Kaymakam Sungur’dan Kur’an kurslarına ziyaret

Kaymakam Ahmet Fatih Sungur ilçemizde faaliyette bulunan kur’an kurslarını ziyaret ederek çalışşmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Ahmet Fatih SUNGUR, öncelikle yapımı 2013 ylında başlayan ve dönemin müftüsü Fazlı Mutlu öncülüğünde büyük gayret sarfedilerek binası tamamlanan Hafızlık Eğitim Merkezini ziyaret etti. 

Kangal Merkez Erkek Yatılı Kur'an Kursu (Hafızlık Eğitim Merkezi) yöneticilerinde bilgi alan Kaymakam Sungur, burada bulunan öğrenci ve velierle de bir süre sohbet etti. Kur’an kurslarının önemine değinen Kaymakam Sungur, buralarda eğitim veren hocalarımızın alanlarında yetkin ve gerekli pedogojik formasyona sahip olması gerektiğini ifade etti.  
Daha sonra hafızlık eğitim merkezinin yanıbbaşında bulunan Kangal İbadullah Camii Kadın Kur'an Kursu ve Gürsel mahallesi  hastane karşısında bulunan Hacı Mustafa Gökay 4-6 yaş Kur'an Kursunu ziyaret etti. 

Burada da öğrencilerle ve kadın kursiyerlerle bir süre sohbet eden kaymakam SUNGUR  kurslar hakkında İlçe Müftüsü İskender ÇİPİL'den de bilgi alarak yapılan çalışmalar için görevlilerin göstermiş olduğu özveriden dolayı teşekkür etti.