Kaya, öğrencilerle buluştu
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Bahçeşehir Koleji Sivas Kampüsü tarafından düzenlenen ‘Meslek Uzmanları ile Kariyer Söyleşileri´ programına katıldı.
Tarih: 2.12.2019 19:10:17/ 548okunma / 0yorum

‘Sınırları kaldıranlar, dünyayı tanıyanlar, en iyisini arayanlar´ sloganıyla ‘Master 6´ adlı program Bahçeşehir Sivas Kampüsü konferans salonunda gerçekleştirildi. Lise öğrencilerinin katıldığı söyleşi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başladı. Daha sonra Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya´nın hayatının anlatıldığı kısa film gösterildi.
     Moderatör öğrenciler eşliğinde gerçekleştirilen program, Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya´nın kendisini tanıtması ile başladı. Salonu dolduran öğrencilerin birbirinden renkli soruları programa renk kattı.
    ‘Tarih, zaman ve mekân bizlere sorumluluk yüklüyor. Sivas´ta olduğumuz için biz bu sorumluluğu omuzlarımızda daha da fazla hissediyoruz´ diyen Genel Sekreter Kaya, sözlerine şöyle devam etti: “Peki nedir bu sorumluluk? Kültür ve medeniyetimizin bizlere yüklediği değerlerin farkında olmak ve bu değerler üzerinden de geleceğe emin adımlarla yürümek. Tarihi Kent Meydanına baktığımızda; Selçukludan, Osmanlıdan kalan eserleri ve günümüzün mimarisini görüyoruz. Bu eserlere baktığımız zaman; ecdadımızın bir kül olarak, bir bütün olarak her türlü ilme vakıf olduğunu anlıyoruz. Gökmedrese´ye bakıyoruz; sanat orada, estetik orada, mimari orada, eğitim orada, fen bilimlerine hâkimiyet orada. Ecdadımız 800 yıl evvel öyle eserler bırakıyor ki, onlar bugün dahi yaşıyor ve bizlere bir sorumluluk yüklüyor. Siz bu ecdadın torunlarısınız. Bizlerin de bu sorumluluğun farkında olarak, kendimizi en iyi şekilde yetiştirmesi gerekiyor. Kongre Müzesine baktığımızda; Milli  Mücadeleye, Atatürk´e ev sahipliği yapmış ve kurtuluş mücadelesinde bir güneş gibi doğmuş bir şehirdeyiz. Milli Mücadelenin ezilen toplumlara bir umut olduğunu, bu aziz milletin zalime karşı durduğunu, yedi düvele karşı mücadele ettiğini ve mazluma kucak açtığını görüyoruz. Bizler kökü mazide atiyiz. Ayaklarımız geçmişe sağlam basacak ama geleceğe de başı dik ufku açık bir şekilde yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.
     Genel Sekreter Kaya konuşmasına şu şekilde devam etti: “Ülkemiz gerçekten büyük bir kalkınma hamlesi gösterdi. Maddi manada kalkındık ama bir sonraki aşama manevi boyutta, insan boyutunda kalkınma ile gelecek. Bunu da nasıl sağlayacağız? Emin bir birey olacağız, emin bir toplum olacağız, emin bir devlet olacağız. Kültür ve medeniyetimizin bize sunmuş olduğu o irfanı benimseyerek ulaşacağız” dedi.
     Hayatta örnek aldığı kişilerin kim olduğuna yönelik yöneltilen soruya, “Hepinizin olduğu gibi benim içinde annem babam çok değerlidir. Çünkü ben asıl okulun aile olduğuna inanıyorum. Onlar bize sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı, halden anlamayı, terbiye kurallarını gösterdiler. Bunları örnek olarak yaptılar. O yüzden onların yeri ve kıymeti hiçbir zaman ölçülmez. Bununla beraber öğretmenlerimin her birinin yeri de benim için ayrıdır” ifadelerini kullandı.
   Söyleşi soru ve cevaplar ile devam ederken, verilen ara da öğrenciler tarafından söylenen türküler de beğeniyle dinlendi. Söyleşi sonunda ise günün anısına Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya´ya çiçek takdim edildi. //Yusuf Çalış//     
                                      
