KAYMAKAMLIKTAN ÖNEMLİ DUYURU

Haziran başında alınan normalleşme kararının ardından yazılı bir açıklama yapan Kangal kaymakamlığı salgına karşı alınması gereken önlemlere dikkat çekti. Yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi.

Kıymetli vatandaşlarımız

       Dünya genelinde etki gösteren KOVİD 19 Koronavirüs salgını ülkemizde de mart ayı başında etkisini göstermeye başlamıştır. Yaklaşık 3 aylık dönemde  Devletimiz vatandaşlarımızın sağlığını korumak için bir dizi tedbir almıştır. Büyükşehirlerde sokağa çıkma kısıtlaması ve şehirler arasındaki seyahat sınırlaması salgının tehdini oldukça azaltmıştır.

       Bugüne kadar  ülkemizde 178.239 vaka olmuş, 4807 kişi vefat etmiş, 151.417 kişi iyileşmiş ve 1007 kişinin tedavisi devam etmektedir.

      1 Haziran sonrasında alınan normalleşme kararları ile sokağa çıkma kısıtlamaları ile şehirler arası seyahatlar normale dönmüştür. Bilindiği üzere ilçemiz büyük kentlerde yaşayan gurbetçilerin fazla olduğu bir ilçedir. Son günlerde normalleşme süreci nedeniyle ilçemize dışardan çok fazla ziyaretçinin geldiği tespit edilmiştir. Bu dönemde  vatandaşlarımızın normalleşme sürecinde uyulması gereken maske-mesafe ve hijyen kurallarına yeterinde dikkat etmediği gözlemlenmiştir. İlçe olarak  Başarıyla atlattığımız 3 aylık sürecin boşa gitmemesi ve sokağa çıkma yasağı, karantina gibi hiç istemediğimiz uygulamalarla karşı karşıya kalmamak adına kurallara riayet etmemiz önemlidir.  Bu kapsamda Kaymakamlık olarak gerekli denetimler  yapılarak  maske ve mesafe kurallarına uymayanlar hakkında gerekli işlemlemler uygulanacaktır. Maske ihtiyacı olan vatandaşlarımız Kaymakamlık  Danışma Masasından maske temin edebilirler. Kendi sağlınız, aile sağlığınız ve toplum sağlığı adına maske-mesafe-hijyen  kurallarına uymanızı rica ediyor hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

Erinç Demir

Kangal Kaymakamı