Kaymakam Demir´den Hemşireler günü kutlaması

Kaymakamı Erinç Demir, ilçede görev yapan hemşirelerin gününü kutlayarak iyi dileklerde bulundu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını ülkemizde etkisini hala gösteriyor. Salgın ile mücadele de ön safta bulunan sağlık çalışanlarına vatandaşların destekleri her geçen gün artıyor.

İlçemiz Kaymakamı Erinç Demir Hemşireler Haftası münasebetiyle ilçede görev yapan hemşirelerin gününü kutlayarak karanfil ve tatlı hediye etti. Korona virüs Pandemisi döneminde ?İyi ki varlar´ denilen meslek gruplarının başında sağlık çalışanlarının geldiğini ifade eden Erinç Demir, ?Ancak bir meslek grubu vardır ki, çoğu zaman teşekkür edilmekte en son sırada sayılır veyahut da unutulur. Ancak bize göre teşekkürü belki de en fazla hak eden meslek grubudur hemşireler. Çünkü hemşireler sağlık camiası içinde hem sayısal olarak, hem de hastalarla en fazla yakın temas halindeki kimselerdir. Tansiyon ölçmekten, serum bağlamaya, hasta karşılamadan, doktorlara yardımcı olmaya, hasta bilgilendirmekten, hastanın tüm sağlık bakımı aşamalarına kadar birçok sağlık hizmeti hemşireler eliyle yürütülür. Hemşireler, sağlığımızla yakinen ilgilenen sağlık çalışanlarıdır. Tüm hastanelerin vitrinleri, gülen yüzleri, en fazla koşuşturan kimseleridirler onlar. Özellikle de hastanelerde uzun süreli yatan hastalar için hastalıklarıyla mücadele döneminde onlara bazen bir ana, bazen bir kardeş, bazen de en yakın arkadaş olurlar. Hemşireler sağlık camiasının kanatsız melekleridirler. Doktorların sağ kolu, hastaların dert yakındıkları en yakınları, hasta ziyaretlerine gelenlerin ise korkmadan bir şeyler danışabildikleri kimselerdirler. Kısacası hemşireler sağlık dünyasının gizli kahramanlarıdırlar." şeklinde konuştu.

ECZACILARIN DA GÜNÜ

Kaymakam Demir, aynı zamanda 14 Mayıs eczacılar günü de kutlayarak şu mesajı yayınladı.

"Amacı sağlıklı nesiller yetiştirilmesini sağlamak olan sağlık sektörünün önemli bir unsuru olan ilacın, vatandaşlara ulaştırılmasını sağlayan, ayrıca sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan eczacılar, görevlerini büyük özveri ve gayret içerisinde ifa ederek, çağın hastalıklarıyla mücadelede kullanılacak ilaçlarla ilgili araştırma ve geliştirme çalışmalarını sürdürmekte, kendilerini sürekli olarak değişime ve gelişime açık olarak yenilemektedirler.
Halkımızın eczacılık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesini temin etmek ve bu hizmetlerin kesintisiz olarak verilebilmesini sağlayan Eczacılarımız, toplumda bilinçli ilaç kullanımının sağlanmasında sağlık danışmanı görevi de yapmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşımızın sağlık sorunlarına büyük bir duyarlılıkla yardımcı olmak için çalışan eczacılarımızın ?14 Mayıs Eczacılık Günü´nü? kutluyor, sağlık mutluluk ve esenlikler diliyorum."