KANGALLILAR GÖREVE HAZIR

İlçe meydanında toplanarak seferberlik çağrısı yapan Kangallı vatandaşlar, cepheye gitmek için Askerlik Şubesine akın etti.

Suriye´nin İdlib kentindeki Türk askerlerine düzenlenen hava saldırısında 34 Mehmetçiğimizin şehit edilmesinin ardından Kangallılar seferberlik çağrısı yaptı. 

Cuma namazı sonrası cami önünde toplanan çok sayıda kişi Türk bayrakları açarak ilçe meydanında toplandı. Programa, ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri ve siyasi partilerin ilçe teşkilatları destek verdi.

Kuran-i Kerim tilaveti ve İstiklal Marşının okunmasının ardından topluluk adına Kangal Alperen Ocakları İlçe Başkanı Sami Ecevit kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi. ?Mübarek kandil gününde askerimize yapılan kahpe saldırıda, şehadet şerbeti içen askerlerimize rabbimizden rahmet diliyoruz. Bugün siyasetin bittiği ve devletçiliğimizin gereği olarak hazırız demek için burada toplandık.Bugün dilimiz ve rengimiz bir. Çanakkale´de olduğu gibi tek vücuduz.Tarih yeniden yazılacaksa Türk milleti olarak onu biz yazacağız?
Açıklamanın ardından çok sayıda kişi İlçe Askerlik Şubesine giderek, gönüllü askerlik yapmak istediklerini ve her türlü göreve hazır olduklarını belirten dilekçelerini verdiler.