PERŞEMBE PAZARI ESKİ YERİNE TAŞINDI

2013 Kasım ayında yeni yerine taşınan pazar alt yapısıyla lavabo vs ihtiyacıyla pazarcı esnafının memnun olduğu pazar yeri yaklaşık 7 yıl sonra  eski yerine taşındı.

Yeni emniyet binasının hizasından aşağı 112 acil servis binasına kadar uzanan alt yapısı yolu lavabosu olmayan yerden birçok pazarcı esnafı şikayetlenirken o bölgedeki yerleşik esnaf ise eski yerine taşınmasından memnun olduğu görüldü.

Öte yandan pazarcı esnafının lavabo ihtiyacını karşılamak için eski pancar dairesinin  yerine  tuvalet yapımına başlandı. Ancak alt baştaki esnaflar yapılan tuvaletin kendilerine oldukça uzakta olduğundan yakınarak oraya gidip gelmenin en az yarım saatlerini alacağını belirterek çeşitli yakınmalarda bulundular. 

Üzeri açık satılan peynir, zeytin kuruyemiş vs. gibi gıda malzemeleri  yoğun bir toz bulutuna maruz kaldığından hijyenden uzak bir ortamın oluştuğu belirtildi. Önceki yerin üstü kapalı olduğu için yağmur yağdığında olumsuz etkilenmediklerini  söyleyen pazar esnafı şimdi ise yağmur yağdığında ciddi sıkınt çektiklerini ifade ettiler.   Özetle yeni yerden genel manada pazae esnafı şikayetci ancak o bölgedeki mekan sahibi esnaflar oldukça memnun oldukları söylenebilir. (Mahsun Demir)