                                                  
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kaya öğrencilerle buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HEDEFSİZ ŞEHİR  PUSULASIZ GEMİ GİBİDİR
HEDEFSİZ ŞEHİR PUSULASIZ GEMİ GİBİDİR
Sivas Valisi Salih Ayhan, İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programının görüşülmesi gündemi ile toplanan İl genel meclis toplantısına katılarak, meclis üyelerine hitap etti.
DEMİR´DEN KALKIM KAPLICASINA ZİYARET
DEMİR´DEN KALKIM KAPLICASINA ZİYARET
Köy ziyaretleri kapsamında Kalkım köyünü ziyaret eden Kaymakam Demir, burada bulunan ve yıllardır atıl olarak bekleyen kaplıcaya hayran kaldı.
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
Kangal merkez ve köylerinde görev yapan muhtarlar kaymakam Erinç Demir´in başkanlığında toplandı.
KANGALLI TAKSİCİLERE YENİ KULÜBE
KANGALLI TAKSİCİLERE YENİ KULÜBE
Özellikle soğuk kış günlerinde perişanlık çeken taksici esnaflarının imdadına yetişen Kangal belediyesi her iki durak için birer tane kulübe yaparak taksicilerin durak sorununu çözüme kavuşturdu.
 OKUL ZİYARETLERİ  DEVAM EDİYOR
OKUL ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Göreve başladığından beri eğitim-öğretime özel önem vermesiyle dikkat çeken Kaymakam Erinç DEMİR, yapmış olduğu çat-kapı okul ziyaretlerine devam ediyor.
BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI
BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI
Sivas Hizmet Vakfı tarafından "Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında üniversite lisans öğrencilerine verilecek olan burs sonuçları açıklandı.
Tarım ve Hayvancılık Çıkmaza Girdi
Tarım ve Hayvancılık Çıkmaza Girdi
Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, İlimiz ekonomisinin lokomotifi olan tarım ve hayvancılığın çıkmaza girdiğini söyledi.
"Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi"
"Girişimlerimiz olumlu sonuç verdi"
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül´den yerel basını rahatlatan açıklama; İcra ve iflas ilanları yerel gazetelerde yayınlanmaya devam edecek…
VALİ AYHAN´DAN  KANGAL VE DİVRİĞİ ZİYARETİ
VALİ AYHAN´DAN KANGAL VE DİVRİĞİ ZİYARETİ
Vali Salih Ayhan, ilçe gezilerine ara vermeden devam ediyor.
ÖĞRETMENEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR
ÖĞRETMENEVİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR
Önceki sene temeli atılan Öğretmenevi inşaati devam ediyor. Ancak ilçe kamuoyunda öğretmenevinin yapıldığı yer ile alakalı tartışmalar sürüyor.
YENİ POLİS KARAKOLUNA ZİYARET
YENİ POLİS KARAKOLUNA ZİYARET
Kaymakam Erinç Demir, ilçe polis karakolu olarak kullanlılmaya başlanılan binayı gezerek emniyet müdürü Yücel Yılmaz´dan bilgi aldı.
“ADALETLİ VE AHLAKLI OLMALIYIZ”
“ADALETLİ VE AHLAKLI OLMALIYIZ”
Cumhuriyet Üniversitesinin akadamik yıl açılış töreni için ilimize gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop, burada yapmış olduğu konuşmada “Yapmamaız gereken adaletli ve ahlaklı olmak” dedi.
KANGAL DERNEĞİNDEN ZİYARET
KANGAL DERNEĞİNDEN ZİYARET
Merkezi Sivas´ta bulunan Kangal Derneği yönetimi bir dizi ziyaret için ilçemize geldiler.
MUHTARLAR DERNEĞİ BİR ARAYA GETİRDİ
MUHTARLAR DERNEĞİ BİR ARAYA GETİRDİ
Kangal Muhtarlar Derneğinin düzenlemiş olduğu yemekli toplantıda kurum müdürleri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu bir araya geldi.
AK PARTİDEN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
AK PARTİDEN KAYMAKAMLIK ZİYARETİ
Ak Parti Kangal ilçe teşkilatı kaymakam Erinç Demir´e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA (İĞDELİ)
ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA (İĞDELİ)
“Orda bir köy var uzakta´ köşemizin bu haftaki konuğu İğdeli Köyü Muhtarı Ali Doğan oldu.
MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI
MEVLİD KANDİLİ KUTLANDI
Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse tarafından “Peygamber ve Aile” konulu konferans verildi.
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
"İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ"
Kaymakam Erinç Demir, iadei ziyaretler kapsamında Kangal esnaf kefalet kooperatifi ve yine aynı binada bulunan esnaf odasını ziyaret etti.
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
KAMPANYAYA AKSU MADENCİLİK DE KATILDI
"Geleceğe Nefes Ol" sloganı ile başlatılan ağaçlandırma kapsamına ilçemiz sınırlarında madencilik faaliyeti gösteren Aksu Madencilik şirketi de katıldı. Fidan dikme kampanyasını öğrencilerle birlikte gerçekleştiren şirket yönetimi belirledikleri alana 2000 adet çam fidanını toprakla buluşturdular.
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
YURT GENELİNDE 11 MİLYON FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Türkiye, 11 milyon fidan dikme organizasyonuyla yeşili doğaya kazandırıyor.
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."

Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları