SAADET PARTİSİ BİLGE BAŞKANLA YOLA DEVAM DEDİ
Milli Görüş´ün tek temsilcisi Saadet Partisi´nin 7´nci Olağan Büyük Kongresi Ankara´da gerçekleştirildi. Başta genel başkan Temel Karamollaoğlu´nun memleketi Sivas olmak üzere tüm şehirlerden kongreye akın eden milli görüşçüler ‘Gelecek Saadet ile gelecek´ ana sloganı ile yeniden büyük bir şahlanışın izlenimini verdi.
Tarih: 4.11.2019 19:22:21/ 1115okunma / 0yorum

 "GECEK SAADET İLE GELECEK"
    Milli Görüş´ün tek temsilcisi Saadet Partisi´nin 7´nci Olağan Büyük Kongresi, Ankara´da gerçekleştirildi. Geceden ve sabahın erken saatlerinden itibaren Türkiye´nin ve Avrupa´nın dört bir tarafından on binler adeta Ankara´ya aktı. 7´den 70´e aynı aşk, azim ve inançla Ankara Spor Salonu´nu tıklım tıklım dolduran partililer, Başkent´i coşku ve heyecanın hâkim olduğu Saadet şölenine çevirdi.
    

Saadet Partisi 7´nci Olağan Büyük Kongresi, başkent Ankara´da büyük bir coşku ve heyecan içerisinde gerçekleştirildi. Başkent´in en büyük spor salonu Ankara Spor Salonu´nda gerçekleşen tarihi kongreye Türkiye´nin 81 ili ve dünyanın birçok yerinden Milli Görüş sevdalıları katıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren akın akın Arena´ya gelen on binler, slogan ve marşlarla Ankara´yı ısıttı. 7´den 70´e partililerin doldurduğu Arena, sık sık “Gelecek Saadet ile gelecek”, “Saadet gelecek yüzler gülecek”, “Gelecek Bilge Başkan diyecek” ve “İnadına Saadet” sloganlarıyla inledi. 7´den 70´e on binlerce vatandaşın katılım gösterdiği tarihi kongre, canlı yayın ve sosyal medya platformları aracılığıyla milyonlara ulaştı. Arena´daki heyecan, coşku, heyecan ve şölene Ankaralılar bizzat eşlik ederken, milyonlar ise ekranları başında şahitlik etti.

ACISI BİZİM, SEVİNCİ BİZİM, KEDERİ BİZİM”
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, coşku ve sevgi gösterileri eşliğinde başladığı konuşmasında, “Bu dava, bu sevda, bu vatan bizimdir. Karacaoğlan bizim, Dadaloğlu bizim, Yunus Emre bizimdir. Ahmed Yesevi, Pir Sultan Abdal, Hacı Bektaş, Mevlânâ bizimdir. ‘Kürt´ü, Türk´ü ve Çerkez´i... Hep Adem´in oğlu kızı... Beraberce şehit gazi´ diyen Âşık Veysel bizimdir. Semah bizim, halay bizim, horon bizimdir. Munzur bizim, Fırat bizim, Kaz Dağları bizimdir. Madımak, Roboski, Başbağlar bizimdir. Yasin Börü, Eren Bülbül, Berkin Elvan bizimdir. Acısı bizim, sevinci bizim, kederi bizim, türküsü bizimdir. Bu çağrımız; Kürt´e, Türk´e, Alevi´ye, Sünni´ye, Laz´a, Çerkez´e, Arnavut´a, Boşnak´adır. Bu çağrımız; dindara, muhafazakâra, liberale, sosyal demokratadır. Görüşü, düşüncesi ne olursa olsun, 82 milyon ülke evladınadır. Gelin canlar bir olalım. İşi kolay kılalım. Sevelim, sevilelim. Bu dünya kimseye kalmaz” ifadelerini kullandı.

