LGS HEYECANI SONA ERDİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen LGS sınavı 6 Haziran Pazar günü iki oturumda gerçekleştirildi


LGS sınavına Sivas’ta 195 okulda 607 salonda 8 bini aşkın öğrenci katıldı. İlçemizde ise 11 sınav noktasında yapılan LGS’ye 232   öğrenci katıldı. Sınav öncesi öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtıldı.

İlk oturumda öğrenciler sözel bölümden ikinci oturumda ise sayısal bölüm derslerinden sorulan sorulara yanıt verdi. LGS sınavına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas merkezde bulunan Behrampaşa Ortaokulunda yaptığı açıklamada, “LGS sınavı 2 oturum şeklinde gerçekleştirildi. İlk oturumda Din Kültürü, İnkılap Tarihi, Sosyal Bilgiler ve Türkçe ’den. İkinci oturumda da Matematik ve Fen Bilimlerinden çocuklarımız sınava tabi tutuldular. Sivas’ta 195 okulumuzda 607 salonumuzda öğrencilerimiz sınava girdi. Bin 700 öğretmenimiz de LGS sınavında görev aldı. Bu salgın ortamında güzel bir şekilde sınavımızı sonuçlandırdık. Sınav sonucu ne olursa olsun evlatlarımız bizim için değerli” diye konuştu. 

“HEYECANLIYIZ” 
Oğlu Yusuf Anıl Erdal’ı sınava getirdiğini söyleyen Aziz Erdal ise, “Yaklaşık bir yıldır aralıksız öğrencimizle birlikte veliler olarak çok büyük bir çaba sarf ettik. Önemli olan çocukların daha iyi bir geleceğe sahip olması için her zaman yanlarındayız. Onlarda çok çalıştılar. Pandemi onlar için ekstra bir sıkıntı oluşturdu, okullarına gidemediler. Heyecanlıyız İnşallah hepsinin hakkında hayırlısı olur” dedi.