paydası olan Kangala, memleketimize  hizmet etmek ..
İLÇE HALKIYLA BİRLİKTE
Öncelikle şeffaflığı ve katılmcılığı esas alarak encümen toplantıları nı halka açık olacak yapacağız.
Bu kapsamda tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarını aradım ve beraber çalşıcağımız belediye encümeni için isim istedim.  Şu ana kadar sadece iyi partiden isim verdiler diğerlerinden herhangi bir cevap gelmedi. Her konuda ilçe halkını önceleyen kapasayıcı bir yönetim anlayışımız olacak.
NELER YAPACAĞIZ?
    Olmazsa olmaz diyeceğimiz hizmetlerden bazılarını saymak gerekirse;
*Ticaret borsası, *Hayvan pazarı
*İçme suyu projeleri ve mevcut çalışması devam eden alt yapı ve içme suyunu bir önce hayata geçirmek
*Asfalt şantiyesi hayata geçirilecek
*Yeni hamam yapılacak
*Yeni bir kabristan projesi
*Araç muayane istasyonu
*İşkur vasıtasıyla yapılan işçi alımları ihtiyaca binaen partizanlık yapmadan  torpilsiz ve dürüst bir şekilde yapılacak.
*Tapusuz evlere ruhsat ve tapu için  gerekli kolaylıklar sağlancak
*İstihdama yönelik halk eğitim, kosgeb ve esnaf odası ile birlikte istihdama katkı sağlayacak çeşitli kursların açılması teşvik ve temin edilecek.
*Spora kabiletli gençler için amatör spor külüpleri desteklenecek..
*Öğrencilerimiz için tarihi ve ülkemiz için anlam ifade eden okul gezileri her daim desteklenecek...
*Kadınlarımıza yönelik üretime katkı sağlayacak çeşitli kurslar açılacak
*Yeni mezhaba açılacak
*Özel gitişimciler için yatırım yapacak mütebbişlere her türlü yer arsa ve diğer kolaylıklar sağalanacak ...

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Seçimin galibi olacağız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜDÜK ÇALMAYA BAŞLADILAR
DÜDÜK ÇALMAYA BAŞLADILAR
Çeyrek asır önce uygulamada olan mahalle bekçiliği 25 yıl aradan sonra yeniden devreye girdi ve göreve başlayan yeni bekçiler geçen haftadan itibaren düdük çalmaya başladılar.
KAYMAKAM EMEÇ´TEN 8 MART KUTLAMASI
KAYMAKAM EMEÇ´TEN 8 MART KUTLAMASI
Kaymakam Cuma EMEÇ, 8 Mart dünya kadınlar günü vesilesiyle bir dizi etkinliğie imza attı
“BÖYLE SEÇİM OLMAZ!”
“BÖYLE SEÇİM OLMAZ!”
Kısa bir süre önce yapılan Kangal Ziraat Odası seçimlerine yönelik tartışmalar devam ediyor. Delege seçimlerinde çeşitli usulsüzlüklerin yapıldığını iddia eden Kangallı çifçiler tepkilerini dile getirdiler.
YEMİN ETTİLER
YEMİN ETTİLER
Sivas 5. Piyade Eğitim Tugayı General Şükrü Kanatlı Kışlası´nda eğitimlerini tamamlayan 1999/1 tertip 1´inci kademe erler için yemin töreni düzenlendi.
“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
“Umut, Uzlaşma, Kardeşlik”
MHP Kangal teşkilatı seçim bürosunun açılışını önceki gün yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
100. GÜNDE BASINLA YÜZ YÜZE
Vali Salih Ayhan ilimize atanmasının 100. gününde bir değerlendirme toplantısı yaptı
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Esnaf Yönetiminden Ankara Çıkarması
Geçen hafta içinde gerçekleştirilen Cumhurhurbaşkanının Türkiye Esnaf Buluşması toplantısına Kangal Esnaf Kefalet ve Esnaf Odası yönetimi de iştirak etti.
