Örnek İl Konumundayız

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Sivas o kadar özel bir şehir ki Sivas tarımı, turizmi ve sanayisi ile gerçekten Türkiye’de örnek alınacak il oldu.

Hızlı Tren bitti seferlerin başlamasını bekliyoruz. Sivas, Türkiye’deki 3 tane şanslı illerden bir tanesi” dedi. 

SİVAS’A YATIRIM YAPMAK İÇİN ÇOK SEBEP VAR
Hızlı trenin Sivas’a gelmesi ile yurt dışından insanların Sivas’a artık 5 saatte gelebileceğini hatırlatan Başkan Eken, “Türkiye’den Dünyadan bütün hemşerimiz Sivas’a gelerek artık hem yatırım yapacak hem de her ilçemizin güzelliklerini görebilecek. İş adamlarımızı Sivas’a yatırım yapmaya davet ettiğimizi yeniliyoruz. Şuanda Türkiye’de örnek olan 824 hektar içine kurulmuş içinden ray sistemi geçen Lojistik Köyü yanında olan Demirağ Organize Sanayimizde arazi tahsisleri yapılmaya devam ediyor. Sivas’a yatırım yapmak için çok güzel sebepler var. 

TURİZM CENNETİ 
Aynı zamanda geçmişte bir çok medeniyete ev sahipliği yapan ilimiz adeta turizm cenneti. Turizm noktasında da ciddi güzelliklerimiz var. Kangal Balıklı Kaplıca, Divriği Ulu Cami ve Gürün Gökpınar Gölü gibi çok sayıda güzel turistik alanlarımız var. İlçelerimiz her biri birinden güzel ve kendine has yöresel lezzetleri ve güzellikleri var. 

SİVAS’I GEZMEYEN TÜRKİYEYİ GEZDİM DEMESİN
Sivas’ı gezmeden hiçbir hemşerimiz Türkiye’yi gezdim demesin. Sivas’a herkesi davet ediyoruz. Biz yerli ve yabancı turistlerimizi misafir etmeye hazırız. Sivas neden Selçuklu Devletine Başkentlik yapmış neden Cumhuriyetin temelleri Sivas’ta atılmış bunu gerçekten yerinde görsünler diyorum. 

SİVAS KÖFTESİ SİVAS’TA YENMELİ
Türkiye’de adı duyulmuş Sivas Köftesinin kesinlikle Sivas’ta tadılması lazım. İnsanlar bazı illerde Sivas köftesi adı altında satılan ürünleri tüketiyor ve hoşuna gitmiyor. Çünkü bazı illerde Sivas Köftesi adı altında satılan köfte ile Sivas Köftesinin alakası yok. Sivas Köftesi Sivas’ta yenmeli. Sadece tuz ve etten yapılan Sivas Köftesi’ni tatmak ve birbirinden güzel mekanları gezmek için tekrar herkesi Sivas’a davet ediyorum” ifadelerini kullandı.