“BU SALONDA,  BAHARLARI MÜJDELEYEN ÇİÇEKLER VAR”
Milli Görüş Hareketi´nin siyaset sahnesine çıkışının 50´nci yılında olmaları nedeniyle tarihi bir gün yaşadıklarını belirten Karamollaoğlu, “Dile kolay, tam 50 yıl! 50 yıldır hak, adalet, üretim, kalkınma, şahsiyetli dış politika, önce ahlak ve maneviyat, düşmanlaştırma ve ötekileştirme değil, kardeşlik ve kucaklaşma diyoruz. Erbakan Hocamız 50 yıl önce ‘Bir çiçekle bahar olmaz´ diyenlere karşı ‘Evet ama her bahar bir çiçekle başlar´ diyerek Konya´da ilk adımı attı. İşte bu salonda, gelecek baharları müjdeleyen çiçekler var. Karadeniz´in, Ege´nin, Toroslar´ın, Kaçkarlar´ın kardelenleri var. Bundan 50 yıl önce, 1969 yılında Bağımsızlar Hareketi´nde hangi inançla yola çıktıysak, MNP´yi, MSP´yi, Refah´ı, Fazilet´i kurarken hangi ruh ve heyecana sahipsek bugün de Saadet Partisi olarak, aynı coşku ve aynı inançla hedefe doğru yürüyoruz” dedi.

DAVA BÜYÜKLERİNE DUA ETTİ
Karamollaoğlu, “Bu vesileyle, bu hareketin ruh iklimini oluşturan, maddi ve manevi temellerini atan Eşref Edip´i, Metin Yüksel´i, Fehmi Cumalıoğlu´nu, Fehim Adak´ı, Cevat Ayhan´ı, Bahri Zengin´i, Ali Oğuz´u, Süleyman Arif Emre´yi, Ahmet Derin´i, Oya Akgönenç´i, Ali Soylu´yu, Adnan Demirtürk´ü ve adını sayamadığımız nice kahramanı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ve yine, ‘Takatinin sonuna kadar mücadele´ etmenin destanlaşmış birer önekleri olarak değerli dava büyüklerimize, Kurucu Genel Başkanımız Muhterem Recai Kutan´a, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Muhterem Oğuzhan Asiltürk´e, Şevket Kazan´a, Yasin Hatipoğlu´na, Ahmet Tekdal´a, Lütfi Doğan´a sağlıklı uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.  

“GÜCE TESLİM OLMAYANLAR VAR”
“Gelecek 50 yılı da yine Milli Görüşçüler inşa edecek” diyen Karamollaoğlu, “Çünkü Saadet Partisi; siyaseti mevki ve makam için değil, Allah rızası için yapan, tertemiz bir kadronun adıdır. Bu kadro kimseye tuzak kurmaz. Kimseye kumpas yapmaz. Kimse ile gizli kapaklı işlerde bulunmaz. Bu kadronun tek bir derdi vardır, o da bu ülkeye, bu millete olan aşkıdır, sevdasıdır. Allah sizlerden razı olsun. Sizler Türkiye´nin umudusunuz. Türkiye´nin aydınlık geleceğisiniz. Biz çizgimizden taviz vermedik, yolumuzdan dönmedik. Rüzgâra, konjonktüre, makama, mevkiye göre yön değiştirmedik. O yüzden, istikrar görmek isteyen, bu salona baksın. ‘Diklenmek´ değil ‘dik durmak´ nasıl olur görmek isteyen, bu salona baksın. Bu salonda güce teslim olmayanlar var. Haksızlığa boyun eğmeyenler var. İlk virajda veda edenler değil, ahde vefa gösterenler var. Aldatmayanlar var, aldatılamayanlar var. Bu salonda Anadolu´nun aslanları var. İyi ki varsınız. Allah sizlerden razı olsun” ifadelerini kullandı.

“İPOTEK EDİLMİŞ BİR TÜRKİYE VAR”
Karamollaoğlu, “Bilindiği gibi 3 Kasım 2002 yakın tarihimizin önemli kırılma noktalarından birine şahit olmuş, AK Parti iktidar olmuştur. Milletimiz 3 Kasım 2002´de AK Parti´ye temelde şu 5 şeyi gerçekleştirmek üzere oy vermişti. Neydi bunlar? Müreffeh bir Türkiye. Güçlü bir Türkiye. Özgür bir Türkiye. Öncü bir Türkiye. Adaletin hâkim olduğu bir Türkiye. Fakat ekonomiden ekolojiye, adaletten demokrasiye, tarımdan sanayiye, eğitimden dış politikaya sürekli savrulan bir Türkiye var. Ekonomisi dar boğaza girmiş, tarım ve hayvancılığı bitmiş, bütün birikimleri ‘Varlık Fonu´ adı altında ipotek edilmiş bir Türkiye var. Yaklaşık 500 binin üzerinde çiftçinin tarımı bıraktığı, 3 milyon hektardan fazla tarım arazisinin betona, inşaata kurban edildiği bir Türkiye var. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, borçlanabilmek için ‘Borçlanma Genel Müdürlüğü´ kurmak zorunda kalmış bir Türkiye var” dedi.

