"MEMLEKETİMDEKİ FUARA KATILAMADIM"
Ömrü kitap yazmak ve fuarlara katılmakla geçen yazar İsmail Mutlu, yılardır ülke genelinde açılan tüm kitap fuarlarına davet edilirken kendi memlektinde yapılan kitap fuarına alınmayışına bir anlam veremediğini ifade etti.
Tarih: 2.9.2019 18:52:30/ 2508okunma / 0yorum

 100´ün üzerinde basılmış kitabı bulunan yazar İsmail Mutlu, sosyal medya hesabı üzerinden göstermiş olduğu eleştiride şu ifadelere yer verdi.

"37 YILDIR FUARLARA KATILIYORUM"
“Dostlar, 37 yıldır kitap fuarlarına katılıyorum.
Son 10 yıldır Türkiye´nin çeşitli illerinde yaklaşık yılda 15 fuara katılıyorum. Sadece yazar olarak değil, yayıncı ve yazar olarak.
Çok fuarlara davet ediliyorum.
Ama ilk iki yıl dışında yıllardır Sivas Kitap fuarına katılabilmek için “canım çıkıyor” “çalmadığım kapı bırakmıyorum. Bir yıl dışında dört yıl da mücadeleyle katıldım.
Yani Sivas kitap günlerine 6 defa katıldım.
Bu sene de Belediye Başkanımız ve daha çok kişiyi devreye soktuysam da daha önce katılmış olmama rağmen kabul edilmedim. Bütün fuarlarda kitaplarımı ilk inceleyen biyografisi okuyor ve Sivaslı olduğumu görüyor. Resimde bunu paylaştım.

"MUTLU YAYINCILIK OLARAK ELEŞTİRİYORUM"

Gerekçeyi de merak edersiniz: “Büyük Yayıncıları” alıyorlarmış. 100´ün üzerinde kendi yazdığım kitapları yayınlamış bir yayıncıyım. Ben fuarlarda sadece imzaya gelip bir iki saat kalıp gitmiyorum. Fuar süresince orada bulunup gelen gidenle yakından ilgileniyorum.
İstanbul, Diyarbakır, Bursa, Adana Tüyap fuarları gibi 15 kitap fuar beni bekliyor. Bu arada Sivas´a büyük yayıncılar hiç gelmedi.
Sadece isimleri var. Kendileri yayınevi olarak gelmeye tenezzül etmiyor. Yapılan şu: Sivas´tan bir kitapçı birkaç Yayıncıyı temsil ediyor. Ziyaretçiler stantta yayıncının görevlisini değil, Sivaslı bir Kitapcıyı görüyor.
Yöneticiler cerbeze yapıyor. Ben davet edilen yazar içerisinde niye yokum demiyorum. Onu çoktan geçtik. 100´ün üzerinde kitabımı yayınlamış bir yayıncıyım Mutlu Yayıncılık olarak kabul edilmememi eleştiriyorum.”

“SİVASLI OLMAYAN ARKADAŞLARIM CİDDİ TEPKİLER KOYARKEN, ÇOK AZ SİVASLIDAN SES ÇIKTI”
Yazar İsmail Mutlu paylaşmına hemen her yerden destek mahiyetinde yorumlar gelirken bu manada Kangal ve Sivas´ın zayıf kalmasına anlam veremediğini belirterek şunları söyledi.
“Öncelikle 37 yıldır fuarlara katılan, yılda 15-20 fuara katılan biri olarak Sivas fuarına katılmamış olmam şahsi olarak beni hiç mi hiç üzmedi. Ayrıca Sivas fuarında maddi bir kar da yok. Üzüldüğüm konu ben fuarları bir üniversite kürsüsü olarak görüyorum. Binlerce insan bilir ki çoklarının sorularını cevapladım bu kürsüde.
Başka bir fuar olsaydı zaten paylaşmazdım. Mesela Kayseri fuarına alınmadım diye bir paylaşım yapmam, yapmadım.
Kangallıyım, Sivas Belediye Başkanı Kangallı, fuarlardan beni de tanıyor. Sabah standımda resmini paylaşmıştım. Sivas Lisesi mezunuyum, Kitaplarımın ilk sayfasını açan Sivası görüyor. Sohbetlerde ilk soru Hocam nerelsiniz? Sorusu. Tv ve radyolarda yine Sivas konu ediliyor. Böyleyken Bir hayli Sivas ve Kangal Derneği varken, kimseden çıt çıkmadı.”  Haber: Mahsun Demir

