YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ!

Ak parti ilçe başkanı termik santrali 1.ve 2. Ünitelerinin açılması ile ilgili gazetemize açıklama yaparak konuyu yakından takip ettiklerini ve müjdeli haberin bakanlık tarafından en kısa zamanda verileceğini ifade etti.

Tele konferasla ilçe başkanları toplantısında konuyu dile getirdiğini belirten Akparti Kangal ilçe başkanı Cihangir Kömürcü, santralin 1 ve 2. ünitesinin devereye alınması için bakanlıktan onay beklendiğini söyledi.

Konuyu milletvekillerinin yakından takip ettiğini ifade eden Kömürcü şunları söyledi. ?Şirketin sorumluluklarını yerine getirmesiyle birlikte en kısa zamanda üniteler açılacağı bize ifade edildi. Bu süreçte milletvekillerimiz İsmet Yılmaz, Habib soluk, Semiha Ekinci ve Sivas belediye başkanımız Hilmi Bilgin beylerle enerji bakanımızla görüştüklerini ve malum covid 19 virüsüyle mücadele edilirken en kısa zamanda kamuoyuna açıklama yapacaklarını söyledi. Bu vesileyle bir kez daha Kangal Termik santrali 1 ve 2. Üniteler için müjde veren sayın milletvekillerimize ve il başkanımıza ilçemiz adına teşekkür ediyorum.

Ayrıca covid-19 tedbirleri kapsamında video konferans sistemi ile gerçekleştirilen toplantıda ilçemizde alınan tedbirler hakkında bilgileri aktardık.? dedi.

AÇILMASI BEKLENİYOR
Kangal Termik sanrtral yönetimi santralın kapatılmasına gerekçe olan normal BGA tesisinin yapımının uzun sürecek olması nedeniyle santralın kapalı kalmaması için işletme maliyeti çok yüksek olan farklı bir BGA sistemi olan DSI (dry sorbent injection) sisteminin 1. ve 2. üniteye kurulumunun tamamlanarak Çevre Bakanlığına santralın açılması için müracaat edildiğini ve gerekli prosedürlerin tamamlanarak açılmayı beklediklerini bildirmişti.