Lokantacılar Odasına Kangallı Başkan

Lokantacıların yeni başkanı Kangallı hemşehrimiz Serkan Akgül oldu

Genel Kurul’a giden Lokantacılar ve Kebapçılar Odası’nın yeni başkanı Serkan Akgül oldu. En yakın rakibine 10 oy fark atan Akgül, ara ürün ve malzemelerin alım konusunda yeni bir sistemin uygulanmaya başlayacağını söyledi

Sivas Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Genel Kurulu yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda gerçekleştirilen seçimde sandıkta 3 isim yer aldı. Sandıktan çıkan oy oranına göre Kangallı hemşehrimiz Serkan Akgül 99 oy alarak odanın yeni başkanı olurken, 20 yıldır başkanlık yapan Nazım Yiğit 89 oy, İsa Doğan ise 59 oy aldı.

Kazananların lokantacı ve kebapçı üyelerinin olduğunu vurgulayan yeni Başkan Akgül, “Tüm üyelerimiz için gece gündüz çalışacağız. Sektörümüzün sorunlarını el birliği ile çözeceğiz. Ben değil biz anlayışı ile Odamızı hak ettiği yere getirerek üyelerimize kaliteli hizmet sunacağız. Seçimlere katılan oy kullanan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

FİYAT ARTIŞINA ‘DUR’ DİYECEĞİZ
Seçimlerden kısa bir süre önce sosyal medyadan sektördeki fiyat artışına değinen Akgül, esnafın ciddi zarar ettiğini belirterek şunları söylemişti; “Esnaflarımızın sıkılıkla kullandığı ara ürün ve malzemeler günümüzde yaşanan ekonomik gelişmelerden adeta anlık olarak etkilenmektedir. Bu da esnaflarımıza ciddi zarar ve her geçen gün daha fazla zarar etmesine sebebiyet veriyor. Birlik ve beraberliğimizi de geliştirecek bir adım atacak, tüm esnaflarımızın maliyet artışını durduracak ve ekonomik gelişmeler karşısında haklarını koruyacak bir sistem uygulamaya alacağız. Üyelerimizle el ele verecek, ara ürün ve malzemeleri toptan tedarikçilerle anlaşmalar yaparak esnafımızın ürün ve malzemeleri daha ekonomik imkanlarla almalarını sağlayacağız.”