KANGALLILAR İFTARDA BULUŞTU

Merkezi Sivas´ta bulunan Kangal ve Çevre Köyleri Dayanışma Derneği düzenlemiş olduğu iftar programı ile çok sayıda Kangallıyı bir araya getirdi.

Sivas paiabahçe mesire alanında bir düğün salonunda düzenlenen programa Sivas belediye başkanı Hilmi Bilgin, Kangal belediye başkanı Kürşad Apaydın, Kangal Kaymakamı Cuma Emeç, ilçe başkanları, il genel meclis üyeleri stk temsilcileri ve çok sayıda Kangallı katıldı.    

Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Mustafa Buğra, programa gösterilen ilgiye teşekkür ederek birlik-beraberlik vurgulu bir konuşma yaptı.
    Sonrasında kürsüye davet edilen  Kangal belediye başkanı Kürşat Apaydın, Kaymakam Cuma Emeç, Sivas belediye başkanı Hilmi Bilgin ve CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karası birer selamlama konuşması yaparak iftar programını tertip eden dernek yönetimine teşekkürlerini ifade ettiler.

GENÇ ŞAMPİYON DA KATILDI
Programda ayrıca geçen yıl Rusya´da yapılan İşitme Engelliler Gençler Serbest Stil Güreş Şampiyonasında 92 kiloda Dünya İkincisi Olan Kangallı hemşehrimiz Serhat Akbulut´da kürsüye davet edilerek plaket takdim edildi. Henüz 17 yaşında olan Serhat Akbulut´un bundan sonrada dünya ve olimpiyat şampiyonasında önemli başarılara imza atacağı yönünde takdir ve temenniler dile getirildi. Program sonunda bir araya gelen dernek yönetimi yorgunluk çayı içtikten sonra birlikte hatıra fotoğrafı çekitirdiler.

BUĞRA´DAN TEŞEKKÜR
Dernek başkanı Mustafa Buğra, programdan sonraki gün sosyal medya hesabından uzunca bir liste sıralayarak katkı verenlere teşekkürlerini iletti.  
Buğra, paylaştığı metinde bir kısmı büyük harf olmak üzere şu ifadelere yer verdi. ?Bu programda, karşılama töreni öncesine kadar öncelikle emek veren, zaman veren, program öncesi katkı veren Yönetim Kurulunun samimi olan arkadaşlarıma, Değerli İş Adamları İstişare Kurulu kurucu yöneticilerimiz, Dostlarıma, ANADOLU YEMEKÇİLİK MEVLÜT SERDAR DAĞLAR KARDEŞLER,   PAŞABAHÇE DÜĞÜN SALONU ERKAN ÜMİT TÜRKYILMAZ,

MESUT TURGUT Beylere,
Dünya şampiyonumuz SERHAT AKBULUT, Milletvekilimiz Ulaş KARASU, SİVAS BELEDİYE BAŞKANIMIZ Sn. HİLMİ BİLGİN, Sivas Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Sn. Davut Irmak ,Sivas Belediye Başkan Yardımcılarımız ; Bekir Eminoğlu , Necmettin Yılmaz , Özbelsan Genel Müdürü Ahmet Kuzu ,Kangal Kaymakamı Cuma Emeç, Kangal Belediye Başkanı Kürşat Apaydın ,Kangal İl Genel Meclis Üyesi Emin Ünlüer, Ünsallar A.Ş Fuat Ünsal .Kangal köydes, vakıf , milli eğitim, müdürlerimize kaymakamlık özel kalemi Nardane hanıma sayın Müftümüze polis Okulu müdürümüz, Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, Özbelsan Yönetim Kurulu Başkanı Halim Akgül , İl kültür Türizm Müdürüm Teoman KARACA Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Ticaret Borsası Meclis Başkanı İhsan Aksoy, Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Çetin Yıldırım, MÜSİAT Başkanı Salim Eminoğlu, Yol iş 2 Başkanı Zeki Ekici Ulaşım sen Başkanın Ömer Vatankulu , Demart başkanı Gültekin Boyuneğmez, Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut ,AK Parti Kangal İlçe Başkanı Cihangir Kömürcü,Kangal Saadet Partisi İlçe Başkanı Hamit Gölbaşı ,CHP Kangal İlçe Başkanı Ahmet Taşlık, İlbey Derneği, Aşık Ruhsati Derneği, SİFHAD, Havuz Alacahan vakfı Derneği, Ekincioğlu Derneği (Hatırlayamadıklarımı ilerleyen zamanlarda ekleyeceğim),  SRT Televizyonu, Kangal İlçe Başkanı Turan Sığırcı , Birçok Sivil Toplum Kuruluşu Başkan ve Yardımcıları ,Kıymetli Muhtarlar ,Değerli Basın Mensupları, bu birlikteliğinin oluşmasında temel sebep olan birbirinden çok değerli hemşehrilerim ; Birliktelik gecesine rahmeti paylaşmak üzere geldiğiniz için teşekkür eder eksiklerden dolayı özür dileriz ...