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MEMLEKETİMDEKİ FUARA KATILAMADIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA"
"ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA"
Bu haftadan itibaren ‘rda bir köy var uzakta´ başlığı ile ilçemize bağlı köylerimizi daha yakından tanımayı ve tanıtmayı amaçlıyoruz.
Ahilik Haftası başlıyor
Ahilik Haftası başlıyor
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, 32. Ahilik Kültürü Haftasının 17-18 Eylül tarihleri arasında kutlanacağını söyledi.
Kangallı Aşık Derdimend´in Şiirleri Kitaplaştırıldı
Kangallı Aşık Derdimend´in Şiirleri Kitaplaştırıldı
Asıl adı Fatma Oflaz olan ve şiirlerini ‘Derdimend´ mahlasıyla yazan ülkemizin önemli halk şairlerinden Aşık Derdimend´in hayatı ve şiirleri nihayet kitaplaştırıldı. Kangal Belediyesi kültür yayınları olarak Doğan Kaya / Serhat Sabri Yılmaz imzasıyla çıkartılan kitabın ismi “Âşık Derdimend Ana” olarak belirlendi.
Aşık Ruhsati festivalinin 14.´sü yapıldı
Aşık Ruhsati festivalinin 14.´sü yapıldı
Geleneksel Aşık Ruhsati Festivalinin 14.´sü önceki yıllarda olduğu gibi Ruhsati Babanın doğmuş olduğu Deliktaş köyünde gerçekleştirildi.
“Şairlerimiz Sivas´a Ayrı Bir Değer Katıyor”
“Şairlerimiz Sivas´a Ayrı Bir Değer Katıyor”
Tarih ve kültür şehri ilimiz farklı ülkelerden gelen şairleri ağırlayacak.
GÖNÜLLERE DOKUNACAK
GÖNÜLLERE DOKUNACAK
Somuncu Baba Aşkın Sırrı
Sivas´da Kangal havası esti
Sivas´da Kangal havası esti
Sivas Belediyesi, Kangal Kaymakamlığı ve Kangal Belediyesince "Kangal Yöresi Türküleri ve Aşık Ruhsati Gecesi" programı düzenlendi.
Dil Kaleme Küsmeden
Dil Kaleme Küsmeden
Her hafta Cumartesi günleri SRT´de yayınlanan ‘Dil kaleme Küsmeden´ adlı programın geçen haftaki konuğu Nadir Nazik oldu.
Gurup Diyardan Ruhsati´ye vefa
Gurup Diyardan Ruhsati´ye vefa
Her hafta cuma günü akşamı Sivas´ın ilk yerel televizyonu olan SRT´de yayınlanan ve ilçemiz özel idare müdürü Ahmet Eyce´nin bir birinden güzel ezgi ve ilahileriyle renk kattığı ‘Grup Diyarla hoş sada´ adlı programda bu hafta Aşık ruhsati anlatıldı.
Örencikliler kahvaltıda buluştu
Örencikliler kahvaltıda buluştu
İlçemizin gayretli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Örencik Köyü yardımlaşma ve dayanışma Derneğinin yönetimi, düzenlemiş olduğu kahvaltı programı ile üyelerini bir araya getirdi.
Medeniyetlerin Şehri; Sivas
Medeniyetlerin Şehri; Sivas
“Şu Toprağa Sevgiden Başka Tohum Ekmeyelim”
Ufka Yolculuk devam ediyor
Ufka Yolculuk devam ediyor
Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇED) düzenlediği hadis yarışması ile önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Köksal ve Bozkurt, Naht Sergisi Açtı
Köksal ve Bozkurt, Naht Sergisi Açtı
Uzun yıllar Kangal Termik Santralinde çalışan Halit Köksal ve Osman Bozkurt´un açmış olduğu Naht Sanatı sergisi büyük ilgi gördü.
Kangallı Yazar İsmail Mutlu´da Fuarda
Kangallı Yazar İsmail Mutlu´da Fuarda
Bu yıl 4. sü düzenlenen Sivas Kitap Günleri bir birinden güzel söyleşiler ve imza günleri ile devam ediyor.
Hüseyin AKKAYA’dan  Şiir Ziyafeti
Hüseyin AKKAYA’dan Şiir Ziyafeti
Sivas Belediyesi tarafından “Bir Demet Şiir III” programı düzenlendi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen şiir programına Vali Âlim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, kurum müdürleri, Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kangal Derneğinden Dostluk Gecesi
Kangal Derneğinden Dostluk Gecesi
Merkezi Sivas’ta olan Kangal ve Köyleri Yardımlaşma Derneği ilçe merkezinde ‘dostluk ve kardeşlik gecesi’ adı altında bir müzik eğlence programı düzenledi.
Prof. Dr. Hulusi Koçak, yazılarını kitaplaştırdı
Prof. Dr. Hulusi Koçak, yazılarını kitaplaştırdı
Yazılarını yan taraftaki köşeden takip etmiş olduğunuz Prof. Dr. Hulusi Koçak, gazetemizde çıkan köşe yazılarını bir arada toplayarak ‘Türkiye için, Sivas için’ adı altında kitaplaştırdı.
ASİDEF 5. Genel Kurulunu Yaptı
ASİDEF 5. Genel Kurulunu Yaptı
Gazetemizden yazılarını takip ettiğiniz Prof. Hulusi Koçak’ında kurucuları arasında yer alarak bir dönem genel başkanlığını yaptığı Ankara Sivaslı Dernekler Federasyonu’nun (ASİDEF) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı 18 Ocak.2015 tarihinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Kangal Derneğinden Sİ­FA­HOD Ziyareti
Kangal Derneğinden Sİ­FA­HOD Ziyareti
Si­vas Fa­sıl He­ye­ti Aşık­lar ve Halk Oyun­la­rı Der­ne­ğinin 13. Ku­ru­luş yıl­dö­nü­mün­de iç kısımları baştan aşaı ye­ni­len der­nek­te, her hafta bir sivil toplum kuruluşunu davet ediyor. Aşıklar Derneğinin bu haftaki konuğu Kangal merkez ve çevre köyleri Derneğinin yönetimi oldu.
 SİYŞAD   YENİ ŞİİR ANTOLOJİSİ HAZIRLIYOR
SİYŞAD YENİ ŞİİR ANTOLOJİSİ HAZIRLIYOR
Bekir Alim başkanlığında faliyetlerine devam eden SİYŞAD yapmış olduğu salon programlarının yanısıra derneğin basılı eser saysıınıda arttırmaya devam ediyor.
KUR`ANLA VUSLAT GECESİ
KUR`ANLA VUSLAT GECESİ
Ab-ı Hayat Dergisi tarafından düzenlenen ‘Kur`an`la Vuslat Gecesi`nin bu ayki konuğu Cemal Külünoğlu oldu.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları