LGS Kangal Birincisi

Bir süre önce yapılan ve özellikle sayısal soruların oldukça zor olduğu ifade edilen LGS sonuçları belli oldu.

İlçemizde sınava giren öğrenciler arasında Ayhan Erkan Ortaokul öğrencisi Muhammed Enes Ceylan Kangal birincisi oldu.

Önceki gün açıklanan LGS sonuçlarında Kangal’da başarı gösteren öğrenci sayısının önceki yıllara göre artış göstermesi ilçede sevinçle karşılandı. İlçe 1.si Ayhan Erkan Ortaokul öğrencisi Muhammed Enes Ceylan (Öğretmenevi müdürü Erdeniz Ceylan’ın oğlu) olurken Cumhuriyet Ortaokulundan Mehmet Ali Coşkun ve Yusuf Dağ ile Şehit Üzeyir Gençdoğmuş Ortaokulundan Şevval Kaplan ve Edanur Kel adlı öğrenciler fen lisesine yerleşecek puan almayı başardılar.

Genel ortalama bakımından ise önceki yıllarda olduğu gibi yine en başarılı okul Cumhuriyet Ortaokulu  oldu. Okulda LGS sınavına giren  öğrencilerin nerdeyse tamamı  nitelikli okullara girmeye hak kazandı. Müdürlüğünü Gani Çetinkaya’nın yapmış olduğu Cumhuriyet Ortaokulu gibi son dönemde başarı seviyesini arttıran okullardan birisi de eski adı Kongre Ortaokulu olan Şehit Üzeyir Gençdoğmuş Ortaokulu oldu.  Göreve geldiğinden itibaren  disiplinli bir proğram uygulayarak okula çeki düzen vermeye çalışan  okul müdürü Celalettin  Ağdaş, yine mütevaziliğini koruyarak başarının tesadüf olmadığını  söylemekle yetindi. 

Başarı gösteren öğrencilerle birlikte bu başarıda emeği olan okul yönetimleri ve öğretmenleri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.