Kaymakam Demir:  Özlemle Anıyoruz

10 Kasım vesilesiyle Kangal Kaymakamı Erinç Demir yazılı bir açıklama yaptı. Kaymakam Demir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

10 Kasım vesilesiyle Kangal Kaymakamı Erinç Demir yazılı bir açıklama yaptı. Kaymakam Demir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.   
     Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşımızın Büyük Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde, saygı sevgi ve özlemle anıyoruz. 
     Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm yaşamını Vatanın bekası ve Milletin bağımsızlığına adamış, Milleti ile birlikte milli mücadelede büyük zaferler kazanarak, Türk Ulusunun daha güçlü bir şekilde tarih sahnesinde yer almasını sağlamış, bilgi ve becerisi ile ülkemize aydınlık bir geleceğin kapılarını açmış, tüm dünyanın saygı duyduğu eşsiz bir komutan ve saygıdeğer bir lider olmuştur. Bugün bizlere düşen görev ; geleceğe güvenle bakabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak, geçmişimizden güç alarak Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmak ve bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak,kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmaktır. 
      Bu duygu ve düşüncelerle ölümünün 82. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize sağlık diliyorum.
Erinç DEMİR
Kangal Kaymakamı