KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN

Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.

SİVAS VE İLÇELERİNDEN KAMPANYAYA TAM DESTEK
Başta vali Salih Ayhan olmak üzere tüm ilçe kaymakamlıkları ağaçlandırma kampanyasına destek olarak binlerce fidanı toprakla buluşturdular.   Vali Ayhan sosyal medya hesabından  yazdığı mesajda şu ifadelere yer verdi.

?Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan bugünü #MillîAğaçlandırmaGünü ilan etti.
Bu anlamlı günde #11Milyonfidan´a katkı sağlamak adına Sivas genelinde binlerce doğa sever ile birlikte #GeleceğeNefes olacak fidanımızı toprakla buluşturduk.
Bugün avuçları ile toprağını sevdiği, cansuyunu vermeyi ihmal etmediği, bırakıp giderken arkasına dönüp bakacak kadar özümsediği ve gelecek nesillerin daha fazla nefesi olacak fidanların kocaman bir orman olması dileğiyle... Fidan dikme programımıza katkı sağlayan tüm doğa severlere teşekkür ediyorum.?

KANGAL´DAN 4 BİN FİDAN
Geleceğe nefes ol kampanyasında  ilçemiz yaklaşık 4 bin fidanı toprakla buluşturarak kampanyaya destek oldu.  

Kaymakam Erinç Demir öncülüğünde gerçelşetirilen fidan dikim etkinliğine belediye başkanı Kürşad Apaydın ve tüm kurumlar da katıldı.

Ağaç dikim etkinliği kurusırt mevkii ile okul ve kurum bahçelerinde gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında köy muhtarlıklarıda çok sayıda fidan temin ederek çalışmaya destek oldu.
Ağaçlandırmanın önemine değinen Kaymakam Erinç Demir, bu güzel kampanyaya destek olarak 4 bin fidanın toprakla buluşmasına vesile olan herkese teşekkür etti ve bu çalışmanın bir güne has değil her yıl yapılacak bir çalışma olduğunu söyledi.