KURTLAR KUŞLAR AÇ KALMASIN DİYE

Arazilerin karla kaplı olduğu bu soğuk kış günlerinde yabani hayvanların ve kuşların aç kalmamsı için doğaya yem bırakma etkinliği gerçekleştirildi.

Kangal kaymakamı Erinç Demir öncülüğünde gerçekleştirilen etkinşiğe Avcılar, Atıcılar, Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneğinin yanısıra çok sayıda vatandaş katıldı. 

Kangal Avcılar, Atıcılar, Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği tarafından geçen hafta içinde yaban hayvanlarının yem ihtiyacını karşılamak için doğaya yem bırakma etkinliği gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Erinç DEMİR öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe dernek yönetiminin yanısıra Cumhuriyet Başsavcısı Alper Özgür KÖK, İlçe Jandarma Komutanı Oğuz Selim YORGUN, İlçe Emniyet Müdürü Yücel YILMAZ, Sivas Milli Parklar Müdürlüğü personelleri, kurum müdürleri ve birçok vatandaş katıldı.

Doğaya yem bırakma etkinliğinden sonra kısa bir açıklama yapan kaymakam Erinç DEMİR, şunları söyledi. ?Öncelikle bu güzel programdan dolayı Kangal Avcılar, Atıcılar, Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneğine teşekkür ediyorum. Bu tür programları zaman zaman devam ettireceğiz inşallah. Bu soğuk kış gününde doğadaki tüm dilsiz canlılarımıza sahip çıkarken bu vesileyle de vatandaşlarımızdan bu konuyla ilgili ayrı bir hassasiyet bekliyorum. Kangalımızla ilgili ilçemize yapılabilecek en güzel projelerin sonuna kadar takipçisi olacağız ve ne gerekiyorsa her türlü gayreti göstereceğimize sizlerin huzurunda söz veriyorum. Tekrar bu güzel etkinlikte emeği geçenleri tebrik ediyor katılımından dolayı herkese çok teşekkür ediyorum.?