?Kangal´ın potansiyelini dünyaya tanıtacağız?

Vali Salih Ayhan, Önceki gün ilçemizi ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu. İlk durağı kaymakamlık bünyesinde faaliyet gösteren Kangal Köpeği Üretim Merkezi olan Vali Ayhan, tesis hakkında bilgi alarak, köpek kulübelerinin bulunduğu alanı gezdi.

Kangal ırkının doğal ortamında üretilmesi ve ırkın özelliklerinin korunması amacıyla fonksiyonel bir şekilde hazırlanan ve veterinerlik hizmetlerinin de verildiği Kangal Köpeği Üretim Merkezi, yapılacak iyileştirmelerle yol güzergâhında önemli bir turizm uğrak noktası olacak.

KANGAL KÖPEĞİNİN ÖZELLİKLERİNİ KORUMALIYIZ
En büyük hedeflerinin Kangal köpeğinin korunması, ırk ve gen özelliklerinin ortaya çıkarılması, bilimsel çalışmalara destek verilmesi ve teşvik edilmesini sağlamak olduğunu söyleyen Vali Salih Ayhan, ulusal ve uluslararası alanda tanıtmak amacıyla her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

ÖĞRETMENEVİ İNŞAATINI DA GEZDİ
Vali Ayhan, Kangal ilçe temasları sırasında çarşı esnafı ve vatandaşları da ziyaret etti. İlçe halkının hatırını soran Vali Ayhan´a ilgi yoğundu. Ardından ilçede yapımı devam eden Öğretmenevi inşaatını gezen Vali Salih Ayhan, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Vali Ayhan, 100 kişi kapasiteli olarak hizmet verecek tesisin ilçeye hayırlı olması dileğinde bulundu.

MESLEK LİSESİ BİNASI MAYIS AYI İÇİNDE TESLİM EDİLECEK
Yapımında sona gelinen Kangal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 3 atölyenin inşaatını da inceleyen Vali Ayhan, Mayıs ayı içerisinde teslim edilmesi planlanan lisenin eğitime ivme kazandıracağını söyleyerek, kampüsün hayırlı olmasını temenni etti.

KAPLICAYI DA ZİYARET ETTİ
Dünyaca ünlü doktor balıklarıyla tanınan ve sedef hastalığı başta olmak üzere çeşitli cilt hastalıklarına şifa sunan Kangal Balıklı Kaplıcayı da ziyaret eden Vali Salih Ayhan, tesisleri gezerek incelemelerde bulundu.

Sağlık Turizminde  Sivas´ı  Çok İyi Yerlere Getirebiliriz

Sivas´a 98, Kangal ilçe merkezine 14 kilometre uzaklıktaki Kangal Balıklı Kaplıcası, yurt içi ve yurt dışından sedef hastaları başta olmak üzere şifa arayan çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor. Dünyada benzeri olmayan ve şifa arayan insanların, kaplıcaya son yıllarda daha fazla ilgi gösterdiğini söyleyen Vali Salih Ayhan, ?Sivas´ı sağlık turizminde çok iyi yerlere getirebiliriz. Önemli olan tanıtımlarımızı iyi yapmak. Yurtiçinde de yurtdışında da büyük potansiyele sahip olan bu kaplıcanın dünyaya tanıtmak bizim elimizde. Kangal ilçesini safkan kangalıyla, doktor balıklarıyla tanıtmak ve kalkındırmak için elimizden geleni yapacağız? dedi.

Sivas Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Toplantısı da, Vali Salih Ayhan başkanlığında Kangal Balıklı Kaplıca´da gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından, 16. Mali Genel Kurul hakkında görüşme sağlandı.

İlçe temasları sırasında Vali Salih Ayhan´a, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu da eşlik etti.