Korsanla Mücadeleye Devam Edeceğiz
Geçen hafta esnaf kefalet koop. başkanı İmsail Taşlık ile başlatmış olduğumuz esnaf köşesinin bu haftaki konuğu Kangal Kangal Şöforler ve Nakliyeciler Esnaf Odası başkanı Müslüm Kel oldu.
Tarih: 15.10.2019 12:27:56/ 832okunma / 0yorum

Göreve geldiği günden beri toplumsal olaylara karşı duyarlılığı ile  ön plana çıkan Kangal Şöforler ve Nakliyeciler Esnaf Odası başkanı Müslüm Kel, öncelikle korsan taksiciler ve yine taksici esnafının durak problemini dile getirmiş olduğu yaklaşım ve düşüncelerini siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.


Biz Kangal´da şoförler ve nakliyeciler olarak 170 üyemiz olan büyük bir aileyiz. Ama son zamanalarda korsan taksi ve minibüsler yüzünden bitme noktasına geldik ve bu yüzden işi bırakacak esnaflarımızın olduğunu üzülerek belirtmek isterim. Geçmişte bu konuyla ilgili çok mücadele ettik. Hatta girişimlerimiz sonucu bağlattığımız araçlar oldu. Her şeye rağmen elimizden geldiğince ekmek ve geçim mücadelemize devam edeceğiz tabi. Oda başkanı olarak şahsıma gelen ihbarları  anında değerlendiriyor gerekli mercilere hemen bildiriyorum. Ancak buradan kolluk kuvvetlerine ricam  o ki bu konuda biraz daha duyarlı olmaları ve hassasiyet göstermeleri...

“TENEKELRİN ÜZERİNDE OTURUYORDUK”
Çarşının yukarı başında bulunan merkez taksi durağımız var. Bilindiği üzere daha önce bir yerimiz yoktu  ve tenekelerin üstünde oturuyorduk. Önceki yıllarda gazetenize vermiş olduğumuz demeçlerden dolayı belli bir bir kamuoyu oluşturarak şu anki yerimiz aldık. Bu vesileyle geçmiş belediye başkanı Mehmet Öztürk sağolsun bize millet kıraathanesi olarak yaptığı binadan bir oda verdiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Şimdi burası emniyet teşkilatına verildiği için biz haliyle buradan çıktık. Sanıyorum yeni emniyet binası yapılana kadar  orayı kullanacaklar.

“ÇIKMAZLARSA KULAĞINDAN TUTUN ATIN”
 Şimdilik bize o binanın önündeki boşluk kısma geçmemizi söylediler yalnız belediye başkan yardımcımız Yakup Durmaz, zabıta arkadaşlara “Çıkmazlarsa kulağından tutup atın” diye bir laf kullanmış. Şimdi şunu söyleyim bizim kulağımızdan tutup attırma kimsenin haddine değildir. Ben şahsen o gün itibariyle belediye başkan yardımcılığına bakan Yakup Durmaz beye bize yer tahsis etmeden  bu iş olmaz. Bu insanlar 4-5 yıl yazlı-kışlı tenekenin üstünde oturmak zorunda kaldı tekrar o duruma düşemeyiz dedim.

“BİZE YER OLARAK ÇUKURU GÖSTERDİLER”
Şimdi çukura bir konteynır koydular yeriniz bura dediler bize... Tabi ben burada olmaz diyerek karşı çıktım. Kışın yağmurda, çamurda çizmeylemi  girip çıkalım dedim. Yani oranın bu işe hiç uygun olmayacağını anlatmaya çalıştım.  Başkan yardımcımız bana belediyenin size durak verme gibi bir zorunluluğu yok. Sanki kiramı veriyorsunuz vs. gibi laflar etti. Bende bize güzel bir yer yapın resmileştirip bize tahsis edin bizde o zaman kirası ne ise öderiz dedim. Kendiside iyi o zaman bizede bir yer versin  belediye bizde kirasını verelim dedi. (Biliyorsunuz kendiside otobüsçüler kooperatif başkanı)  Bende verdiler sayın başkanım belediye zamanında size tertemiz otogar  yaptı verdi ama şimdi inekler otluyor yerinde dedim.

