KORONAYA RAĞMEN COŞKUYLA KUTLANDI

Sivas´ta Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin (TBMM) açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Vefa Sosyal Destek Grupları´nın araç konvoyu ve akşam programı ile kutlandı.

Vefa Sosyal Destek Grupları 23 Nisan´da Mesaisini Çocuklara Ayırdı

Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle resmi programların iptal edilmesine rağmen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Sivas´ta büyük bir coşkuyla kutlandı. İlk olarak Sivas Valiliği önünde, Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından etkinlik düzenlendi. Sivas Valiliği´nin himayesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği etkinlikte, 23 Nisan yazıları, bayrak ve balonlarla donatılan kamyon üzerinde Nasreddin Hoca ve Keloğlan kostümlü kişiler de yer aldı. Kamyon ile arkasında Vefa Sosyal Destek Gruplarının bulunduğu onlarca araçlık konvoy, şarkı ve marşlar eşliğinde kentin cadde ve sokaklarında tur attı.

Sivaslı çocukların bayramını kutlayan ekipler, güzergah üzerinde karşılaştıkları ve evlerinden el sallayan çocuklara ise Türk bayrağı dağıttı. Çevredeki vatandaşlar ve balkonlarında çocukları ile ekipleri karşılayan aileler de el sallayarak konvoya destek verdi. Vefa Sosyal Destek Grubu´nun konvoyu, geçtiği tüm cadde ve sokaklarda ilgiyle karşılandı. Uzun bir süredir evlerinde bulunan çocukların ve ailelerin heyecanı ve coşkusu görülmeye değerdi.
İSTİKLAL MARŞI COŞKUSU
Saat 21.00´de Hep Bir Ağızdan İstiklal Marşımız Okundu
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin (TBMM) açılışının 100. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Sivas Valiliği´nin ve Sivas Belediyesi´nin organize ettiği akşam programı ile Cumhuriyet Meydanı´nda sona erdi. Kutlamalar kapsamında belediye mehteran takımı çeşitli gösteriler sundu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın led ekrana yansıtılan mesajının ardından, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Mustafa Şentop´un çağrısı ile tüm yurtta olduğu gibi Sivas´ta da saat 21.00´de Valimiz Salih Ayhan ve il protokolü, hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı coşkuyla okudu. Halkımız da bu coşkuya evlerinin balkonlarından, pencerelerinden ellerinde Türk bayrakları ile eşlik etti.

KANGAL´DA DA KUTLANDI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 100.Yılı münasebetiyle Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.

Koronavirüs nedeniyle sınırlı sayıda (ilkokul müdürleri) bir katılım ile 09.00´da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Alkan, Atatürk Anıtı´na Çelenk Sunumunu gerçekleştirdi.

Akşam saatlerinde ise tüm yurtta olduğu gibi ilcemizde de yogun bir katilimla saat 21. 00 da ilce halkı tarafından balkonlarda istiklal marşı okundu. (Haber:Şafak Dönmez)


.