“ADALET OLGUSU İFLAS ETMİŞ”
Karamollaoğlu, “Komşularla sıfır sorun diye yola çıkıp, sorunlu olmadığı tek bir komşusu kalmayan bir Türkiye var. Olağanüstü halin olağan hale geldiği, baskı ve tahakkümün arttığı, farklı ve muhalif seslerin susturulduğu, devletin omurgasını oluşturan kurumların yıpratıldığı bir Türkiye var. Adalet olgusu iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşmuş bir Türkiye var. İltimas, adam kayırma, torpil ve partizanlığın sıradanlaştığı, israf ve yolsuzluğun had safhaya çıktığı bir Türkiye var. Eğitimi yazboz tahtasına dönmüş, aile yapısı, toplumsal bağları zayıflamış bir Türkiye var. Gençlerin gelecekten ümidini kestiği, yarınlara dair umutların tükendiği bir Türkiye var. Şimdi bu gerçeklere bakarak diyorum ki, 3 Kasım 2002 AK Parti´nin iktidara gelişinin ilk günü olmuştu. 3 Kasım 2019´da, iktidardan ayrılışının tescillendiği gün olarak tarihe geçecektir. Çünkü AK Parti miadını doldurmuştur. Ne yazık ki, Türkiye´ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Yorgundur, Türkiye´yi de yormaktadır. Bitkindir, Türkiye´yi de bitirmektedir. Adı Adalet ve Kalkınma Partisi olmasına rağmen ne adaleti kalmıştır ne de kalkınması” şeklinde konuştu.

“BİZ HİÇBİR PARTİNİN HASMI DEĞİLİZ”
Karamollaoğlu, “Saadet Partisi hiçbir kimsenin, hiçbir partinin hasmı veya düşmanı değildir. Biz partileri değil politikaları eleştiririz. Biz kişileri değil zihniyetleri eleştiririz. Bu yüzden 50 yıl boyunca milletin inancıyla, değerleriyle mücadele edenlere nasıl karşı çıktıysak, bugün de milletin inancını istismar edenlere karşı çıkıyoruz. 50 yıl boyunca halkın değil, tankın yanında duranlara nasıl karşı çıktıysak bugün de halkın değil rantın yanında duranlara karşı çıkıyoruz. 50 yıl boyunca milletin iradesine ipotek koymaya kalkan laikçi, dayatmacı vesayet anlayışına nasıl karşı çıktıysak bugün de vesayeti kaldıracağız diyerek iktidara gelip, kendi kişisel vesayetlerini kurmaya kalkanlara karşı çıkıyoruz. Kınayanların kınamasına aldırmadan inandığımız doğruları en gür şekilde haykırmaya devam edeceğiz. Çünkü Milli Görüş gömleği ilikleriyle değil, ilkeleriyle ünlüdür” ifadelerini kullandı.

YENİ BİR TOPLUMSAL SÖZLEŞME
Saadet Partisi olarak yeni bir toplumsal sözleşme teklif ettiklerini ifade eden Karamollaoğlu, “Milletimizin tüm farklılıklarıyla beraber, etrafında buluşabileceği yeni bir toplumsal sözleşme teklif ediyoruz. Ruhunu Birinci Meclis´in çeşitliliğinden, mayasını Mehmet Akif´in Çanakkale Destanı ile İstiklâl Marşı´ndan, omurgasını 1921 Anayasası´ndan alan, ihtilaflarımızı ayrılık vesilesi görmeyen, farklı inanma ve düşünme imkânını Allah´ın lütfu bilen bir anlayış öneriyoruz. Biz inanıyoruz ki; kendisi için istediğini başkası için de isteyen ‘müşfik bir toplum´, milletinin tüm fertlerini eşit gören ‘hadim bir devlet´. Adil bir düzeni en temel hedef olarak gören ‘siyasal bir mekanizma´. Bunları geliştirmeye kararlı yeni bir ‘ortak anlayış´ Yeniden Büyük Türkiye´yi kuracaktır” dedi.