“BAŞKAN APAYDIN´A TEŞEKKÜR EDİYORUM”    
Bunun üzerine belediye başkanımız sayın Kürşat Apaydın ile görüştüm   ve oranın uygun olmadığını onada söyledim.  Kendisi gayet insancıl bir tavırla doğru söylüyorsun uygun değil orası dedi ve nereyi istyorsunuz diye de fikrinizi sordu.  Bende bize uygun olan yerin çukurun  içi değil girişindeki yer olduğunu söyledim. Sayın başkanda bu teklifimizi uygun gördü ve yardımcı olcağını söyledi. Yaklaşımından dolayı buradan kendisine taksiciler adına bir kez daha teşekkür ediyorum.

“İLÇEMİZ CİDDİ MANADA GÖÇ VERİYOR”
Aslına bakasanız bizim artık bu tür şeyleri aşmamız lazım. İlçemiz ciddi manada göç vermekte ve hepimizin buna odaklanmamız gerekiyor. Göçün başlıca sebebi de herkes biliyorki eğitim, birbirimizi sevmememiz, ötekileştirmemiz ve dışardan gelene müthiş saygı göstermemize rağmen kendi insanımıza öcü olarak bakmamız. O bakımdan öncelikle birbirimizi   sayıp sevmeliyiz.

“NEDEN FEN LİSEMİZ YOK”     
Sivil toplum örgütleri ile dayanışma içinde her türlü sorunlara çözüm bulma adına stk temsilcilerini tek tek arayarak bir toplantı, konferans vs  tertip ederek ilçenin dinamiklerini harekete geçirmeye çalışmanızı takdirle karşıyoruz. Bu tür program ve ziyaretlerde burada görev yapan kurum amirlerine de sorunlarımızı anlatarak herkesin sorumluluğunu hatırlatmamıza vesile oluyor. Mesela Sizinde üzerinde durduğunuz gibi bizden küçük ilçelerde bile var iken neden bizim ilçemizde de bir fen lisesi yada tematik özellikli bir lise olmasın. Bunun için alt yapı ve bina bakımından en uygun olan bir ilçeyiz...

“HER YERDE SÖZÜMÜ SÖYLEDİM”    
Her türlü toplumsal faaliyetlerde ilçenin lehine olacak organizasyonlarda hep bulundum ve her ortamda söz alarak düşüncelerimi ilettim. Bakın mesela  ilçemiz termik santraline yeni kömür işini veren köseoğulları firması işçi alımlarında Kangallı ve ya Kangal´da yaşamayı şart koşmuş. Böyle güzel bir adım attığı için kısa zamanda gidip teşekkür edeceğim. Bizim ilçe olarak bu tür firma ve şirketlere ihtyacımız var o bakımdan böyle yaklaşımlara destek olmalıyız.
Sözlerimi toparlarken sonuç itibariyle bu ilçe hepimizin birbirimiz sevmemiz saymamız lazım. Kin, haset fitne ve dedikodudan olabildiğince uzak durmalıyız.
    
Kangal Gündem Gazetemize bizlere böyle bir köşe ayırdığı için şahsım ve  esnaflarımız adına teşekkür ediyorum.                              
Müslüm KEL (Kangal Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf OdasıBaşkanı)

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Korsanla Mücadeleye Devam Edeceğiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
Kaymakam Erinç Demir, iadei ziyaretler kapsamında Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve yine aynı binada bulunan esnaf odasını ziyaret etti.
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
"Geleceğe Nefes Ol" sloganı ile başlatılan ağaçlandırma kapsamına ilçemiz sınırlarında madencilik faaliyeti gösteren Aksu Madencilik şirketi de katıldı. Fidan dikme kampanyasını öğrencilerle birlikte gerçekleştiren şirket yönetimi belirledikleri alana 2000 adet çam fidanını toprakla buluşturdular.
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.
HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
İlçemize bir süre önce atanan ve görevine geçen hafta başlayan Kaymakam Erinç Demir´e hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
MARKA İLÇE KANGAL!
MARKA İLÇE KANGAL!
Esnaf köşesinin bu haftaki konuğu ilçemizde yıllardır küçük ev aletleri alanında hizmet veren Murat Durmaz oldu. Başta siyasiler olmak üzere STK temsilcilerine yönelik eleştiri ve sitemlerini dile getiren Durmaz, ilçenin sahipsiz olduğunu belirterek şunları söyledi.
  BELEDİYE KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
BELEDİYE KASIM AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
Kangal Belediye Meclisi 11. oturum olarak Kasım ayı meclis toplantısı gerçekleştirdi.
"HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
"HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
İlçemizde bir süredir gündemde olan işçi çıkartılma konusu bu haftada Kangal kamuoyunda knuşulmaya devam ediyor.
İŞÇİLERİMİZİN HAKKINI FAZLASIYLA VERİYORUZ
İŞÇİLERİMİZİN HAKKINI FAZLASIYLA VERİYORUZ
Haftalardır devam eden işçi çıkartılma konusundaki gelişmeleri yıllardır Kangal termik santralinde üstlenici firma olarak iş yapan Kurugöllü limited şirketin sahibi Mehmet Kurugöllü ile konuştuk.
"GELECEĞE NEFES OL"
"GELECEĞE NEFES OL"
Sivas´ın orman varlığını artırmak ve erozyonu önlemek için sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda vatandaşların çevreye olan duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla başlatılan fidan dikim kampanyası kapsamında il genelinde çok sayıda fidan toprakla buluşturuluyor.
KAYMAKAM ERİNÇ DEMİR GÖREVİNE BAŞLADI
KAYMAKAM ERİNÇ DEMİR GÖREVİNE BAŞLADI
İçişleri bakanlığının bir süre önce yayımlamış olduğu kararname ile Kangal Kaymakamlığına atanan Erinç Demir, geçen hafta başında görevine başladı. Ayağının tozuyla 29 Ekim programına katılan kaymakam Demir, önceki günden itibaren hayırlı olsun ziyaretlerini de kabul etmeye başladı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN 29 EKİM MESAJI
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´DAN 29 EKİM MESAJI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet´in ilanın 96. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında "Millet ve devlet olarak, varlığımızı ve geleceğimizi korumak amacıyla son yıllarda yine tarihi bir mücadelenin içindeyiz." ifadesini kullandı.
VALİ AYHAN´DAN 29 EKİM MESAJI
VALİ AYHAN´DAN 29 EKİM MESAJI
2023 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ
KANGAL´DA KUTLAMA HAZIRLIKLARI TAMAM
KANGAL´DA KUTLAMA HAZIRLIKLARI TAMAM
Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yönelik hazırlıklar tamamlandı.
ODALAR AİDAT TOPLAMAKTAN BAŞKA İŞLER DE YAPMALI
ODALAR AİDAT TOPLAMAKTAN BAŞKA İŞLER DE YAPMALI
Önceki hafta başlattığımız esnaf köşesinin bu haftaki konuğu meydan durağı taksici esnaflarından Mehmet Özdemir oldu.
2019 TARIM DESTEKLERİ AÇIKLANDI
2019 TARIM DESTEKLERİ AÇIKLANDI
Çiftçilerin aylardır beklediği 2019 tarım destekleri nihayet açıklandı. Resmi Gazete´de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belirlenen 2019 tarım desteklerinde mazot desteği dışında bir çok kalemde geçen yıla göre artış yapılmadı.
KANGAL´IN YENİ KAYMAKAMI ERİNÇ DEMİR
KANGAL´IN YENİ KAYMAKAMI ERİNÇ DEMİR
İlçemize yeni kaymakam atandı
Kangal Tren Garı ilgi bekliyor
Kangal Tren Garı ilgi bekliyor
TREN İSTASYONU SAHİPSİZ Mİ?... Önceki yıl faaliyete geçtiğinden beri bir türlü eksikleri tamamlanamayan Yeni Kangal tren istasyonu bölge müdürlüğünün ilgisini bekliyor.
ENDİŞEYE MAHAL YOK
ENDİŞEYE MAHAL YOK
İlçemizin önde gelen iş adamlarından Kurugöllü Ticaret LTD. ŞTİ.´nin sahibi Mehmet Kurugöllü, işçi çıkartma söylentilerinin asılsız olduğunu, aksine mevcut işçi sayısının üzerine 50-60 kişi daha almayı planladıklarını belirterek endişeye mahal olmadığını ifade etti.
Sivas Tarih ve Kültür Şehri
Sivas Tarih ve Kültür Şehri
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, 1. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Sivas ve Üniversite Tanıtım Günleri” ne katıldı.
“Kangal´ı en güzel şekilde temsil ettik”
“Kangal´ı en güzel şekilde temsil ettik”
Her yıl İstanbul´da Sivas Konfederasyonu öncülüğünde düzenlenen 10. Geleneksel Sivas Tanıtım Günleri´ne katılan Kangal en iyi şekilde temsil edilmeye çalışıldı. Önceki yıllarda olduğu gibi en çok ilgi gören stantların başında yine Kangal geldi.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7303
EURO
6.3378
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları