Sivas Saadet Milli Gazetenin 48. Yılını Kutladı

Saadet Partisi Sivas Kadın kolları başkanlığı tarafından, Millî Gazete´nin 48´inci yayın yılına girmesi dolayısıyla il meydanında bugün öğleden sonra bir etkinlik düzenlendi.

Günün anlam ve önemine binaen hazırlanan basın açıklamasını ise Saadet Partisi İl Başkanı M. Zahit Tokgöz okudu. Milli Gazetenin kurulduğundan bu güne çizgisinden sapmadan yoluna devam ettiğini belirten Tokgöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Bu gün milli gazetemizin kuruluşunun 48. Yılını kutluyoruz. Başta bu organizasyonu bu sorumluluğu yerine getiren Sivas kadın kollarımıza ve çalışmalarda emeği geçen kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Milli gazete 12 Ocak 1973 yılında kurulmuş ve bu gün 16981. Sayısını yayınlamıştır. Bu güne kadar az da olsa emeği geçen herkese, yöneticilerine, çalışanlarına, yazarlarına, milletimize ulaşmasında gayret edenlere teşekkür ediyorum. Vefat eden bu uğurda emek vermiş herkese de Allah´tan rahmet diliyorum.

Haber ulaştırmak, yazmak bir sorumluluktur. Toplumun problemlerini dert edinmektir. Milli gazete, bu sorumluluğu duydu ve gereğini her zaman yerine getirdi. 

Yazar çağına tanıklık eder. Dönemin sorumluluğunu yüklenir. Üstad Necip Fazıl, yazarın sorumluluğunu şu şekilde ifade etmiştir: Ben 16. Louis dönemindeki zulümlerden 16. Louis i sorumlu tutmam. Ya! O dönemdeki yazarları sorumlu tutarım. Çünkü o yazarlar 16. Louis in zulümlerini destekledi. Eğer onlara karşı gelse idi o zulümler olmayacaktı. Sorumlu 16. Louis değil, onun zulmünü destekleyen yazarlardır.

Milli gazete bunca senedir konjonktüre uymadı, takılmadı. Çıkar çatışmalarına, kişisel kavgalara, birtakım hesaplaşmalara alet olmadı. Hakkı üstün tuttu; hep hakkın ve haklının yanında yer aldı. Doğruyu seslendirmekten çekinmedi. Milli gazete camiasına nice 48 yıllar diliyorum, muvaffakiyetler diliyorum. Sizlere de katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum, gününüz bereketli olsun, Allah´a emanet olunuz.?

 Açıklama sonrasında Milli Gazetenin yarım asra yakın manşetlerinden örneklerin sergilendiği etkinlikte katılıcılara sıcak çorba ve 12 Ocak tarihli Milli Gazete dağıtıldı. Gazete dağıtımı sadece meydanda bulunanlara değil ziyaret edilen esnaflarl da devam etti.

 

 


Haber Kaynak : Yerel Kaynaklar