“Sükûnetle ve Suhuletle”
“Sükûnetle ve Suhuletle”
Sivas Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğümüzce (Mahalli İdareler Md.) her ay olağan olarak yapılan "Muhtarlar Toplantısı" Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
Uluslararası yarışlar hedefliyoruz
İlimizde yaklaşık 4 yıl önce hizmete giren ve ‘Türkiye´nin en genç, en ekonomik, en modern kayak tesisi´ sloganı ile hizmetini sürdüren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde 2. Etap Ulusal Snowboard Yarışları gerçekleştirildi.
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR
Sivas Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından gerçekleştirilen konferansta Namazın islam dinindeki önemine değinildi.
ÖNCE YAYA
ÖNCE YAYA
İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincini oluşturmak için ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın´ kampanyası kapsamında 2019 yılını ´Öncelikli Trafik Yılı´ ilan ettğini kamuoyuna duyurdu.
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAFINA KOSGEP KURSU
KANGAL ESNAF VE SANATKARLAR ODASI VE ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİFİ´ NİN ORTAK GİRİŞİMİ İLE 23 -26 ŞUBAT 2019 TARİHLERİ ARASINDA KANGAL´da KOSGEB UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ KURSU AÇILACAK
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Esnaf yönetiminden kurumlara ziyaret
Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve esnaf odası yönetimi ilçemizdeki bazı kurumları gezerek görüş alış verişinde bulundular.
Gençlik Varsa Gelecek Var
Gençlik Varsa Gelecek Var
Vali Salih Ayhan, ´Gençlik Sohbetleri´ kültür, sanat ve edebiyat sohbetleri kapsamında ilimizde çeşitli liselerde eğitim gören gençlerle Tarihi Ziya Bey Kütüphanesi´nde bir araya geldi. Gençlere deneyimlerinden bahseden Ayhan, gençlerin hayatla, eğitimle ve gündemdeki konularla alakalı hayallerini ve düşüncelerini dinledi.
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Hızlı Tren Seneye Başlayacak
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçim kampanyası kapsamında düzenlenen ilk mitingde Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda vatandaşlara hitap etti. Birçok vaatle birlikte Sivas halkının yıllardır büyük bir hasretle beklediği hızlı tren çalışmalarının yıl sonunda tamamlanıp 2020´de seferlere başlayacağını söyledi.
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
PANKOBİRLİKTEN TEŞEKKÜR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın duyurduğu, Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) kotasının yüzde 2,5´e düşürülmesine ilişkin karar, pancar üreticisini sevindirdi.
 SERVİS BAŞLADI
SERVİS BAŞLADI
Uzun süredir eksikliği hissedilen şehir içi toplu taşıma araçları dün itibariyle üç ayrı güzergahta servis hizmeti vermeye başladı.
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Tren garında banklar yetersiz; millet perişan
Milli Mücadele döneminde de kilit bir noktaya sahip olan Sivas ve o dönemin en iyi ulaşım ve iletişim aracı olarak kullanılan tren garı bir günde yüzlerce misafire ev sahipliği yapıyor. Özellikle kış aylarında tren yolculuğunun daha yoğun tercih edilmesiyle birlikte tren garlarının yetersiz kaldığı görülüyor.
 GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
GÖKMEDRESE AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR
İsmini üzerinde bulunan mavi çinilerden alan, 748 yıllık Gök Medrese´de süren restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
TGK Yönetimi Bakan Çavuşoğlunu ziyaret etti
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yönetim kurulu üyeleri, ve Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahibi Temsilcileri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ve Şevket Erzen, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu´nu Ankara´daki makamında ziyaret ettiler.
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
KANGAL ZİRAAT ODASI SEÇİM(!) YAPTI
Kangal da ziraat odası genel kurul seçimi önceki gün öğretmenevinde yapıldı. Başka adayın çıkmadığı seçimde mevcut oda başkanı Basri Çoban yeniden başkan seçilmiş oldu.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları