Marka okul yapacağız!

Ziyarette okul müdürü Celalettin AĞDAŞ ve ilçe eğitim müdürü Mustafa ALKAN' da hazır bulundu.

     İlçemizde göreve başladığından beri eğitim konularını yakından takip eden Kaymakam Erinç Demir, Kısa süre önce sonuçları açıklanan LGS (Liseye geçiş sınavı) da başarı sağlayarak  fen lisesini kazanan Kangal Şehit Üzeyir Gençdoğmuş Ortaokulu öğrencilerindene Aylin Topçu ve Harun Budak’ı  makamına davet ederek ödüllendirdi. Ziyarette okul müdürü Celalettin AĞDAŞ ve ilçe eğitim müdürü Mustafa ALKAN' da hazır bulundu.
     Öğrencileri ve başarıda emeği olan okul yönetimini tebrik eden Kaymakam Demir, fen lisesini kazanan öğrencilerin yanısıra ilçemizin bu yılki LGS sınavında genel manada da başarılı bir sonuç aldığını belirterek “Bu manada tüm okul müdürleri ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. dedi. 
bu tür başarılaraın artarak devam etmesini temenni etti.

KOÇ ANADOLU LİSESİNİ BÖLGENİN EN SEÇKİN OKULU YAPACAĞIZ
Başarılı öğrencileri kabul töreninde konuşan kaymakam Erinç Demir, fen lisesinin haricinde yüzdelik dilimi yüksek olan Kangallı öğrencilerin başka yerlere gitmeden sınavla öğrenci alan Koç Anadolu Lisesini tercih etmelerini istedi. Koç Anadolu Lisesine özel önem vereceklerini belirten Kaymakam Demir şunları söyledi.
“İlçemizde biliyorsunuz artık sınavla öğrenci alan bir  Koç Anadolu Lisemiz var. Allah izin verirse inşallah bu okulımuzu MARKA OKUL YAPACAĞIZ. Bu sebeble fen  lisesi harici öğrendiklerimizi ve velilerimizi ikna ederek bu okulumuzu tercih ederek ailelerinin yanında okumaları için  ikna etmeliyiz. Bende şahsım kaymakam olarak maddi ve manevi her türlü o okulumuzdaki öğrencilere pozitif ayrımcılık yapacağım” dedi.

“ÜLKE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE YER ALIYORUZ”
2020 LGS de İlçe olarak Türkiye ortalamasının üstünde yer alıyoruz. İlimiz genelinde sınava katılım sağlayan neredeyse tüm öğrencilerin sınava girdiği en yüksek İlçeler arasında olan Kangalımızda öğrenci oranı olarak yoğun bir katılım olmuştur. Bir önceki yıla göre hem puan  hem de yüzdelik dilim olarak ilçemizde artış olmuştur. İlçemiz genelinde 8 öğrencimiz %0-5 'lik dilimde, 18 öğrencimiz %5-10'luk dilimde, 20 öğrencimiz %10-15'lik dilimde, 24 öğrencimiz ise %15-20'lik dilimde yer almışlardır.
Geçen yol LGS sınavına 256 öğrencimiz girerken, Bu sene 358 Öğrencimiz katıldı  buna rağmen yüzde yüzde 5 oranında da yüzdelik diliminde artış olmuştur. Yüzde 54 den yüzde 48 kadar  düşmüştür. Yüzde 20 lik dilimin altında 70 öğrencimiz var
Şimdi sıra yapılacak olan iyi bir rehberlik ile çocuklarımızın tercihlerine yardımcı olmakta. Unutulmamalıdır ki İlçemizde açmış olduğumuz sınavlı okulumuza ilk defa alınacak öğrencilerimizle ortaöğretimde de başarı hedeflenmektedir. O bakımdan herkesten bu konuda hassasiyet göstermelerini bekliyorum.

İLÇE HALKI TAKDİR VE HEYECANLA TAKİP EDİYOR
Koç Anadolu lisesi birçok il merkezinde dahi olmayan fiziki altyapısıyla  dikkat çekerken şimdiye kadar kayda değer bir başarı ortaya koyamamaıştı. Kaymakam Demi,r’in bu kararlığı ilçe merkezinde eğitimle yakından ilgilenen velileri sevindirirken günlük dedikodulardan uzak kalarak işine odaklanmaya çalışan eğitim camiasını da heyacanlandırmış durumda. 

Sahip olduğu fiziki altyapısıyla yöre okullarını kıskandıran Koç Anadolu Lisesinin düzgün bir yönetimle Sivas genelinde parmakla gösterilecek bir okul haline gelmesi başta Kangal olmak üzere Sivas eğitim öğretimine önemli katkı sağlayacaktır. Okuldaki keşmekeşliğe son verip yeni bir planlamayla okulu başarıya odaklamak isteyen kaymakam Demir’i ilçe halkı takdirle takip etmeye devam edeceğini  tahmin ediyoruz.