“SAADET PARTİSİ MANEVİYATÇIDIR”
Yoğun coşku ile konuşmasına devam eden Karamollaoğlu, “Saadet Partisi bir ‘değerler´ hareketidir. Toplumun maddi ve manevi değerlerinin korunması için mücadele eder. ‘Önce Ahlak ve Maneviyat´ düsturunu şiar edinmiştir. Medeniyet değerlerimizin ihyasını en önemli önceliklerden biri olarak görür. Maddiyatçı değil, maneviyatçıdır. Küresel egemenlerin; ‘Bir damla petrol, bir damla kandan değerlidir´ anlayışına karşı, Saadet Partisi´nin değerler anlayışında; dünyanın bütün zenginlikleri, bütün madenleri, bütün petrolleri, bir masumun bir damla kanı etmez. Saadet Partisi bir ‘insanlık´ hareketidir. Yaratılanı Yaradan´dan ötürü sever. İnsanı ismi veya cismi ile değil, fiilleri ve icraatları ile değerlendirir. Kutuplaştırmadan uzak durur. Hiç kimseyi ötekileştirmez, ırkçılık ve mezhepçilik yapmaz. Bütün insanlığın saadeti için çalışır. Huzur, barış ve kardeşliğin ancak bu yaklaşımla gerçekleşeceğine inanır” açıklamalarında bulundu.

“DEVLET KİMLİK DAYATAMAZ”
Türkiye´nin din ve laiklik üzerinden yürütülen tartışmalı yılları geride bırakması gerektiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Din, herhangi bir sosyal grup ya da partinin tekelinde olmadığı gibi, laiklik de, herkesin dini, siyasi ve sosyal görüşlerini rahatlıkla ifade edebilmesinin teminatı olarak anlaşılmalıdır. Devletin vazifesi kimlik dayatmak değil; var olan kimliklerin devlet şemsiyesi altında huzur ve barış içerisinde varlıklarını sürdürme ve geliştirme imkânlarını sağlamaktır. Saadet Partisi, dinin siyaset tarafından bir araç olarak kullanılmasına da, laiklik adı altında dini özgürlüklerin yok edilmesine de karşıdır” açıklamasında bulundu.

“BİLGİ VE HAKİKAT HAREKETİ”
“Saadet Partisi ‘bilgi ve hakikat´ hareketidir” diyen Karamollaoğlu, “Bütün çalışmalarını veri ve bilgi merkezli yapar. Algılara teslim olmaz. Bilimsel araştırmaları, bilgi ve teknoloji üretimini, tecrübeyi esas alır. İftiraya, karalamaya, gerçekle alakası olmayan algı operasyonlarına itibar etmez. Algı oluşturmak için hamasete itibar etmez. Hakikatin ardından yürür. Güçlü, süratli ve yaygın kalkınmanın bilimsel çalışma ve üretimle mümkün olacağını bilir. Saadet Partisi, güçlünün hukukunu reddeder. Gücün tek elde toplanmasına karşı çıkar. Her koşulda Hakk´ın hakim olması için mücadele eder. Saadet Partisi ‘tam bağımsızlık´ hareketidir. Bireyde ve devlette, her yönü ile bağımsızlığı savunur. Ekonomiden sosyal hayata, askeri imkânlardan yüksek teknolojiye tüm alanlarda kendi kendine yetebilen bir ülkeyi savunur. Şahsiyetli bir dış politika olmazsa olmazıdır! Bu sebeple tarihi, coğrafi ve kültürel bağlarımız olan ülkelerle her türlü işbirliğine önem verir” ifadelerini kullandı.

“KAYNAKLARIMIZI GÖSTERİŞE DEĞİL ÜRETİME TAHSİS EDECEĞİZ”
Saadet Partisi´nin ülke sorunlarına karşı çözüm esaslarını şöyle sıralayan Karamollaoğlu, “Tüketime ve gösterişe ayrılan kamu kaynaklarını, üretime ve istihdama yönlendirerek, hızlı ve yaygın bir kalkınma hamlesi başlatacağız. Bize emanet edilen kamu mallarına ve imkânlarına, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. Tüm vatandaşlarımıza eşit mesafede duracağız. Hiç kimseye ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmayacağız. Eşimize, dostumuza kamu ihalelerini dağıtmayacak, ulufe verir gibi makam ve mevki tahsis etmeyeceğiz. Şeffaflığı ve hesap verebilirliği, kamu yönetiminin vazgeçilmezi haline getireceğiz” dedi.

