KHGB'de Seçimler Yapıldı

Önceki gün yapılan Kangal Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimlerinde Taşlı köyü muhtarı Ali Toptaş ve İğdeli köyü muhtarı Ali Doğan, rakiplerinden daha fazla oy alarak hizmet birliğinde görev almaya hak kazandı.

Kangal Kaymakamlığı Köylere hizmet götürme birliği 2021 yılı 1. Olağan meclis toplantısı 17 Haziran Perşembe günü saat 10:30’da Kangal Belediyesi Aşık Ruhsati Kültür Merkezinde (Taziye binası) yapıldı.  Toplantıya Kaymakam Erinç Demir,  il genel meclisi üyeleri  Emin  Ünlüer, Hulusi Şahin, mahalle ve köy muhtarları katıldı. 

“KÖY ZİYARETLERİ DEVAM EDECEK”
Kaymakam Erinç Demir konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Yaklaşık 20 aydır görev yaptığım güzel ilçemiz Kangal’da göreve ilk başladığımızda şanssız bir şekilde  termik santralinin baca gazı arıtma  tesisinin olmamasından dolayı bir süre kapanarak işçilerin ücretsiz izine ayrılmaları, pandemi süreci vs. Derken meşakkatli bir süreç geçirdik. Ama bu süreci Kangallı  vatandaşlarımızın duyarlılığı ile sağlıklı bir şekilde atlattığımızı düşünüyorum. Yaklaşık  100’e yakın köyümüzü bu süreçte ziyaret ettim ve sorunları dinleyerek çözüme kavuşturma gayretinde olduk, Gidemediğim köylerimize ise inşallah fırsat buldukca ziyaret etmeye devam edeceğim.” 

BİR YILLIĞINA SEÇİLDİLER
Konuşmaların ardından Köylere hizmet götürme birliğinde bir yıl süre ile görev alacak olan 2 muhtar için seçim yapıldı. Dört adayın yarıştığı  ve  içlerinden Ali Toptaş ile Ali Doğan’ın ön plana çıktığı seçimde oy dağılımı şöyle şekillendi. 

Ali TOPTAŞ   (Taşlı -Kutan- Muhtarı) : 51 oy
ALİ DOĞAN (İğdeli Muhtarı)                :38 oy
İrfan ŞAHİN  (Yaylacık Muhtarı)          :26oy
Esef ŞİMŞEK (Gürükbekir Muhtarı)     :17oy

Böylelikle Köylere Hizmet Götürme Birlik Encümenine Taşlı Köyü Muhtarı Ali Toptaş ve İğdeli Köyü muhtarı Ali Doğan seçilmiş oldu.  Bizde gazete olarak hayırlı olsun diyor hayırlı hizmetlere vesile olmalarını temenni ediyoruz.