KAYMAKAM DEMİR´DEN 8 MART KUTLAMASI

Kaymakam Erinç Demir 8 Mart Dünya kadınlar günü münasabetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Kaymakam Demir, mesajında şu ifadelere yer verdi.

Milletlerin ve ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin bir ölçütü de kadına verilen değer ve gösterilen saygıdır. Hayatımızın her alanında sınırsız sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı ve üretkenliği ile var olan yetiştirdiği evlatlar ve ürettiği değerler ile geleceğimizi şekillendiren kadınlarımız medeni toplum olmanın en önemli göstergesidir.

Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk: ? Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse, ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkan, ilmi bakımdan ihtimal yoktur? diyerek Türk kadınına sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, iş dünyasında hukukta, aile içinde çalışma hayatında, toplumsal yaşamda ve siyasette erkeklerle eşit haklara sahip olmasının yolunu açmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle fedakarlığın ve özverinin timsali olan tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü´nü kutlar, sevgilerimi ve selamlarımı sunarım.

KURUM ÇALIŞANLARINA ÇİÇEKLİ KUTLAMA
İlçe Kaymakamı Erinç DEMİR 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Kaymakamlık binasında bulunan kurumlarda çalışan bayan personellere çiçek takdim ederek günlerini kutladı. Kaymakam Demir´e bu güzel etkinlikte kurum müdürleride eşlik etti.