“ADALETİ MUTLAKA TESİS EDECEĞİZ”
“Adalet olmazsa olmaz” diyen Karamollaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Merhametsiz adalet hiç olmaz. Devletin bekası da, milletin refahı da ancak adalet ile mümkündür. İdare ve iradede temel ölçüt hukuk olacaktır. Tüm iş ve icraatlarımızı hukuki norm ve ilkeler çerçevesinde gerçekleştireceğiz. Hiçbir şart hukuk kurallarının çiğnenmesini meşrulaştırmayacaktır. Herkesin Ankara´da hakimler var diyebileceği bir Türkiye´yi kuracağız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Bugünkü sistem ülke sorunlarına çare olmak bir yana, bizatihi sorunun kaynağı haline gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi´yle birlikte Meclis´in, yürütme üzerindeki denetim ve sorgulama gücü elinden alınmış, yürütmeyi denetlemesi gereken yargı da yürütmenin etkisine girmiştir. Bu şartlarda; Saadet Partisi için kuvvetler ayrılığı vazgeçilmez prensiplerden bir tanesidir. Haksızlık yapan en üst mevkideki bir insan da olsa, karşısında hakkın söylenebileceği bir düzen inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

“ÜRETEN VE HAKÇA BÖLÜŞEN BİR EKONOMİK SİSTEM KURACAĞIZ”
Karamollaoğlu, “Bugünkü ekonomi rant ekonomisidir. Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatları vasıtasıyla, halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınmaktadır. Özelleştirme adı altında, milletin tasarrufları ile oluşturulmuş milli kuruluşlar şaibeli bir şekilde yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmıştır. Bunun neticesinde, ülke ekonomisinin bel kemiği durumundaki tesisler, güvenlik ve savunmamızla ilgili sektörler dâhil, tüm birikimlerimiz milletimizin elinden çıkmıştır. Bu yanlışlardan derhal vazgeçilecek, ülke kaynakları rantiyeye heba edilmeyecek, çılgın değil akıllı projelerle ülkenin öncelikleri belirlenecektir. İktidarların sorumsuzca yaptığı harcamalar neticesinde devletin gelirleri giderlerini karşılayamamaktadır. Bunun sonucunda da fatura ne yazık ki vatandaşa kesilmektedir. Mevcut vergi düzeni sokaktaki vatandaş için zulüm haline gelmiştir. Çarpık ve adil olmayan vergi sisteminde köklü reformlar gerçekleştirilecektir” dedi. Haber: Muhammed Demir
    

                                              
                                                  
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KARAMOLLAOĞLU YENİDEN GENEL BAŞKAN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bende Adayım
Bende Adayım
Geçtiğimiz hafta 30 Eylül´de İlçe ve il kongre takviminin açıklanmasıyla birlikte CHP´nin ilçe başkanlığına talip olan aday adayları da belli olmaya başladı.
BU İŞLER LAFLA HİÇ OLMAZ
BU İŞLER LAFLA HİÇ OLMAZ
BBP Kangal ilçe başkanı Turan Sığırcı, belediyeye yönelik eleştirelere cavap verdi.
“BU İŞ AĞLAMAKLA OLMAZ"
“BU İŞ AĞLAMAKLA OLMAZ"
Akparti ilçe başkanı Cihangir Kömürcü gazetemize konuştu.
"KANGAL SAHİPSİZ DEĞİL"
"KANGAL SAHİPSİZ DEĞİL"
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Kangal´da ikili eğitim veren Kuşkayası İlköğretim Okulu´nun taşımalı sisteme geçirilmesi ve ilçe merkezinde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesinin diğer lise ile birleştirilmesine tepki gösterdi.
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
"BİRAZ DAHA SABREDİN"
31 Mart seçimlerinde önemli bir oy oranıyla Kangal belediye başkanlığını kazanmayı başaran Kürşat Apaydın, yaklaşık 5 aylık dönemini gazetemize değerlendirdi.
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı
Kangal Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye makam odasında yapılan toplantıda personel alımı ve iş makinası satışından oluşan iki madde görüşüldü.
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Belediyenin Borç ve alacağı afişe edildi
Kangal Belediye Başkanı Kürşad Apaydın, belediyenin borç ve alacaklarını büyükçe bir afiş yaptırarak belediye binasına astı.
Sorunları birlikte çözeceğiz
Sorunları birlikte çözeceğiz
31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilçelerinden seçilerek İl Genel Meclisi´ne girmeyi başaran meclis üyeleri, Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirilen Nisan ayı toplantılarının son oturumunda gündem dışı söz aldı.
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
‘Ben´ değil ‘Biz´ Anlayışı ile çalışacağız
Önceki gün gerçekleştirilen 2019 Yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı´nda konuşan Sivas´ın yeni Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “ben” değil “biz” anlayışıyla 5 yıl boyunca Sivas´a en güzel şekilde hizmet edeceklerini söyledi.
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
MUHTARLAR DA MAZBATALARINI ALDI
KANGAL MERKEZ VE KÖY MUHTARLARI MAZBATALARINI ALARAK GÖREVLERİNE BAŞLADILAR
Karasu´dan veda
Karasu´dan veda
Beş yıl boyunca il genel meclisinde CHP üyesi olarak Kangal´ı temsil eden Sırrı Karasu, seçim sonrasında esnaflara veda ve teşekkür ziyaretinde bulundu.
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
İlçenin yeni belediye başkanı Kürşad Apaydın
31 Mart Pa­zar gü­nü ya­pý­lan ma­hal­li ida­re­ler se­çim­le­ri­nde ilçemizde belediye başkanlığı yarışını kazanan isim Kürşad Apaydın oldu.
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
SİVAS´A KANGALLI BAŞKAN
Sivas´ta 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkan isim AK Parti´nin adayı Kangal/Alacahanlı hemşehrimiz Hilmi Bilgin oldu.
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İL GENEL MECLİSİNE 1 AKPARTİ 1 BBP
İl genel meclis üyeliğine Akpartiden 4381 oyla Emin Ünlüer, 3729 oy ile BBP ‘den Hulusi Şahin seçildi.
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
“AYRIŞTIRAN DEĞİL BİRLEŞTİREN OLACAĞIZ”
Kangal belediye başkanı seçildiğinde “Ayrıştıran değil birleştiren, ortak akıl anlayışı ile çalışacağız” diyen BBPKangal belediye başkan adayı Ahmet Kürşad Apaydın, Belediyenin Tarım ve Hayvancılık ile Madencilikle ilgili projelerini 6 başlık altında sıraladı.
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
AYDINLANMAYAN SUİKAST; MUHSİN YAZICIOĞLU
"Muhsin Yazıcıoğlu nasıl öldü?" "Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?" soruları ölüm yıldönümünde araştırılıyor.
 Muhtar eşit ve adil olmalı
Muhtar eşit ve adil olmalı
İlçemiz Zafer mahallsinden muhtar adayı olan Tolga Korkmaz, gazetemize göndermiş olduğu kısa tanıtım yazısı ile adaylığını değerlendirdi.
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Bakan Varank´tan Sivas ziyareti
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi Projesi´nin imza törenine katıldı. Projenin detayları hakkında bilgi veren Bakan Varank, 10 milyon lira kaynak aktaracaklarını söyledi. Bakan Varank´tan kangal köpeğine yönelik projler konusunda da destek istendi.
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
“Yarım Kalan Hizmetler İçin Bir dönem daha istiyoruz”
Sivas milletvekili Mehmet Habib Soluk Kangal Ak parti nin seçim bürosunun açılışına katıldı. Soluk, İlçede yarım kalan hizmetlerin tamamlanması için bir dönem daha Mehmet Öztürk´e fırsat verilmesi gerektiğini söyledi.
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
ÖNCELİĞİMİZ HALKIN MUTLULUĞU
Saadet Partisi Sivas İl Teşkilatı Atatürk Caddesi Kepçeli mevkiinde seçim irtibat bürosu açılışı yaptı.
Burası alelade bir şehir değil
Burası alelade bir şehir değil
31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kalırken, ilimiz bakanların uğrak yeri olmaya devam ediyor
Kangallı Şairlerin Dilinden
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..

Mevlana
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları